Akú osnovu v puškohľade preferujete? Klasické T, alebo nitkový kríž?

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17870 od miso
German 4, teda viac menej klasické T, najlepšie podporené svetelným bodom. Nitkové kríže už vychádzajú z módy a v noci je s nimi dosť problém.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17872 od Baikal
moje skusenosti tiez hovoria o tom, ze nitky v krizi sa s ubudajucim svetlom stracaju, uprednostnujem pri love Tcko a na sport pouzivam zasa nitkovy..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17878 od mirek
Podľa môjho názoru treba prihliadnuť na podmienky v ktorých výkon práva poľovníctva vykonávame. Mám na mysli to, či poľujeme len čiste v horských oblastiach, kde lov prvádzame iba v dennej dobe a na väčšiu vzdialenosť. Tam by som využil tzv. nitkový kríž podporený kvalitnou optikou a priblížením npar. 3 - 12 x 56 alebo prevádzame lov kobinovaný, denný a nočný. Tam by som zvážil kúpu puškohľadu podľa finančných možností napr. nitkový kríž kombinácia osvetlený bod. Taktiež by som ešte myslel nato, že zbraň vyrobenú v roku 1927 ktorá dýcha históriou by som nevybavil najmodernejšou optikou. Myslím, že by to k sebe nehodilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17885 od babrosX
ja používam kríž Multi-X (bushnell) je to klasická nitka plus zosilnené paličky, cez deň sa krásne dá využiť nitkový kríž, za zníženej viditeľnosti zosilnené časti. Myslím si, že je to vec vkusu a zvyku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17888 od cimbalik
Súhlasím s miso-m, German 4, t.j. T-čko prechádzajúce do nitkového kríža, je zatiaľ pre naše podmienky a pre bežný a najčastejší spôsob poľovania u nás najlepší, čo vývojári v tomto obore vymysleli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17906 od lovec_1
Priatelia,osnova c.4 je prave nitkovy kriz,spominane T-ecko je osnova c.1.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17908 od puro
Podla cislovania meopty kriz cislo 1+svetelny bod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17912 od Gulo
Ja používam "T-čko" prechádzajúce do nitky, zatiaľ spokojnosť. Zdá sa mi pre naše
<br/> podmienky univerzálny, za šera využijem hrubé ramená a cez deň sa môžem pohrať
<br/> s nitkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #17913 od Radko
Mozem odporucat &quot;T-čko&quot; prechádzajúce do nitky . Mam ho na Swarovskom PV-N 2,5-10 x 56 so svietiacim bodom a nema chybu. www.swarovskioptik.com/popup/absehen_sta...d.popup.php?bild=4AN

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18119 od leica
Myslím, že je to vec zvyku, kedysi som tiež preferoval klasické Tčko, ale časom som prešiel na osnovu č.4. Myslím že ju mám na všetkých optikách, ved vývojom osvetlených osnov sa všetko vyriešilo... cez deň pekná nitka a v noci iba červený bod..
<br/>i ked nehovorím, že nepoškulujem po Tčku s osvetlenou špičkou... má to svoje výhody i nevýhody...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34355 od Seva
Taky si myslím, že je to věc zvyku. Já zase preferuju klasické T. (osnova 1 u Meopty). Jsem s ním hold zvyklej střílet. V noci si akorát musí dávat člověk pozor na výškovou korekci a orientovat se i podle vodorovné části osnovi. Hrot kříže někdy splývá, ale mě i přes to sedí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34366 od Akela
Úplne súhlasím s Tvojím názorom. Preferujem štvorku s osv. bodom, ale nie ten Meopťácky bod, ktorý je oddelený od osnovy - bez zapnutého osvetlenia sa kríž musí pretínať. A je to naozaj vec zvyku. Raz som si kúpil kríž č. 1 - klasické Tčko a bol som úplne mimo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34536 od forester01
Pokiaľ som dobre porozumel zadavateľovi temy sa jednaáo porovnanie neosvetlených osnov. Osobne - za šera alebo v noci jednoznačne T (ako na starých zeisskach), č. 1 u Meopty. Nie celkom súhlasím s tým že German 4 je to naj. Osnova na starých zeiskách je taká, že môžeš výšku držať podľa hornej hrany bočných ramien osnovy, pretože tie sú zarovno s hrotom. Pri German 4 tenké Téčko pokračuje zo stredu hrubších bočných ramien, takze výšku vlastne musis odhadnúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34548 od miso
to je pravda, prave preto je german 4 najlepsia v spojeni s svetelnym bodom. Velmi to ulahcuje zamierenie a v praxi sa mi to uz mnohokrat osvedcilo... Pri G4 mi prave vyhovuje,ze ramena nie su az pri urovni hrotu, lebo pri miereni mam lepsie zorne pole a pri mensej zveri napr. liske nehrozi, ze rameno prekryje zver a tym sa horsie urcuje pozicia kriza na tele zveri....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34555 od Bubi
Chlapi vsetko je zvyk.Ak nebudete mat inu volbu ako T, tak za par rokov budete s T hotovi majstri.A naopak.G4 so sv. bodom je naozaj fajn.Ale moj otec cely polov.zivot poloval s T ckom a aj cez splny mi to moje G4 so sv, bodom vratil a s klasickym T na Meopte pali ako pitralon po holeni.Ako moze tak daleko a tak isto d Tckom s ktorym ja netrafim ani sud na 100m, tak dobre strielat?????? Prax a zvyk.Je to individualne.Vsetkym Teckarom a Nitkarom atd vela zdaru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.055 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 783 návštevníkov a žiadni členovia on-line