Ošetrenie diviačich klov

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1291 od Hudec
Ošetrenie diviačich klov bolo vytvorené Hudec
Môže mi niekto poradiť, čím je najlepšie vypåňať medailové diviačie kly. Kedysi sa mi podarilo zohnať z Čiech technický dentakryl, ktorý bol vynikajúci, teraz sa nedá zohnať a neviem, čo mám použiť, aby som ich nepoškodil. Vlado.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1292 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Ošetrenie diviačich klov
Ja som uspesne pouzil vytlacacie lepidlo na plavajucu podlahu asi 6 x a zatial beschybne. Schne to asi 48 hodin, ale nemeni to objem ani po 5 rokoch, po 24 hodinach som dolial do roviny. Skusal som aj duvilax(tiez bez problemov), ale to podlahove je plastickejsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1295 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Ošetrenie diviačich klov
Niekto pouziva aj parafin .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1297 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Ošetrenie diviačich klov
...kladivom....potom už stačí vosk!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1302 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Ošetrenie diviačich klov
parafin sa casom scvrkava, alebo straca objem a staci priame slnko aby to malo vnutorne pnutie, ak trosku prevaris trofej, mikroskopicke praskliny, tak vosk alebo inymi slovami parafin to mozu dokoncit uplne do stratena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1304 od johny
Odpoveď od johny na tému Ošetrenie diviačich klov
Ja kly zalievam epoxidom (zivicou), treba ju zmiesat s tvrdidlom a zohriat nech je redsia a lepsie tecie a liat ju po pomaly stenach. Je to lepidlo a jeho vyhoda je v tom, ze drzi tvar lebo stvrdne a je tvrde a nie pruzne ako disperzia. Zvonku natieram asi 3x disperznym lepidlom (napr. Duvilax alebo Hercules).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1305 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Ošetrenie diviačich klov
Epoxid je výborný,ja som zalial kly parafínom,a zoschli sa mi o 1mm na šírke do chovatelskej a prišiel som o zlatú medajlu a zostalo zo 122bodov 118,5boda.Už nikdy viac parafín.Od parafínu kly po čase aj zažlknú.Johny nedávaš do epoxidu biely plnič?Potom ostane krásne biely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1405 od jager
Odpoveď od jager na tému Ošetrenie diviačich klov
Ano dvojzložkové lepidlo, alebo epoxid, je tá správna voľba. Parafín ano ale iba v literatúre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1512 od johny
Odpoveď od johny na tému Ošetrenie diviačich klov
Vobec som nevedel ze existuje biely plnic, opytam sa v obchode a najblizsie vyskusam, dik za radu ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #1910 od lubosko
Odpoveď od lubosko na tému Ošetrenie diviačich klov
Ahojte- ja pouzivam normalne lepidlo na plavajucu podlahu- lahko sa kly vyplnia a po 3 hod doplnim - a stale je to pekne biele a nestraca objem- doporucujem.Lubo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27864 od Hlohy
Odpoveď od Hlohy na tému Ošetrenie diviačich klov
ja dávam rozpustený priesvitný vosk, kly sú pekné biele a nepraskajú, udržujú si akúsi ,, vlhkosť,, aby kel bol stále biely, nesmie sa dať na priame slnko a tepelný zdroj. ja osobne kel odmasťujem chloridom sodným a opatrne vybielujem peroxidom, Pozor na pekné pálenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27872 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Ošetrenie diviačich klov
A čo tak použiť biely silikón?Ja som tak ošetril kly a 2rky držia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27964 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Ošetrenie diviačich klov
Vieš poradiť aj konkrétnu značku a typ. Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27972 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Ošetrenie diviačich klov
tiez pouzivam biely silikon, kly su aj pri koreni pekne biele (raz som pouzil transparentny a nebolo to ono). Po vyvareni a ocisteni ich zvnutra ponatieram domacou jablckovicou (52°) :-p a susim ich v chladnicke cca mesiac - dva. Silikonom ich vyplnam cez tenku hadicku, aby sa silikon dostal az do spiciek (zatial som vzdy vyberal silikon metodou co dom dal a vzdy to bol ten typ ktory "tvrdne" odparovanim kys. octovej (vyraba sa este jeden typ ktorý "tvrdne na nejakom inom principe a rozne tmely)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27983 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Ošetrenie diviačich klov
Pozriem sa na značku a dám vedieť.Tmely by som nepoužíval, strašne dlho im trvá vytvrdnúť, niektoré vôbec, a neviem či sú farbostále, mohly by pokaziť bielosť klov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28224 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Ošetrenie diviačich klov
Ja osobne som pouzival parafin ale vetsina klov postupom casu popraskala z dovodu ze parafin sa teplotou scvrkava,prisiel som tymto o trofeje na udelenie zlatej a striebornych medaili.Teraz zasadne pouzivam epoxidovu zivicu ,ktoru miesam z tuzidlom a som nad mieru spokojny.Este jedna vec,diviacie kly zasadne nevarim do konca ale sa ich snazim vybrat este za 70 % uvarenia ,tym padom nemozu popraskat ani zmenit strukturu prevarenim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32046 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému Ošetrenie diviačich klov
ja to plnim epoxidom.a potom ich jemne natrem herkulesom-priesvitnym lepidlom.to my este poradil profesor polovnictva a je to ok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32345 od medard
Odpoveď od medard na tému Ošetrenie diviačich klov
super je dentakryl, je drahy, ale vyborne drzi vnutro, ak mas kamosa zubara alebo z. technika, urcite ho zozenies... parafin je menej vhodny, o nieco lepsi je vceli vosk, da sa pouzit aj zmes sadry (lepsie stavbarskej) ale s tou opatrne pretoze pri zrenizvacsuje objem, jemnych pilin, lepidla na drevo (duvilax, herkules) a vody v pomere 2:5:3:1, kedysi sa pouzivalo aj specialne cesto... z vonka je vyborny herkules, nan moze ist aj polomatny lak.
<br/>lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46687 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ošetrenie diviačich klov
Vieš prosím Ťa uviesť ten silikón presne, mne ponúkli 5 druhov. A Herkules lepidlo - prisvitné som nikde nedostal - na natretie zvonka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46693 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Ošetrenie diviačich klov
tak poslednu sezonu som mojho prveho medailoveho kanca vyplnil Silikonom univerzál bielym Makrosil AX 104, ale postupoval som metodou co dom dal. Cize podla mna je dobry kazdy univerzalny silikon, dolezite je aby bol biely. Planujes zbrane niecim ponatierat aj zvonka? Ja ich nenatieram nicim a aj po 10 rokoch su ok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.109 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 402 návštevníkov a žiadni členovia on-line