10,75 x 68

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47280 od Garaj
10,75 x 68 bolo vytvorené Garaj
Dobry den tak ako som minule ospevoval 9,5x 57 Mannlicher, teraz nieco k 10,75 x68 Mauser. Neviem ako vy ostatní máte skúsenosti stýmto kalibrom, ale povazujem ho za jeden z najlepsich kalibrov pre tazku, nebezpecnu a hrubokozu zver. V tychto forach sa sa casto vyskytuju nazory mladych polovnikov, ktore sice nia vzdy koresponduju s ich dosiahnutou zrelostou a praxou, no je velmi dobre, ze sa v takychto diskusiach mozu obohatit najma ti menej skuseni polovnici. Teraz k spominanej 10,75 x68. Kaliber extremne vykonny, ranivy a zbrane najma mannlichery a mauserove závery v tomto kalibri boli a aj nove stale su velmi spratne, pomerne s malym spatnym razom. Kaliber na zver od 1500 kg vyssie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47302 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému 10,75 x 68
Pane bože,daj mi silu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47305 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému 10,75 x 68
Hor sa do Afriky. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47308 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 10,75 x 68
garaj, ak by si mal cas,ozvi sa mi na mail ohladom tohto kalibru. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49589 od kabell
Odpoveď od kabell na tému 10,75 x 68
Nazdar a nemal by niekto takito náboj? Kupil by som ho do zbierky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55112 od slavetinskyjan
Odpoveď od slavetinskyjan na tému 10,75 x 68
Tento náboj se mi podařilo sehnat do sbírky a také jsem sháněl nějaké informace o zbraních a této ráži. Mimo jiné tu ráži komorovala Zbrojovka Brno v kulovnicích v Zetkách a UB. v kulovnicích ZKK 602. Alespoň je tato ráže udávaná v prospektech od zbrojovky. Náboje se vyráběly v Povážských strojírnách a v SelBel. Já mám z PS. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 4962 návštevníkov a žiadni členovia on-line