kritéria vzniku poľovného združenia a poľovného revíru?????

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29640 od patrickf
vie niekto prosim vás podať nejakú radu k tejto téme?? prosim. som nový poľovník a realne šance na poľovanie v nejakom združení sú veľmi nízke preto by som chcel podniknúť takéto opatrenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29702 od yegi
Kedže si nový poľovník, asi si nedával pozor na prednáškach, revír si nemôžeš vytvoriť bez pozemkov, a tie si nenakreslíš, iba ak niekomu vezmeš, kto ich má a poľuje na nich,takže dôvod na hádky a súdne ťahanice.Nie je lepšie sa skúsiť dohodnúť so združením?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29746 od gyuszi
Poľovné združenie je reálne, lebo nemusíš mať k tomu revír.......Ale revír vybojovať to je dnes umenie to mi VER!!!!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29763 od ardus
Az mas politicke krytie a to LEN velmi vysoke, tak mas sancu na akykolvek revir kde maju Statne lesy 51 % vymery a to kdekolvek. Ak nie tak rychlo dosnivaj. A konaj rychlo, lebo reviry sa rozdavaju jedna radost - riaditelia Odstepnych zavodom sa nestacia divit .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29795 od Bubi
Ardus ma pravdu.Este okrem politickej prislusnosti potrebujes vela penazi,velmi vela penazi,velmi vela znamosti a dobreho pravnika.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30732 od patrickf
ano je to pravda s tým politickým krytím, aj s tými peniazmi... no to že vlastním poľovné pozemky mi tiež veľmi nepomôže, kedže potrebujem minimálne 2000 ha lesnej plochy.... atd... proste obehal som to už všetko. reálne to je! podal som žiadosť o poľovný revír ktorý mali doposiaľ v réžii štátne lesy a hľadajú teraz nájomcu na jeho obhospodarovanie. to ako sa to vyvinie dalej ma ešte len čaká. ale každopádne mali ste pravdu... revíri sa teraz rozdávaju jedná radosť ale... takým spôsobom že... koľko poslancov máme toľko revírov je pre nich pripravené... uvidíme čo sa bude diať dalej.. .budem informovať ale nevypadá to zle!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50007 od mackoalex
podla nového platného zákona 274 chceme zalozit nový revír na nasich polnohospodárskych pozemkoch. Je nás cca 20 majitelov a iba jeden je z nás polovník , ktorí vlastníme polovnícke pozemky cca 1500 há , kde momentálne vykonáva právo polovnictva miestne PZ. Splnili sme podmienky podla § 5 a máme teda uznášania schopné zhromazdenie vlastníkov . Pred podaním ziadosti o uznanie poľovného revíru podla § 4 , sme navstívili OLU o ich stanovisko k danej problematike. Boli sme nepríjemne prekvapení , ked prednosta OLU nemal ani minimálne vedomosti o problematike a o samotnom zákone , a podla jeho slov by sme aj zbytocne podali ziadost o polovný revír nakolko má informácie ze kým platia staré zmluvy pre PZ v nasom regióne ( čo je priblizne do roku 2015) sa nové revíry nebudú schvalovat . Odvolával sa na prechodné ustanovenie § 80 odsek 1 .
<br/>Chceli by sme preto vediet aj názor druhých

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50008 od mackoalex
aj my by sme chceli nový revír a jediný problém máme práve o nejasnom a o rôznom výklade zákona

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50009 od mackoalex
aj to je pravda čo píšeš ale my máme iný problém, my aj splňame zákonné podmienky pre vznik revýru a prekážkou je výklad a (ne)pochopenie zákona OLU ,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50018 od Bubi
Ak su to vase pozemky tak im vypovedzte zmluvu a hotovo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50024 od lubenko
si volaky mudry:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52014 od mackoalex
hľadáme notára ktorý , uzná a potvrdí našu spoločnosť vlastníkov poľovných revýrov aj bez overenia podpisov na splnomocneniach , lebo 890 vlastníkov doviesť na overenie podpisu na OU je prakticky nemožné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52025 od Jomarko
Ak máte založenú &quot;spoločnosť vlastníkov&quot; tak ju zaregistrujte na MV ako občianske združenie, ktorého cieľom je zastupovanie vlastníkov poľovných pozemkov pri vytváraní a zmenách hraníc revíru a zastupovanie pri prenajímaní poľovných pozemkov. Samozrejme každý dá prihlášku kde bude súhlasiť so stanovami, kde toto bude uvedené. Treba k tomu listy vlastníctva a mapy. Ja toto vidím ako jedinú cestu. Nikto nezvolá zhromaždenie podľa zákona, pokiaľ sa nejedná o revíry kde je ozaj iba pár veľkých vlastníkov ako napr., štátne lesy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52987 od mackoalex
my ju teraz zakladáme a je nás pár stovák vlastníkov , večšina sa však nechala zastupovať splnomocnením a tak na valnom zhromaždení nás bude asin 40-50 a my sa rozhodneme ako ďalej .
<br/>A vtom sa mýliš , že by sme sa mali zaregistrovať na MV ved zákon jasne píše v §5 ako to má vypadať .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #52991 od papo
jomarko ti navrhol, ako sa majú zorganizovať, združiť vlastníci. vytvorením právneho subjektu si zjednodušíte život... pri jednaní a potom už len vystupujú štatutárni zástupcovia, ktorí na základe mandátu môžu konať na LÚ. taktiež podľa mandátu uzatvoria zmluvu s PO. výhodou je právna subjektivita, nepotrebuješ notára a pod. v zákone je najkomplikovanejší spôsob, aký možno vymyslieť. ale je na vás, ako sa s tým vysporiadate. splnomocnenia sú tiež jednou možnosťou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55007 od pavelb
Pre založenie pol. združenia sú potrebné tri osoby. PZ môžeme založiť aj ked nemáme revír (ale sa črtá). Nie som si istý, či nenarazím na problémy pri zakladaní PZ na OLÚ pri vyplňovaní žiadosti, niektoré veci proste ako nevlastník revíru nevieme vyplniť. Alebo sa mýlim, aké máte skúsenosti? Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55009 od Milosko
Na ake poroblemy by si mal narazit? Postup je urceny zakonom,ked ho dodrzis,tak nie je dovod na prekazky. Skor si treba uvedomit,ci chces zalozit PO alebo PZ (tym myslene take PZ,ktore je organizacnou jednotkou SPZ). Ak chces samostatnu PO tak sa riadis zakonom a ak chces zalozit PZ v ramci SPZ, tak postup mas v stanovach SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.106 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 353 návštevníkov a žiadni členovia on-line