Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42744 od Hunter78
Chcem sa spitat na sance lovu malorazkou nikdy som to neskusal a preto by ma zaujimal nazor tych ktory to uz skusali a neake strelili ci dohladavali a asi ake vzdialenosti a typy nabojov ake pouzivaju.Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42745 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Nazdar už je tu založená táto téma v ochrane zvery.lov líšok vábením a zimný lov líšok...pozri sa tam...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42746 od Hunter78
Odpoveď od Hunter78 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
dik pozrem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49418 od zajko27
Odpoveď od zajko27 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
ja na lisky pouzivam ,,len'' malokalibrovku....strelivo je jedno ake,ale najlepsie nejake s dutinkou...ja pouzivam remington cyklone..,.staci ju len trafit na komoru a je hotova....zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49421 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
čau.a na akú vzdialenosť strielaš????????????:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49422 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Ja mám skúsenosť že nie je vhodné loviť líšku malorážkou v blízkostí líščích nôr, stalo sa mi, že po komorovom zásahu, kvalitným strelivom, my zmyzla líška v nore, strelená cca 50-60 m od nory. Inak sa dá strieľať v poho, hlavne keď máš psa, nejakých pár metrov mi tá líška po komorovom zásahu vždy prejde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49424 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Ja používam CCI Mini Magnum na 50m hlava alebo komora a nezvykla odísť ďaleko najviac čo mi odišla tak bolo tak 30m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49432 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
No mne pri CCI Velocitor, CCI Stinger a kedysi aj pri podľa mňa veľmi vydarenom strelive, ktoré sa dnes už nevyrába - Winchester X-pediter bežne 50 - 60 m. Tak neviem, asi máme vitálnejšie líšky u nás. Ak je hlava, tak je to jasné, tam je to v ohni. Ale na hlavu strelím tak 1 z 8-10 líšok, takže skôr beriem do úvahy tú komoru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49436 od zajko27
Odpoveď od zajko27 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
neuveris,ale uz sa mi podarilo aj na cca 200 metrov.....ale to je uz len o stasti.......normalne tak do 100 metrov.......po komorovom zasahu,tak ako tu uz bolo spomenute,maximalne 30 metrov.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49437 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
čau.no neviem!8o
<br/>vieš ja nemám dobré skúsenosti s malorážkou na väčšie vzdialenosti!a kolko líšok strelíš za rok,a hlavne v akom období?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49468 od zajko27
Odpoveď od zajko27 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
nepocitam,ak ti mam pravdu povedat...ale minuli rok ich cca 15 klaklo...vsetko s 22kou....strielam väcsinou v zime,ale ak mam cas tak kedykolvek.....dnes som tiez jednu strelil :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49472 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
hmm aj na 200 m:] a strielas len malokalibrovkou ini carostrelec si

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49495 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
No čau.Konečne som doma.Musíš buď vela chodiť po slovensku,alebo bývaš v revíry s velkou hustotou líšok,alebo len ti strielaš u vás! Bývam v polnom revíry kde strielame cca. ako združenie 30 líšok ale v tom sú už aj vynorované líščatá čo robí asi 40% úlovkov.Takže aj ten počet je asi nadsadený ako aj tých 200 metrov.Ja strielam čiste z gulovnice a na 200 metrov som nemal ešte šancu strielať.Max som strelil na 150 m.s oporou.Väčšinu som strelil jún,júl,august na stretnutie,mladé líšky.Ale ak naozaj strielaš na také vzdialenosti tak vela šťastia.
<br/>
<br/>PS:začni strielať športovo:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49500 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Však Zajko tá .22 nedoletý tak ďaleko :) to je neuveritelné čo tu píšeš však na takú vzdialenosť majú gulovnice problem presného zasahu aj to už musí byť kvalitné strelivo a pravdaže vedieť ako ho máš nasterelenú a aj klesanie toho streliva a nehovoriac o poveternostních podmienkách , môj známi má .22WMR a stým je problém na 100m spraviť presné zásahy na strelnici a nie to vonka. Ja osobne som .22LR strielal na 80m najdalej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49504 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
preco mu neverite.
<br/>ja mam sustrel do 3 cm na 100 v sede alebo v lahu a strelivo je lapua SK HV HP
<br/>alebo klasicky magazine, nie je v tom problem.
<br/>a ti co nevedia strielat s gulovnicou na 200 m, je to ich problem.
<br/>treba si vyskusat na strelnici pekne v bezvetri, a pojde vam to.
<br/>a hlavne nechlastat!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49509 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Sevas Peti.Nie že by som neveril,ale vôbec neverím.Ten tvoj sústrel je pekný a to už považujem za reálne ale nie je to 200 m.Veď strela do malorážky má ohromné klesanie pri takej dialke.Takže ja len s 243 win a tam mi 200 m nerobí naozaj problém,pravdaže aj podmienky musia byť dobré./opora,bezvetrie..../:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49511 od zajko27
Odpoveď od zajko27 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Chlopi!napisal som,ze strielam na 200metrov???napisal som,ze sa mi podarilo strelit na taku dialku a beriem to ako nahodu,som ju trafil az s tretou ranou!a nechcel som tym vyzdvihnut svoje strelecke umenie,ale to ze ak na taku dialku malorazka bez problemov prestrelila a polozila dospelu lisku,tak na tych sto metrov staci! tak citajte poriadne a skuste aj pochopit co citate

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49518 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
A bola priviazaná že až na tretiu ranu dostala?:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49519 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Ale vážne!Nemyslím si o malorážke že by bola efektívna na lov líšok hlavne na väčšie vzdialenosti.Mám automat ale strielam len do papiera ako tréning.
<br/>
<br/>Môj názor:
<br/>
<br/>gulovnica malého kalibru a máš pokoj až do aj 200 m.Dobrá opora,občas tréning a ide to.Tento rok mám už 7 líšok,8 mačiek od 12 až po 170 krokov.Nenosím meter.:)V našom polnom revíry kde vydím do nekonečna je pre mňa 22-ka málo.A aby som nezabudol nie vždy je to desina,práve preto mám psa.
<br/>
<br/>Beriem že je rozdielna aj cena streliva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49520 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
veru Spider má pravdu. 22LR bola niekedy vyrobená len pre jednu vec a to je cvičná strelba!!! Aj keď to musím potvrdiť, že je na lov líšok ako stvorená ale len na 100m , to je môj názor, ja osobne mám .308W a som len zo zaujívavosti strielal na cca 300 krokov na líšku a to so svojími terčovnicovými strelami Norma DiamondLine čo som mal nastavené na 180m, a chitilo mu krk.Ale jednoznačne sa dá povedať že 22LR je výborná na malé vzdialenosti. Mal som prípad s čiernov čo som ho mal na 15m a tým som ho strelil do hlavy a zostal na mieste. A pritom používam CCI Mini Magnum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.137 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 210 návštevníkov a žiadni členovia on-line