Názor,skúsenosti so strelivom Blaser CDP

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39782 od martin203
Názor,skúsenosti so strelivom Blaser CDP bolo vytvorené martin203
v 6,5x57R 8,2g som vystrielal 2 krabice na srncie a OK. "Maksie" ako RWS DK 9,1g a chovalo sa to rovnako (len sa mi zdalo, ze to trocha viac podlievalo) ako moj osobny favorit v tomto kalibri Hirtenberger Nosler Partition 8,1g ... a zase len moj pocit - zdalo sa mi, ze to trocha viacek kope ako vsetko ostatne v tomto kalibri ... napriek vsetkemu bla, bla, bla je to urcite OK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39815 od miros
Odpoveď od miros na tému Názor,skúsenosti so strelivom Blaser CDP
cau martin tak to mas pravdu aj podla mna je to mäksie a hlavne menej to prestrelovalo ako RWS DK tiez sa hram 6,5x57 ale gulovnica stara dobra zg a podlievanie u mna po ranach na komoru ok rovnake ale mam dojem ze to aj menej odkracalo mozno lepsie predanie energie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39833 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Názor,skúsenosti so strelivom Blaser CDP
ano presne tak, s DK som skoncil ked mi diviaci okolo 60kg odchadzali z nastrelu po plucnych ranach, sice s dobrou farbou, ale cez 200m, na srncie to fungovalo v pohode, pravdepodobne subtilnemu srnciemu DK v 6,5 odovzdalo dostatok energie aby vascinou par metrov odislo s dobrou farbou. To iste vysoka, diviaci do 40kg a diviaci nad 80kg, vacsinou priestrely, dobra farba a minimalne odchadzanie. No s DK som skoncil aj preto, ze mi 2x fragmentovalo na prach. Moja teoria: ked 6,5 DK z nejakeho dovodu (napr. klb)nepracuje ako ta katalogova harmonika, tak fragmentuje na prach (drobne crepinky) a to je vacsinou pruser ... Ak fragmentuje 6,5 CDP alebo Nosler Partition, tak sa od gule oddeli predne makke jadro, ale plast spolu zo zadnym tvrdym jadrom, ktore je naozaj spolahlivo uzamknute vytvoria "vrtulu", ktora sice neprestreluje, ale spolahlivo zastavuje ... v poslednych dnoch skusenost so 100kg diviakom a lanou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39894 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému Názor,skúsenosti so strelivom Blaser CDP
martin ako daleko ti odbieha zver po zasahu s CDP?ja teraz pouzivam DK.ale stale mi vrta hlavou to CDP.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39918 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Názor,skúsenosti so strelivom Blaser CDP
hm, to je skor pocit ako fakt, ale o nieco menej alebo rovnako, okrem tych lanstiakov. Ale to ma stvalo fest, pretoze hlavne v lete sa muselo za kazdu cenu dohladat kvoli zapareniu vecer a ti (okolo 60kg) odbiehali (aj ked dobre farbili) fakt daleko. Ale pozor, stale pisem o 6,5mm! To harmonikovanie DK vo vacsom kalibri moze byt (a asi urcite je) omnoho ucinnejisie (vychadzam z ucinkov DK 6,5 na srncie)
<br/>A zase toho CDP som vela nevystrielal, teraz idem na Nosler Partition (no zda sa mi, ze sa chovaju rovnako)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.105 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 227 návštevníkov a žiadni členovia on-line