puškohľady VIXEN

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42460 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému puškohľady VIXEN
Takze zatial som ho nastrielal na O na 100m s Normou - Oryxom. Takpovediac dierka v dierke. Vynikajuca svetelnost a ostrost. Vystrelil som osem ran, az na jednu SB, ktora sice sirku drzala, no usla asi o 10 cisel, co bolo citelne uz pri vystrele, vsetky zodpovedali naklikavaniu. Ako to bude drzat po pade pusky radsej neskusam, no som na to zvedavy. Meoptu musim len pochvalit, po troch silnejsich otrasoch kriz drzala bez problemov. (2100 3-12x50) Vecer som ho zatial naostro neskusal, verim ze sa podari cim skvor. Kriz je skutocne super, bezproblemove zamierenie pri ostrom obraze v celom poli. Nakolko nemam dobre skusenosti s univerzalmi, volil som radsej jeden poriadny puskohlad so stabilnym zvecsenim, ktory by vyhovoval aj za zhorsenych podmienok a planujem kupit kolimator, alebo puskohlad so zvecsenim od 1, prip 1,5 na spolocne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42519 od pepies
Odpoveď od pepies na tému puškohľady VIXEN
Bubi je to sila zvyku ked som ho nastreloval na vrchný pol oblúčik bodky ako mi radili.da sa stým strielat aj na 80m ale je to len o zvyku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43422 od lovec001
Odpoveď od lovec001 na tému puškohľady VIXEN
pepies cau! Napis skusenosti za sera aku to ma svetelnost? Svietiaci bod na 2.5-10x56 je velky ako pri 1.5-6x42? Vzdialenost oka od pus. je taka ako pri meopte? Ak mozes porovnaj s nikon monarch 2.5-10x56.Nieco podobne chcem kupit. Alebo 8x56

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43438 od pepies
Odpoveď od pepies na tému puškohľady VIXEN
Bod je tam omnoho menší ako na meopte.Svetelnost je tam podla mna lepsia ako na Meopte.Vsak mi zavolaj buduci týžden sa chystam ku vám donesiem ti obidva porovnat.inač ta 8x56 je na posed dobrá..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43492 od lovec001
Odpoveď od lovec001 na tému puškohľady VIXEN
nemam na teba cislo!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43517 od pepies
Odpoveď od pepies na tému puškohľady VIXEN
Nazdar sorry pomýlil som si tvoj nick s lovcom 01 ktoreho poznam.kludne sa mi ozvy na 0905311188 som z Bratislavy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49465 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému puškohľady VIXEN
Nejaké nové skúsenosti s týmito puškohľadmy či už pozitívne alebo negatívne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49559 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému puškohľady VIXEN
Zatial s tym polujem pol roka /Vixen 8x56/. Ako som to nastrelil na zaciatku, tak to drzi kriz doteraz, pravidelne Sauera prestrelujem pri kazdom buchnuti, alebo aspon raz za dva mesiace na nejakom tom kuse ;) Ok neurobim chybu ja, tak je to ok. Ten bod je praktickejsi ako na Meopte, svetelnost super, v porovnani s Meoptou tesne za R1. Ale nejaky super rozdiel v svetelnosti to nie. Skvor lepsia cena a vyhovujuce parametre. Ale zatial O:K:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52865 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému puškohľady VIXEN
Ahoj. Prosím Vás o názor. Ktorý puškohľad by ste kúpili? Nikon Monarch E 2,5-10x50 SF IL 4B /cca 800Euro, záruka 30r.,660g, 33cm dåžka, výstupná pupila 5,2mm/ alebo Vixen 2,5-10x50 /V4Dot, záruka 30r. 849Euro, iné info nemám, je to novinka/, paradoxne Vixen 2,5-10x56 stojí 799,95Euro. Ísť rovno do Nikon Monarch E 2,5-10x56 IL SF 4B / cca 860Euro, 670g, 35cm, výstupná pupila 5,7mm/ alebo Vixen 2,5-10x56 /799,95Euro, 670g, výstupná pupila 5,6mm, dľžka 34,5cm/. V podstate stačí mi aj x50 a ide mi hlavne o Váš názor či Nikon alebo Vixen???
<br/>Ďakujem pekne za názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52876 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému puškohľady VIXEN
Skus si pozriet
<br/>www.egun.de/market/item.php?id=2669954
<br/>aby si mal predstavu, kolko preplacas. A to este urcite nepredava bez zisku.
<br/>A k tej kvalite, zatial moj 8x56 perfektne drzi a to ho pravidelne striedam s kolimatorom, takze je raz tu, raz tam, zoparkrat mi uz zbran spadla, no po kontrolnom vystrele je to stale rovnake. A ta bodka je skutocne supur. Uz som ju zoparkrat nechal svietit jeden, dva dni, zatial som baterku nemenil. Neviem ako je to u Nikonu, ale to, ze sa ti u variabilu bodka nezvecsuje je skutocne super. Zatial 100% spokojnost. Horsie je to skvor sem tam so strelcom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52879 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľady VIXEN
Bodka sa nezväčšuje napr. ani u nového Meostara a samozrejme ani u Nikona ;ten má naviac možnosť prepínania farieb medzi zelenou a červenou ! čo môže mať hlavne u starších očí podstatný vplyv na kvalitu videnia ! Jediná &quot;objektívna&quot; cesta je skúška!
<br/>Kvalitná optika nie je lacný špás,tak to za tú skúšku naozaj stojí !!! 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52896 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému puškohľady VIXEN
Plne suhlasim. Skusat nieco s lacnou optikou = 90% neuspech. Radsej nieco starsie a kvalitatívne daleko vpredu. Ale to je od temy. Myslim, ze Vixen a Nikon su na jednej urovni a bezny uzivatel bez dostocnej techniky nema sancu rozoznat rozdiel. Skvor je to vec osobneho pohladu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52898 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému puškohľady VIXEN
lanus: Veď nechcem lacnú iba adekvátnu k zbrani. Nikon a Vixen patria medzi tie lepšie. Nie? Na Sauer mám swara ale na guľovnicu za 35tis. myslím stačí Nikon alebo Vixen.
<br/>lubo1: egun sú tuším aukcie a ja neviem po nemecky ani ceknúť. A 150 Euro nie je až tak veľa keď mám potom záruku doma.
<br/>Ďakujem za odpovede.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52900 od lanus
Odpoveď od lanus na tému puškohľady VIXEN
ivanivan - ja nepovažujem Nikon ani Vixen za lacnú optiku; skôr za taký &quot;zlatý stred&quot;!
<br/> Čo Ti však bude lepšie pasovať musíš zistiť Ty sám !!! Jediná možnosť je priame porovnávanie (rozhodne to však zodpovedne nezistíš za 5 minút !!!)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53083 od miros
Odpoveď od miros na tému puškohľady VIXEN
ivanivan no ak pouzivas swara tak nikon a vixen asi nebudu to prave orechove predpokladam ze nebude dlho trvat a budes predavat nik alebo vix a pekne budes kupovat swara pripadne zeiss ono ak sa uz na nieco dobre naucis tasko sa vracia nisie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53090 od BUSO
Odpoveď od BUSO na tému puškohľady VIXEN
čítam že je tu rozbehnutá debata o vixenoch a ja by som len chcel vedieť či je veľký rozdiel medzi 8x56 a 2,5x10x56 okrem toho je jeden z nich je variabil.Chcel by som si vixen kúpiť a bol by som rád keby niekto poradil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.063 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 378 návštevníkov a žiadni členovia on-line