Výber strely - vec prioritná! - názory na test v PaR 1/2009

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40945 od MieN
Čo na to poviete? Zaujímavý a záslužný čin, pokiaľ sú tvrdenia podložené naozaj viacerými praktickými skúsenosťami. A mimoriadne zaujímavo vyzerá Federal TBBC.
<br/>Mrzí ma však jedna vec, nikde nie je informácia, kde možno dané strely a najmä hotové strelivo s nimi na Slovensku osobne zakúpiť, ak to vôbec možné je, problémy s nákupom v zahraničí cez internet a dopravou sú zrejmé. Naviac drvivá väčšina neprebíja a ani nemá možnosť si dať prebiť. Preto by bolo dobré, chápte to všetci, kto prispievate svojími poznatkami, ako prosbu, keby pri každom príspevku týkajúcom sa nejakého zaujímavého materiálu, ak to je možné, bolo aspoň naznačené, ako sa k nemu možno dostať. Nevyskúšal už niekto polomonolit od Pervi Partizan Grom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40946 od lacco1
Kašli na tie Partizany, Lovec01 mi vravel, že tie majú dobré akurát nábojnice, daj radšej prebiť ak nesiahajú korunky na drahé strelivo, ja to riešim tak a som veľmi spokojný. Kvalita tá istá a rozptyl myslím, že lepší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40948 od MieN
Ja len, že je to tiež polomonolit, nemusí byť zlý a asi bude podstatne lacnejší a možno by sa k nemu dalo aj ľahšie dostať a aj vo forme kompletného streliva( tuším výhradným dovozcom je Hunter v Košiciach ). Je zaujímavé, že Grom 12 gram laborujú do 8 mm Mauser ( vždy som si myslel, že to je 0.323, na stránke PP je to 0,322, vie niekto prečo ? ) len na úsťovku 665 m/s, to by mohlo znamenať, že by nemal mať problém s rozkaldom a mohol by byť balisticky dobre poriešený. To ale len okrajovo. Prepáč, ale zopakujem, že drvivá väčšina neprebíja a ani nemá komu dať prebiť, resp. nevie komu. Preto som sa pýtal najmä na kompletné strelivo s kvalitnými strelami. Bez problémov sa dá kúpiť napr. Norma strelivo s Oryxom takmer do každej ráže. Oryx vychádza z porovnania veľmi dobre a vyzerá to na to, že nebude až taký tvrdý, ako poniektorí tvrdili a zrejme má dobre poriešený rozklad aj pri nižšej rýchlosti a u väčších kalibrov, ktoré nebývajú veľmi rýchle, čo u niektorých hlavne monolitov asi nebude také ľahko dosiahnuteľné pri nižších rýchlostiach, aj keď na druhej strane bývajú hodne rýchlejšie laborované asi aj preto. Bolo by dobré ešte prihodiť niečo o napr. Accubond, Interbond, Hammerhead, Superhammerhead, či niektorých modernejších dvojjadrách. Z polomonolitov ma najviac zaujal Federal TBBC, ale žiaľ v 0.323 diametri ho asi nevyrábajú, alebo áno? Tie polomonolity vyzerajú byť dosť zaujímavé, ekológom sa asi nebude páčiť, že stále obsahujú olovo, ale s olovom sa ich niektoré vlastnosti zrejme vylepšujú ( domýšľam si, že by to mohla byť kompaktnosť, rozklad, ťažisko, presnosť a pod.)v porovnaní s monolitmi. Kto viete, dajte prosím zdroje na strelivo a komponenty Norma, Federal, Remington,Winchester na Slovensku. Propagácia od predajcov to nejak nerieši.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40952 od kolesart
teraz som to docital....dobry shit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40964 od pepies
Podla mna su tie informacie v PaR dost mylne.čo sa týka toho Gromu od PP nemal som ho sice možnost vyskusat ale 665m/s sa mi zda trochu malo.v kalibry 8x57 som zatial skusal SAKO Hammerhead a bol som spokojný.teraz skusam KJG a tiež max.spokojnost až na tu cenu.na buducu sezonu nabijem Vulkan došli mi akurat strely.čo sa týka Oryx a Lapua SP 13gr su podla mna tvrdé.Nakolko si naboje prebíjam su to len moje skusenosti a fabrické strelivo može mat uplne ine učinky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41023 od lacco1
Ahoj a odkial si? Ak niekde od Košíc, neviem, či správne usudzujem, tak aj tam mám známeho čo slušne prebíja a v dobrých cenách. Mne tam robil 8x60S.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41087 od MieN
Podľa mňa za tým testom asi budú aj nejaké praktické skúsenosti ale možno aj trochu marketingu. Prečo si myslíš, že je to shit? ( pýtam sa len preto, že som len zvedavý a snažím sa o niečo oprieť pri výbere strely)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41088 od MieN
Veď práve, ale keď si pozrieš balistiku na ich stránke, ak sú údaje správne, tak v 300 m má mať strela ešte cca 550 m/s, viac ako napr. Oryx, to by mohlo znamenať dobré balistické vlastnosti a vzhľadom na nižšiu úsťovku aj dobré otváranie sa. Preto ma Grom zaujal. Akurát keby sa našiel niekto, kto by vedel a napísal, ako sa správa v praxi. Ale je možné, že ho ešte nikto neskúšal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41090 od MieN
Som asi 100 km od Košíc ( okres Rožňava ), takže vzdialenosť problém nie je. Vieš mi prosím Ťa dať kontakt? 8x57 JS mám len od leta a zatiaľ som sa s ňou len zoznamoval
<br/>cez 2-3 krabičky S&amp;B, už chcem poriešiť kvalitnejšie strelivo, viem kúpiť len Oryx alebo Vulkán ( fabrický ) za trochu lepšiu cenu. Komponenty si zháňaš sám, alebo ich dodá prebíjač?
<br/>
<br/>Našiel som kontakt na dovozcu PP
<br/>
<br/>www.hunterpro.sk/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41091 od MieN
Ospravedlňujem sa, v predch. príspevkoch som povedal blud, akú rýchlosť má Grom v 0,322 diametri v 300 m neviem, teda to čo som uviedol skôr (550 m/s), nie je pravda, resp. neviem to zistiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41096 od lacco1
Ja neprebíjam, dávam to kamarátom plniť. A ten kontakt je 0908366203, je to pán z Michaloviec, daj mu nábojnice, pošle ti to dobierkou naplnené, seriózne jednanie. Len sa s ním dohodni na type strely. Ale plní dobre, asi rok som ich strieľal, išli veľmi presne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41110 od mateh171
Ja si 8x57 pre vlastnú potrebu prebijam sám - používam vlastné pb strely Lyman 343470 GC 165 gr. a 323471 GC s úpravou HP. Bez HP má 210 - 214 gr. s HP má 200 - 205 gr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.052 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5608 návštevníkov a žiadni členovia on-line