Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49528 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
ahoj Chlope.
<br/>Ani ja som nepisal ze strielas. ja som pisal, ze sa to da. a na 200m na 3 krat je pekne.
<br/>Ja ti verim s dobrou oporou so stastim sa da aj prevratit svet.
<br/>ja ti len gratulujem k tomu.
<br/>
<br/>A to ze malokalibrovka je vhodna alebo nie je vhodna na lov lisok, nech si vyberie kazdy sam. lebo mimo sezony by som nebuchal s 308W keby som mal iba gulovnicu a malokalibrovku. pekne po tichu ako sa len da s .22lr. wmr je hlucnejsi ale rozdiel tam predsa je aj v efektivnosti.
<br/>a remington... co ja viem .222, .223???
<br/>kamarat nosi gulabrok s 223R a striela vsetko, hovori ze vyborne zabija,
<br/>o com ja nepochybujem, ale nie je to eticke. minuly tyzden strelil svinku
<br/>co mala 50kg vyvrhnuta a len vdaka soku, a zlomenej lopatke sa trepala na zemi.
<br/>takze male kalibre by som nechal len na skodnu do velkosti macky, a ked
<br/>vam vybehne liska radsej strelit do hlavy, .22lr nerozbija kosti.
<br/>Bude tam dierka, a ked nechcete ani lebku furt strielat do hlavy a hotovo - ked sa da
<br/>
<br/>Lesu a Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49531 od zajko27
Odpoveď od zajko27 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
po kazej rane odbehla iba asi 10 metrov a bolo to na velkej luke...lezal som a bolo bezvetrie...len som dvihal vyssie po kazdej rane a velkou nahodou tretiu dostala...ale ked ty si idiot,ze to nevies pochopit,ja ti to uz inak vysvetlit neviem...s oporou sa da do 100m strielat v bezvetri takmer s istotou!nepotrebujem robit v reviri hluk ani vyhadzovat zbytocne peniaze za gulove naboje...strielam oryxy,takze vies kolko asi stoja.......a este raz ti to napisem...LEN SOM RAZ SKUSAL A PODARILO SA... uz rozumies,ci ti to treba nakreslit?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49532 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Sevas Zajko.Toho idiota som ako že nečítal.Nie sme tu preto aby sme sa urážali a vtipkovanie nie je si myslím urážlivé.Ale ak som ťa ja urazil tak PREPÁČ:-o
<br/>Čakám proti reakciu.
<br/>
<br/>Ale k téme.Pýtal som sa aj kde to poluješ,v akom revíri keď stíhaš tolko líšok strielať?Ja nemám skúsenosti s lovom priamo pri norách 22-kou lebo sa snažíme vynorovať čo sa dá.
<br/>
<br/>Ešte ku gulovnici.Mám kamošov ktorí si priamo vychutnávajú zimné lovy líšok na väčšie vzdialenosti a majú tieto kalibre 243 win, 6,5x55 SE, 6,5x68, 223.Ale tá 223 dosť rozbíja podla strelca.Jaj,ja strielam nosler partition,nosler bt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49534 od zajko27
Odpoveď od zajko27 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
uprimne sa ti ospravedlnujem...vsimol som si najprv len ten prvy prispevok a trosku ma to rozculilo...ak ti mam pravdu povedat,gulou som zatial lisku nestrelil....ale na 22ku nedopustim...nastrielal som s nou dost lisok,takze som spokojny...staci mi strielat do tych 100 m,aj ked je pravda,ze niekedy by chcelo aj tu gulu...este raz,prepac...lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49535 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Ďakujem.
<br/>Dúfam že neprestaneš nikdy líšky strielať lebo je ich až,až a nie každý na ňu vystrelí.Tak vela polovníckych zážitkov.Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49541 od zajko27
Odpoveď od zajko27 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
este ta zaujimalo,odkial som.....nechcem to takto verejne rozoberat,pretoze by ta urcite zaujimalo,preco je u nas tolko lisok a to by som uz musel poohovarat nasho hospodara....da sa popisat aj na inom portali?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49552 od jager7
Odpoveď od jager7 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Chlapi so Zajkom sa osobne poznáme a s tími líškami má pravdu aj s tým zásahom vyše 200m. Poľujeme s rovnakom združení a líšok mame neúrekom. Ich lovu sa intenzívne venujeme hlavne mi...mne sa min. sezonu podarilo 10. LaL Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49553 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
No jasné.Ale môžeš aj email poslať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49700 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Ahojte. Lisok je vela aj u nas. Od 16.3. dodnes mam strelenych 10. Zacinal som ich strielat pre par rokmi malorazkou ale ani po vyskusani viacerych druhov streliva a presnych komorovych zashoch som nebol spokojny. Tak som kupil .223Rem, ktoru vyuziam iba na skodu.A odvtedy co trafim to pada. Poskodenie lisky neriesim, nemam v plane robit fasirky:-)) Vsetkym ktori sa venuju lovu lisok a nesanuju par eur rocne na patrony prajem Lovu zdar a presnu musku. A tesme sa spolu na zimnu sezonu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49879 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
nazdar...ja som mal do 20.1. tohto roku strelených 15 kusov....odvtedy chodím s malorážkou a doteraz mám 39....chce to iba presnu ranu na hlavu,alebo komoru.Je síce pravda že to boli povetšine všetko mladé líšky a tie niesu tak odolné....LOVU ZDAR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49883 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
caw chlapi....minuly rok som lovil lisky s 223kou, od 2 do 200m...je pravda, ze to rozbijalo, strielal som SB, ale u lisky mi je to ozaj jedno....za min rok som v polnom reviri skolil 8lisok-vacsina liscata, a 10 maciek-vsetko 223kou....ani jedna po zasahu neodbehla, proste v ohni, aj ked bola horsia rana-jednu sa mi podarilo chytit na bachor, ale ostala v ohni, len rozbita....celkovo sme min rok dali dolu 24 lisok, su tam zaratane aj lisky zo spolocnych polovaciek....tento rok strielam s 8x57, 223 som dal prec:(
<br/>zatial mam 3 lisky a 8 maciek, je to ine strielanie, drahsie a moc to bucha...
<br/>neviem ako u vas, ale mam pocit ze je lisok menej, sem tam nejaka prebehne od susedov...som zvedavy co bude na spolocnych....
<br/>malorazkou som tento rok strielal na lisku 3x, teda lisca, a nikdy viac, proste to na vacsiu vzdialenost je len nahoda...ta 223 bola ozaj super....na skodnu vrelo odporucam.
<br/>mimo temu: v PaR bol clanok, ze podla statistik pripadaju na 2 zajacov 1 liska...myslim ulovenych....co si o tom myslite?Lovu lesu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49889 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
ked si myslel bachor ako bachor tak si iny vajcak a ked ako brucho to sa da.
<br/>no a na 2ulovene zajace 1 liska... co ja viem. je v tom daco ale neviem
<br/>presne ci je tento pomer spravny.
<br/>Vela robi aj ina skodna a to najma psi vacsieho tel. ramca.
<br/>a ked vidis major na horizonte a vidis z toho vybehnut 2 vlciakov ako chytaju
<br/>zajace a raz srnca... no nedaj to dole.
<br/>momentalne nemam taku moznost nosit si so sebou malokalibrovku.
<br/>A uz sa neviem dockat kedy vyskusam gulu na macku, lisku...
<br/>LaL Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49891 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
umyselne nikdy nieje dat zlu ranu....len pri 223 vplyva dost vietor, takze aj ta rana bola uhnuta nie naschval....a myslel som bachor ako brucho...ale to nemeni nic natom ze ostala v ohni.
<br/>a hovoris psy?u nas tiez chodia vencit psov, ale zatial vzdy napomeniem majitela.ale pokial by som videl ze nahanaju zver asi tu gulu neodpustim...
<br/>kazdopadne odporucam strielat gulou na skodnu, aj ked to znie hlupo, ale je to dobry trening.a zver netrpi.
<br/>lovu lesu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49892 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
nazdar...stou gulou na škodnu s Tebov plne suhlasím,ja som od 20.11.minulý rok strielal škodnu s 7x64 ale v združení mali výhrady že moc velký hluk....vtedy padlo 15 dospelých líšok,od vtedy som nosil malorážku a na dospievajuce líšky od 40 do 100m nebol problém...uvidíme ako sa to prejaví na stavoch zajacov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49893 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
takych vlciakov myslim ze vidis major z posedu, a vidis
<br/>ako idu na strnisku bez doprobodu. ale major je mimo dediny a strnisko
<br/>od majora dajaky kilometer. cez malokal. puskohlad 24x sa dalo pekne
<br/>poyorovat ich spravanie sa...
<br/>joj keby .22mala plochsiu balisticku drahu, a vacsiu silu...
<br/>nerozoberam dalej... ja svoju milujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49895 od spajky
Odpoveď od spajky na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Asi pred rokom som zastrelil psa psa vačšieho zrastu skoro ako vlčiak s maloražkou. Vtedy som si povedal že už nikdy z maloražky to neurobím . Jednoznačne gula alebo ked brokovnica tak aspon 4,5 broky. ale skor ta gulovnica . Cista praca .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49898 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
len opatrne strielajte po psoch aby ste nemali problemy snipery :x:x:x:x:D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49899 od petob
Odpoveď od petob na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
Tá tvoja sedmička určite postačí len dobre trafiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49926 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
to je presne ono, dost to bucha a ostatni skupi si myslia ze co gula to kus....lakomi pustit gulu na skodnu...ale liska aj na dalej nema sancu...
<br/>podla mna malorazka je v dnesnej dobe za zenitom, tak na cvicnu strelbu...
<br/>inac by som skodnu riesil malymi kalibrami od hornetu, 222 a pod....
<br/>ale nevravim ze malorazkou sa neda strelit...LOVU LESU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49928 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov lisok malorazkou ake mate skusenosti?
vidím že to tak beru skoro všade...ked starší videli dakde líšky,tak šanovali náboje a mali po ruke výhovorky-že si nechceli vyplašit srncov...horšie že ked strielali ani tých nedokázali zasiahnut...;) možno keby sa nám motali v chotáry slony...:) v združení chodíme na líšky traja,podla toho ako má kto čas...už sa teším na zimu,na snehu je to zaujímavejšie... Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.151 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 236 návštevníkov a žiadni členovia on-line