kaliber 338 federal

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38584 od frenki
kaliber 338 federal bolo vytvorené frenki
Máte niekto v kalibri 338 federal guľovnicu a skúsenosti s používaním tohto streliva? Ja som sa asi pred rokom informoval na tento kaliber u Kettnera vo Wiedni. Nebol mi doporučený z dôvodu dosť veľkých problémov pri obstarávaní nábojov z USA.Neviem či ho vyrába aj niektorý európsky výrobca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38586 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému kaliber 338 federal
nevlastnim ho ani som s nim nic neulovil len som vystrelil z neho na strelnici v plastovej T3 s loveckou hlavnou.....je to jeden podareny naboj ktory sa mohol na trhu objavit uz skor ked si prestavim ze pred nim uz existoval 358Win???? (neviem ci som to napisal presne) kope asi ako 8x64S mozno este trosku viac...zvukuvo je dost supa..ale presny ako 308 ucinkami by som ho radil podla toho co hovoril majitel zbrane viac ako 8x57...skoro na hranici 9,3x62...pre slovensko na vysoku a prasata v kukurici NO-1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38623 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému kaliber 338 federal
já mám 8x64s a vůbec nekope, myslím že ráz je spíše ozbrani, než o ráži:x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38624 od belson
Odpoveď od belson na tému kaliber 338 federal
Kaliber 338 Federal je mladučký a vznikol len pred cca 2-3 rokmi. V Európe zbrane aj muníciu v tomto kalibri vyrába Sako, takže nie si odkázaný len na náboje z USA, ako ti tvrdia vo Viedni. Naviac, keďže jeho materskou nábojnicou je 308 Win. (krček nábojnice je roztiahnutý o cca trištvrte milimetra), ide o vďačný náboj na prebíjanie. Sortiment striel s priemerom 0,338" je vynikajúci a nábojníc 308 Win. nazbieraš aj u nás zadarmo na kilá. Len potom s tým formovaním nábojnice treba trocha vedieť, ale nie je to vôbec náročná zábavka.
<br/>Ja mám osobné skúsenosti iba s jeho &quot;starším bratom&quot; - kaliber 338-06, čo je situácia veľmi podobná, materskou nábojnicou je Springfield roztiahnutý tiež na priemer 0,338&quot;. Dosť sviňa kope, ale Federal je určite príjemnejší. Myslím, že výkon Federalu je určite postačujúci na všetku zver u nás s dobrými terminálnymi účinkami, len nie na nejakú diaľkovú streľbu.
<br/>
<br/>RadekS:
<br/>Spätný ráz je aj o zbrani aj o kalibri. Pre dva rovnaké náboje (aj laborácie) bude &quot;spíš&quot; o zbrani a pre dve rovnaké zbrane bude &quot;spíš&quot; o kalibri (a aj laborácii). ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38647 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému kaliber 338 federal
zdravim, pani tymto kalibrom trochu nerozumiem, poprosil by som keby bol dakto taky zhovievavy a poucil ma aky rozdiel je medzi 338-06 , 338-federal , 338-lapua a nevim ci je este daco dalsie, znami mi pisal aby som sa mu mrkol po dakych strelach do 338-lapua , zije na juhu stredneho slovenska , striela hodne diviaka a srncej , vysokej malo.vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38653 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému kaliber 338 federal
Je to velmi jednoduche-zopakujem co pise Belson o kusok nizsie.
<br/>Vsetky tebou spomenute kalibre maju rovnaky priemer strely 0,338&quot;, cize zaokruhlene 8,6mm. Rozdiely medzi nimi spocivaju v dlzke nabojnice.
<br/>
<br/>.338 Fedral = 8,6x51mm
<br/>338-06 = 8,6x63mm
<br/>.338 Lapua Magnum = 8,6x70mm
<br/>
<br/>Co sa tyka striel,osobne by som zvolil Nosler Accubond,vahova ponuka pre kal. .338&quot; je velmi slusna: 11.7g-13.0g-14.6g-16.2g.
<br/>Dalsia vyborna moznost je Nosler Partition v tychto vahach: 13.6g-14.6g-16.2g.
<br/>Fajnsmeker si moze dopriat 12g Moeller KJG.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38657 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému kaliber 338 federal
diky moc, mne osobne by asi urcite bohate stacil ten federal8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #63735 od pista64
Odpoveď od pista64 na tému kaliber 338 federal
Kolegovia to nikto nepoľuje s týmto kalibrom? Zaujimali by ma praktické poznátky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.120 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 397 návštevníkov a žiadni členovia on-line