Safari kalibre

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49684 od superslam
Safari kalibre bolo vytvorené superslam
Chcem sa opytat,je stanovena nejaka minymalna energia,ktoru musia streli dosahovat aby dany kaliber mohol byt pouzity na safari(vodny byvol,kudu,...).nepotrebujem odporucania jednotlivych vhodnych safari kalibrov,len potrebujem vediet ci je nejaky predpis,alebo nieco co blizsie specifikuje "kategoriu" safai kalibrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49686 od tmarcel
Odpoveď od tmarcel na tému Safari kalibre
v niektorych krajinach je poziadavka len na min.priemer strely/alebo kaliber ak chces/a je to 9,5mm,ale zalezi aj co shces lovit,na nejake antilopy sa pouzivaju aj 30 06sprg alebo 270win.no na tie vacsie ako su big five pozaduju min.9,5mm. takto to poznam ja,ak sa pletiem tak ma opravte...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49687 od growler
Odpoveď od growler na tému Safari kalibre
Tak ako si napisal.Tazka zver (slon,byvol,nosorozec,hroch a velke selmy) kalibre od 9,5.na svinu bradavicnatu,vsetky druhy antilop,pakone (teda zver do tych 250kg) ti dovolia pouzit aj tie beznejsie kalibre s tazsimi strelami(od 12gr) ako napr.30-06,308,8X60,7mm Mag,300WinMag.a strelia sa do 100m,lebo africka zver je dost tvrda na zasah.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49856 od Vilmos21
Odpoveď od Vilmos21 na tému Safari kalibre
Mne známi bol v Afrike , s .308Winchester a nechali ho stielať ken mu viložili na 100m tabulu a musel trafiť postojačky. a sa mi zdá že strelil zopár kudu nejaké tie dalšie zveri už sa nepamätám na to ale mal používal Winchester Supmeme Elite 9.7 gramové

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50173 od juro591
Odpoveď od juro591 na tému Safari kalibre
Ako uz bolo napisane, rozumny limit pre big five(plus hroch, krokodil, zirafa), aj ked nemusi byt v danej krajine povinny, je 375H&H, ktora je taktiez univerzalna aj na antilopy atd. Afriku mam uz zopar krat odpolovanu, aj sam, aj s klientami, a podla mojich skusenosti na antilopy postacuju u nas bezne kalibre s KVALITNOU strelou s riadenou deformaciou, skor tvrdsej konstrukcie, kedze na africku zver sa doporucuje strielat NA LOPATKU a nie za nu. Iba pre info, ja polujem na zver od steenbucka po zebru s 8x68S so strelou(vacsinou) RWS Evolution(13g), zatial spokojnost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50542 od carcus
Odpoveď od carcus na tému Safari kalibre
ahoj Juro. Mohol by si napísať e-mail, na ktorom by som sa mohol opýtať zopár vecí ohľadom Afriky a aj ohľadom organizovania ? Ďakujem Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 257 návštevníkov a žiadni členovia on-line