vznik opk a čo dalej?

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53831 od machabejec
vznik opk a čo dalej? bolo vytvorené machabejec
v sobotu som sa zučastnil ustanovujucej konferencie opk.všetko prebiehalo ok podla predstav prac.predsednictva.až prišla na rad diskusia.vystupil som s prispevkom čo prinesie nový zakon,vyhlášky a suvisiace predpisy.bol som uzemnený azaroven nepochopený.predsedajuci ma odbil ,ved vraj je tu literatura ,media atd.ale ja som mal na mysli to ako sa to dotkne konkretnych ludi v pol.org.ale o tom asi nebola chut diskutovat,lebo som zatal do živeho.išiel som ešte dalej ked som povedal že lesy sr urobili zo zakona trhaci kalendar.lebo porušili najom.zmluvy a prenajali reviry iným za viac.čerešnička na torte však bola volba .z oko spz sa stalo opk .predseda adalši členovia sa stali funkcionarmi v oboch organizaciach.a aby som konštruktivny.pri schvalovani zav.uznesenia som mal na jazyku dve otázky .prva či sa pani zvoleni do opk vzdaju funkcii v spz.asi by som zapalil rozbušku.zvolil som inu .kde bude prebežne sidlo opk.kedže v opojeni mocou na to pani akosi pozabudli.spamatajuc sa dali mi odpoved viac než symbolicku.tam kde sidli oko spz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53847 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému vznik opk a čo dalej?
Ved to bolo vsetko od zaciatku jasne. Dve funkcie, dva platy dve pravomoci a samozrejme sidlo na jednom mieste ved ako by mohli sediet v dvoch robotach na dvoch roznych miestach v tom istom case. Je to vsetko len odrb a podvod na slusnych ludi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53850 od lanus
Odpoveď od lanus na tému vznik opk a čo dalej?
pytliak - Každý si dovolí len toľko,koľko mu je dovolené !!!;) My sme však žiaľ dovolili priveľa !!!:-o
<br/>
<br/> Pokiaľ neprídeme k rozumu ,tak si budú funkcionári mastiť bruchá a väčšine ostanú len oči na plač !!!:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53854 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vznik opk a čo dalej?
V pohode budú sedieť aj na štyroch miestach - majú svetlé vzory v parlamente...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53859 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému vznik opk a čo dalej?
Zdravim vsetkych,kolkoze je na slovensku polovnikov? 50 000? Je az neuveritelne co si k vam niektori dovoluju,a zaujimave je ze su z vasich radov a este zaujimavejsie na tom je ze sa nazyvaju vasimi zastupcami!
<br/>Spravna poznamka lanus! My sme však žiaľ dovolili priveľa !!! Sedliacky rozum spred par stovak rokov vytiahol poddanych na hrad s vidlami a kosami proti nepravosti! asi toto chcu dosiahnut aj ti nasi ,teda vasi zakonodarcovia.
<br/>To sa naozaj nic neda robit? Neda sa ich zbavit?(vymenit) Neda sa vypracovat nieco(vase zakony a vnutorne poriadky vasich organizacii) co by bolo na osoh polovnictvu a nie na obtiaz?Ved toto by mali vypracovavat polovnici s dlhorocnou praxou a skusenostami z lesa a nie nejaky truhlik z kanclu! Je to mozne,ze su vypracovane tak ze sa v nich nevyznaju ludia ktorym by mali pomahat,a co viac,su robene tak ze vedu k destrukcii polovnictva? Ja neviem niesom polovnik,ale ked citam ake mate vnutorne problemy tak ma to ani neviem preco trapi!
<br/>Je smutne ze ako pisete vecsina polovnikov sa len vezie a myslia si ze&quot; najako bolo ,najako bude!&quot; Alebo aj mozno uz nebude mat co byt!
<br/>To naozaj nieje medzi vami skupina ludi co by nieco skusila?
<br/>Prepracovanie vasich problemovych &quot;zakonov&quot; spojenych s peticiou 25 000polovnikov?(asi velmi optimisticke cislo)
<br/>Alebo tu uz nic ine ako zobrat flinty a ist na &quot;hrad&quot; nepomoze?
<br/>Podla mna treba nieco robit aby si uz ONI nie VY konecne uvedomili ze takto to uz dalej nejde!!!
<br/>Tymto som Vas nechcel nijako sudit,bolo to len samovolne vznietenie. BUMMM!
<br/> x x x x x x
<br/>Dlho som rozmyslal ci toto napisem, ale nedalo mi to a skor ci neskor by som to asi aj tak urobil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53870 od Milosko
Odpoveď od Milosko na tému vznik opk a čo dalej?
V tomto celom hurhaji sme akosi pozabudli na to,ze uz treba zaplatit clenske do komory! :] Termin je tu!
<br/>
<br/>hurhaj - chaos, galimatiáš (hovor.), haravara (hovor.), motanica, motanina, mrvenica, tlačenica, trma-vrma (poet.), virvar, zmätok , bengál , ...
<br/>8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53879 od eso
Odpoveď od eso na tému vznik opk a čo dalej?
Presne si to trafil. Je smutné, že taká slná základňa 50 000ľudí sa nevie postaviť za činnosť im vlastnú. Veď nejako bude....to sú slová väčšiny poľovníkov na slovensku, šéfredaktor PaR napíše o tých, ktorí aspoň vyslovia nesúhlas na internete, že sú zákopoví poľovníci!!! Lebo pri takej &quot;širokej verejnej obornej diskusii&quot; aká prebehla pri tvorbe nového zákona o poľovníctve sa zákopoví nevyjadrili. Len zabudol podotknúť aj B, že nás nikto nepočúval!!!! Povedzte mi načo vychovávame mladých poľovníkov, načo sme vytvárali hodnoty desaťročia, načo sme venovali čas a energiu do poľovníctva, keď si nevieme zastať sami seba?!?!?!? Až sa za 10 rokov obzrieme za seba a so sklonenou hlavou budeme pri poháriku spomínať - už bude neskoro milí polovníci!!!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53882 od jager
Odpoveď od jager na tému vznik opk a čo dalej?
Uplna pravda. Pred 5 rokmi som to tu písal. Hold niektorý na to prídu až keď sa to stane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53888 od medard
Odpoveď od medard na tému vznik opk a čo dalej?
www.polovnictvo.com/modules.php?name=New...article&sid=1097[/]Tu budú zhromaždení tí &quot;najkompetentnejší&quot;, patrilo by sa ich opýtať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53889 od medard
Odpoveď od medard na tému vznik opk a čo dalej?
Teda ak o to budú vôbec stáť... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53891 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému vznik opk a čo dalej?
No neviem ako taky seminar prebieha,ale predpokladam ze sa v kazdom vstupe kompetentny vyjadria ako sme na Slovensku postupili do predu a ako vsetko funguje a ako je vsetko O.K. Mne ako laikovi by ich diskusia pripadala v poriadku a povedal by som ze sa to tu konecne dava do poriadku.Presne ako vo vyjadreni vasho prezidenta v niektorom z clankou ,myslim ze to bolo ZALUBA PRE HORNYCH DESATTISIC? ,pekne citanie, ale ako citam realita je uplne ina! Ako si spravne poznamenal,asi ich to zaujimat nebude lebo nikde nevyhradili cas na verejnu diskusiu . Asi dobre vedia preco!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53892 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému vznik opk a čo dalej?
Verte tomu mili priatelia polovnictva, ze nikdy nie je neskoro... Akurat, ked pride ten spravny cas, tak sa bude treba pridat a dobru vec podporit, a nie sa po.... a rezignovat!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53911 od eso
Odpoveď od eso na tému vznik opk a čo dalej?
Pre info, nový Disciplinárny poriadok platil od septembra 2009 do 31.03.2010 a dňa 23.03.2010 Ministerstvo Pôdohospodárstva schválilo nový Disciplinárny poriadok www.land.gov.sk/sk/index.php?navID=1&id=2314 [/]znenie . :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53914 od lanus
Odpoveď od lanus na tému vznik opk a čo dalej?
Podľa §3 bodu 2. o) je disciplinárnym previnením ak člen SPK,držiteľ platného poľovného lístkunevykoná dohľadanie ?!?! alebo oznámenie nájdenia zveri podľa § 63 zákona ,
<br/>
<br/> To znamená ,že každá hoc x hodinová ale neúspešná dohľadávka je disc. previnením.
<br/> Je táto formulácia zámerom ; preklepom alebo amaterizmom ?! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53915 od lanus
Odpoveď od lanus na tému vznik opk a čo dalej?
Disciplinárny poriadok SPZ definuje predmetné &quot;Disciplinárne previnenie&quot; v §2 bod 1 ) ešte kurióznejšie nasledovne:
<br/>
<br/> m)- nevykoná dohľadanie a nájdenie zveri podľa §63 zákona,
<br/>
<br/> Obidva disciplinárne poriadky sa odvolávajú na §63 zákona o poľovníctve č. 274/2009 hoci v ňom
<br/> termín &quot;dohľadanie&quot; absentuje nakoľko je použitý termín &quot;dohľadávanie&quot; čo je pre každého &quot;zasväteného
<br/> &quot;poriadny rozdiel !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54015 od eso
Odpoveď od eso na tému vznik opk a čo dalej?
Príloha č. 1 k stanovám SPK - ETICKÝ KÓDEX v článku 2 hovorí:
<br/>Poľovník si ctí, v praxi dodržiava a rozširuje všetky zvyky a tradície súvisiace s poľovníctvom a lovom.
<br/>Ako je možné, že SPK dopustila zrušenie 90 ročnej tradície lovu Sluky lesnej na jarnom ťahu????????? :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 831 návštevníkov a žiadni členovia on-line