8,5x63R

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52430 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8,5x63R
Neviem či sa to dobre zobrazí - je tu asi 20 druhov streliva
<br/>www.jww.de/r30/vc_content/bilder/firma44...aden_jww_04_0405.pdf

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52431 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8,5x63R
Alebo tu
<br/>www.jww.de/r30/vc_content/bilder/firma44...aden_jww_04_0405.pdf
<br/>
<br/>Inak Belson je to aj dosť diskutovaný kaliber na amerikanskych stránkach - nájdeš naň plno odkazov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52432 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8,5x63R
Do 8,5 vyrába strelivo aj Firma Jaguar a mnoho ďaľších muničiek, ktoré nájdeš, samozrejme keď ho vystrieľaš, tak si ho prebiješ alebo dáš prebiť kamarátovi, ak nechceš dať vyššiu sumu za nové balenie. Ja by som v strelive až taký problém nevidel pokiaľ to neporovnávaš s 308 alebo 30-06.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52435 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8,5x63R
Inak ak by si nechcel ísť do 8,5 pokojne každému odporučím 8x57JS alebo 8x57JRS a máš po probléme. Osmička je môj najobľúbenejší kaliber, tak zaň mierne lobujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52442 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8,5x63R
V tých tabuľkách čo som uviedol nižšie nájdeš poloplášte rôznych značiek od poč. rýchlosti 785 po 985 a gramáž od 9,7 po 19,4 a to je myslím veľmi slušný rozsah. Mne by sa páčil Nosler Accu Bond 14,6.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52443 od belson
Odpoveď od belson na tému 8,5x63R
Nejak sme sa nerozumeli? Pýtal som sa na komerčne vyrábané strelivo s inými strelami než Moellerovými (teraz ich zovšeobecňujem na monolity). Tabuľky v článku, na ktorý dávaš link, mi hovoria, že je to o prebíjaní (strely, prachy. laborácie) a nie o komerčnom strelive.
<br/>Ten Jaguar je už niečo iné, ale tiež to vyzerá zase len na monolit (ale už aspoň ťažší). Lúštiť sa mi to nechce a nemčina nepatrí medzi moje silné stránky...
<br/>Poteší ma, ak mi ušetríš čas a hodíš tu nejaké linky na tých komerčných výrobcov (nemonolitných).
<br/>
<br/>Už som to tu písal, ja mám v tomto kalibri zlé skúsenosti s monolitom (konkrétne Barnes TSX). Možno tie dva úlovky sú na zovšeobecňovanie málo a chcelo to ešte sa tomu povenovať, ale načo? Strela Nosler Accubond 225 grains (14,58 g) sa mi veľmi osvedčila, nesklamala ani raz, takže experimenty prenechám na iných...
<br/>
<br/>Ináč v pondelok si tu prebíjačov v porovnaní s fabrickým strelivom veľmi nevyznamenával, takže hoci som vtedy nereagoval, teraz vyjadrujem potešenie z názorového posunu. :)
<br/>
<br/>Z tvojho výpočtu vlastnených kalibrov to na veľkú lásku a dôveru k ríši nevyzerá (nejakými šesťapolkami, sedmičkami, osmičkami, resp. deviatkami sa to veľmi nehemží). ;) Ale to len tak na osvieženie, nie že sa nas....š! Ináč ja tieto veci od celkového hodnotenia a postoja voči konkrétnej krajine dôsledne oddeľujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52444 od belson
Odpoveď od belson na tému 8,5x63R
Ešte dopåňam:
<br/>Ak jaguarovská strela je ťažšia, nemusí to v prípade monolitu znamenať výhodu, v prípade nižšej rýchlosti naopak...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52445 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8,5x63R
Tak dobre, začínal som 7x64, pokračoval 7x57 /aby boli zastúpené aj sedmičky/ a mal som aj 5,6x52R /aby bolo niečo aj tenšie/. Naposledy som mal 222rem. Momentálne poľujem osmičkou - myslím že je dosť ríšska. A dobrý prebíjač zvládne každý kaliber, alebo nie? Nenašiel si tú tabuľku čo mám odtiaľ ten Accu Bond? Neviem ju sem picnúť, lebo som na hroznom šrote. A okrem toho počítače nemám rád!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52446 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8,5x63R
Ešte k tomu KJG - kamoš to strieľa v 7mmremmag a 6,5x65R a nemá nejmenší problém, aj keď ja som za klasický poloplášť. Švihol s tým aj kamzíka v Rakúsku bez problémov, je tam fakt výhoda tej balistiky ak niekto strieľa &quot;ďalej&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52456 od belson
Odpoveď od belson na tému 8,5x63R
Akela, ten istý druh strely sa nechová v každom kalibri rovnako a ty to vieš. Nerád by som, aby tá debata vyzerala, ako keď sa rozprávajú slepý s hluchým. Ja som hovoril o skúsenostiach s kalibrom 338-06 (čo je takmer tá tvoja 8,5x63) a nie o sedmičke alebo šesťapolke.
<br/>
<br/>Tabuľku som si samozrejme pozrel, len pripomínam, že moja pôvodná otázka bola nie na laboračné prebíjačské tabuľky, ale na komerčne vyrábané strelivo - nemonolit.
<br/>
<br/>Ešte mi povedz, aké matrice používa tvoj kamarát, čo ti prebíja, nemecké, či americké a mohli by sme tú &quot;ríšsku&quot; tému už aj opustiť. Ak americké, mal by prejsť na niekoľkonásobne drahšie, ale predsalen dôveryhodnejšie ríšske. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52463 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8,5x63R
Ja prebíjané strelivo nepoužívam len kamoš mi na vyskúšanie priniesol 243 v KJG dve balenia a bol som príjemne prekvapený úpčinkom na diviaka a &quot;nedevastáciou&quot; diviny. Aj to mám doma niekde nafotené - tak sa mi to páčilo. Nábojnice boli Norma, prach neviem aký bol. Možno ak sa nas..., tak budem mať 8,5x63R a potom budem môcť napísať niečo k veci, lebo skutočne sa mi veľmi páči tento kaliber, do čerta neverím, že by ho nik na Slovensku nemal. Ak nie, musím to napraviť - ten bude ober ríššsssky. A pravdepodobne oslovím nejakého prebíjača - jedného poznám, však Igor a ten to naláduje podľa môjho gusta - viac ťažšie a stredne rýchle. Celkom sa na to teším. Heslo je prudko šetriť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52478 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému 8,5x63R
sa to tu rozbehlo, stale som na vážkach či prehlavniť na 8x64S alebo kupit 8.5x63 ale skor pojdem do tej slovenskej národnej ráže aspoň bratia češi ju tak nazývajú(8x64S)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52479 od belson
Odpoveď od belson na tému 8,5x63R
Želám rýchle dosiahnutie cieľa. Hlavne budem zvedavý, či ti pofungujú v tom tie monolity lepšie ako mne.
<br/>
<br/>sako, rozhodovať sa musíš sám, lebo aj tešiť z rozhodnutia sa budeš hlavne ty...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52484 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému 8,5x63R
ďakujem, uvidíme čo vymyslím ale monolit nieje podľa môjho gusta8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.059 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 362 návštevníkov a žiadni členovia on-line