Poľovné združenie a všetko o ňom.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18222 od Marceliusko
Poľovné združenie a všetko o ňom. bolo vytvorené Marceliusko
Dá sa vypovedať zmluva, podpísaná medzi poľ.združ. a urbárom na 10 rokov predčasne kvôli neplateniu nájmu? Akým spôsobom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18234 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
MARCELIUSKO na PID je aj okienko ,, Právna poradňa ,, skús tam použiť Tvoj dotaz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18236 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Polujem v PS - polovná spoločnost ktorú tvoria predtým tri samostatné PZ a mame problem zo susedným PZ (vlastne nasim) aj ked sme sa dohodli ze kazdý na svojom neustále nedodrzuju hranicu (lukrativna cast reviru) ale da sa s tým nieco robit? Vlastne sme jedna PS.(budeme chodit k nim?) Ma niekto podobnu skusenost ako ste to riesili?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18237 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Dovody a sposob odstupenia resp.vypovede zmluvy ma obsahovat uz samotna zmluva.
<br/>Neplatenie najmu je dovod.A dost pádny,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18238 od patos111
Odpoveď od patos111 na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
nazdar alebo dobry den ,som tu novy prihlaseny,chcel by som sa spitat ako by som mohol byt polovnikom ,chodim chytat ryby a akosi ma zacina bavit aj okolie vody keby mi ktosi povedal nejaky obraz o tom ako to prebieha a co vsetko musim vediet Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18239 od patos111
Odpoveď od patos111 na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
nazdar alebo dobry den ,som tu novy prihlaseny,chcel by som sa spitat ako by som mohol byt polovnikom ,chodim chytat ryby a akosi ma zacina bavit aj okolie vody keby mi ktosi povedal nejaky obraz o tom ako to prebieha a co vsetko musim vediet Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18244 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Uz sa o tom v roznych temach dost popisalo, ale opakovanie je matkou mudrosti. Vsetko zacina prihlaskou v OkO , alebo RgO SPZ v mieste tvojho bydliska. Nasledne si zaradeny do kurzu uchadzacov o prvy polovny listok. Musi absolvovat teoreticku pripravu ( vyucuju sa tu predmety , z kt. budes mat po skonceni skusku z polovnictva ), praktickej pripravy ( teraz ju absolvujem aj ja - prevazne v reviri a na akciach organizovanych OkO , resp. polovnym zdruzenim , kde tutu cast vykonavas ) a streleckou pripravou. Inak vsetko sa dozvies priamo v organizaciu v tvojom meste. Kurzy aspon u nas zacinaju vzdy zaciatkom roka, takze skus na rok ( prihlaska sa podava uz v novembri al. decembri ). Po ukonceni pripravnej casti ta caka overovaciia cast - skuska z polovnictva a doplnkova skuska z polovnictva na ziskanie sposobilosti na drzanie zbrani a streliva na polovne ucely. Ak uspesne zlozis skusky, caka ta drina a tvrda praca, aby ta do neakeho polovneho zdruzenia vzali. Tam sa musis ukazat - co je v tebe. Urcite to prinasa aj kopec zabavy, skvelych zazitkov a stretnutie s buducimi priatelmi - a spolubojovnikmi. Tot je asi v skratke vsio. Prajem vela uspechov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18317 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Chcem sa opýtať, bez toho, aby som rýpal - akou formou sa skúša znalosť poľovných druhov a druhov chránených zákonom? Bohužiaľ až príliš často sa stretávam u poľovníkov s neznalosťou základných druhov dravcov (kaňa - myšiak).. Je pre skúšky odporúčaná i nejaká odborná literatúra? Ak áno, aká? Koľko adeptov o poľovníctvo je odmientnutých pre nedostatočnú prípravu? Príjemný deň...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18330 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Neviem ci som kompetentny odpovedat na tvoju otazku, lebo som este len kandidatom, a vlastne skuska ma caka zaciatkom roka. Pre skusky nam odporucili knihy polovnictvo I, II, knizku skuska z polovnictva a doplnkova skuska z polovnictva. Prve dve sme dostali do daru, ostatne sme si mohli/nemuseli kupit a zaplatit. Odporucana literatura pre nas bolo slovenske polovnicke nazvoslovie a polovnictvo - tradicie, zvyky, obycaje. Inak nic viac. Samozrejme, mohli sme si objednat podla zaujmu knihy z edicie PaR. Ale nejake upozornenia, ze toto budete zvlast potrebovat to nie. Aby som sa vratil k tej neznalosti dravcov : s tym suhlasim s tebou, aj ja som si vsimol, ze neznalost jednotlivych druhov je dost velka. Ak vsak mam byt uprimny, castokrat som pozoroval aj ja na oblohe dravca - videl som siluetu a nevedel som naprosto presne urcit o aky druh ide. Raz sa mi stalo, ked som stal pri zrelej ceresni : ceresni kopa, nikto ich neoberal - raj a hostina pre drobne vtaky. Zrazu som vsak zacul skripot a lomoz vtaka a predo mna zosadol DRAVEC s ulovenym vtakom. Ja od nemeho uzasu som stal ako stlp a ani som si nevsimol a neviem o aky druh dravca vlastne islo. Po par sekundach aj on zaregistroval, ze nie je sam a odletel niekam inam. Chcem vsak poukazat na to, ze sedel 3 m predo mnou a nespoznal som druh. Moj osobny nazor je taky, ze je lahke vymenovat dravce zijuce na uzemi SR, ale o to tazsie identifikovat ich na fotkach al. obrazkoch. Tento druh neznalosti tu urcite je, a myslim si ze aj bude. Nejako nezaujima polovnikov, ci mam v reviri mysiaky alebo sokoly. Aspon z mojho nazoru. Podla nich su to dravce - predovsetkym skodna pre polovnictvo, i ked urcite aj velmi uzitocna pre polnohospodarstvo. Uvidim ako ja skoncim pri skuske, ale urcite sa tejto teme - dravce venujem aj ja dlhsie - kazdy druh sledujem na viacerych fotkach, aby som aj ja osobne jednotlive druhy poznal. Ale urcite tento problem, resp. otazky poznania alebo nepoznania druhov dravcov budem konzultovat so skusenejsimi, kedze vykonavam prakticku pripravu.
<br/>Dakujem ze ste si tieto clanky precitali ! Prajem vsetkym vela uspechov !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18338 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
no urcite na skuske nevrav ze tato skodna je skodna predovsetkym pre polovnictvo pretoze iba v malo reviroch ich malo polovnikov poklada za skodnu a v iba niektorych reviroch je pokladana za skodnu podla zakona a inak si tuto skodnu polovnici velmi vazia:);)
<br/>aj ked musim priznat ze tiez na 100% nepoviem ze to je to alebo ono ale aspon zhruba odhadnem a ked nemam pravdu tak sa rad necham opravit skusenejsimi
<br/>
<br/>a pokial ide o to skusanie taK myslim ze to skusanie bolo zaradene mezdi ostate druhy a nebolo specialne vtactvo ale sity si nie som to bolo uz dlho co som na teke veci kukal teraz mam dolezitejsie veci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18343 od puro
Odpoveď od puro na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Na hospodarske skusky som pouzil polovnicky naucny slovnik.Najdes tam vsetko od a po z.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18380 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
suhlasim s tebou, dik za upozornenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18384 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Kto má sokoliarske skúšky,musi mať v prvom rade poľovnícke skúšky - prv to tak bývalo - kto to z 10 - 20 ročnou praxou nevie je obyčajný provokatér - ospravedlňuje ho len zábudlivosť a možno vek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48958 od puramushu
Odpoveď od puramushu na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Dobrý deň,
<br/>
<br/>chcel by som sa opýtať ako je s členstvom v poľovníckom združení a okresom v ktorom má daná osoba trvalý pobyt. Pri členstve v SPZ je mi to jasné - osoba spadá pod okresnú organizáciu SPZ v mieste pobytu, ale pri členstve v PZ mi to nie je jasné, môžem byť členom poľovníckeho združenia aj mimo okresu trvalého bydliska alebo prípadne kraja, alebo je to fixne dané vrámci územia okresu?
<br/>
<br/>Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48961 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Clenom PZ mozes byt aj na opacnom konci krajiny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52777 od pacholik
Odpoveď od pacholik na tému Poľovné združenie a všetko o ňom.
Máte niekto informácie aký plán chovu a lovu má PZ Čachtice a aké druhové zastúpenie zveri majú. Koľko členov a akú výmeru PR, koľko poľa, koľko lesa, vodných plôch, trávnych porastov? Vlastne, čo viete o tomto PZ? Pomohli by mi tieto informácie k Diplomovke o Malých Karpatoch do ktorých patrí aj toto spoločenstvo. Za informáciu srdečne ďakujem, všetkým ochotným pomôcť iným.
<br/>L. Pacholík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 153 návštevníkov a žiadni členovia on-line