problem je strelivo alebo optika?

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51916 od zalomok
problem je strelivo alebo optika? bolo vytvorené zalomok
Nastreloval som cz 550 7x64 so strelivom Sellier and Bellot 11,2g na 100 m a mam takuto dilemu; strely padali na terc vertikalne absolutne vyrovnane doslova v zvislej priamke rovno zez stred terca akurát ze v takejto vzdialenosti od stredu a v takomto poradi 1. +7cm, 2. -5,5cm, 3. +3cm, 4. -2cm., cize raz hore raz dole, pricom puska bola pevne osadena, strelivo z jednej serie, po kazdej rane 10 min pauza. Pytam sa , moze byt problem aj v strelive, ci sa mam hned zamerat na problem v puskohlade, mimichodom puskohlad je NIKON Monarch 2,5-10x50

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51920 od lanus
Odpoveď od lanus na tému problem je strelivo alebo optika?
zalomok - napísal si to zmätočne ! Tebe kolísala "vertikála"! Skús skontrolovať dotiahnutie všetkých upínacích skrutiek na zbrani aj montáži ;presvedč sa o dostatočnej vôle medzi podpažbím a hlavňou po celej dåžke (ak nieje treba spraviť;pozor aj na presah skrutky závesu remeňa);vystreľ 3 rany v "posedovej polohe" t.j. nie v stojane !!! a vyhodnoť stredný bod zásahu! Ak sa chyba zopakuje, zopakuj streľbu s kvalitnejším strelivom! Keď ani to nepomôže bude treba reklamovať puškohľad !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51923 od rado100
Odpoveď od rado100 na tému problem je strelivo alebo optika?
Skus strelit na 50metrov cez mechanicke mieridla aspon tri krat v klude po sediacky so zbranou polozenou na makkej podlozke a uvidis ci je chyba v optike.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51924 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému problem je strelivo alebo optika?
nazdar..ja som pred dvomi rokmi tiež riešil podobnu situáciu,najskvor bol rozptil zhruba prijatelný,ale potom to začalo lietat 15-20cm v kružnici...tak som nastrielal jeden terč s puškohladom a druhý s podhladom....náboje 7x64 SPCE 11,2g...výsledok bol ten že s podhladom bol rozptil okolo 5,5cm na 100m a šiel s puškohladom na reklamáciu....inak na nových čz550 býva tak ako Ti písal Lanus -predné putko na remen sa skrutka dotýkala hlavne a často medzi hlavnou a pažbou nieje žiadna vola...je lepšie to nastrelovat z mekkej podložky-deky aby si vedel ako sa Ti to bude chovat v teréne,stojan s uchytením na pevno je iba na kontrolu a nastavenie puškohladu pri prenášaní bodu nástrelu... daj vediet ako si dopadol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51926 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému problem je strelivo alebo optika?
Chlapi majú pravdu,skontroluj si tie všetky veci ale hlavne skús na mieridla streliť 2-3 x a potom uvidíš.A čo sa týka českého streliva ,škoda prachov.Dve ,tri rany dobre a štvrtá úplne mimo.Kamarát mi prebíja,používa akurát české strely,ale nábojnice použ.Geco alebo Rws.Zaručene spraví lepší náboj ako česi.Ale skús aj spomínané strelivo a potom si sprav záver,ale české strelivo nic moc.Môj názor.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #51928 od najlepsi1
Odpoveď od najlepsi1 na tému problem je strelivo alebo optika?
súhlasím podoťahuj všetko.
<br/>
<br/>Ak strielaš české strelivo musíš vedieť že u nich je istý rozptil.
<br/>
<br/>To čo píšeš tie rozptili nie sú až také veľké ak dobre viem tak češi garantujú rozptil do 5 cm. Skús nejaké lepšie strelivo (Norma, RWS) ak ostane taký rozptil tak je chyba inkde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52229 od dusab
Odpoveď od dusab na tému problem je strelivo alebo optika?
Neviem aku mas montaz, ale ak je ta ceska celoocelova jednodielna, tak skus vzadu dotiahnut tu okruhlu srubu co pridrziava obimku puskohladu. Moze to byt v tom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53171 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému problem je strelivo alebo optika?
Môže to byť montážou,ale pri tomto rozptyle na sto metrov by som povedal skvôr že je zlý puškohľad.A čo sa týka streliva,keď máš českú zbraň tak by tam nemal byť nejaký veľký rozptyl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59889 od sailormoon81
Odpoveď od sailormoon81 na tému problem je strelivo alebo optika?
presne ten presah skrutky zavesu remena v predu som si vsimol aj ja ked som to mal rozobrane aby som to trocha osmirgloval, trocha mi to opieralo na lavej strane, no a potom co som to zosmirgloval mi to zasa nieslo tak 10cm do lava tak som to musel upravit na dalekohlade. Ale ta skrutka mi normalne na hlavni zo spodu kde sa opiera alebo vybruje pri vystrele spravila znacku. Zatial som to nechal tak, neviem moze to mat velky vplyv na strelbu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59890 od LEON
Odpoveď od LEON na tému problem je strelivo alebo optika?
to má a dost velký musíš to doladit;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59891 od Akela
Odpoveď od Akela na tému problem je strelivo alebo optika?
Keď niečo neviem urobiť - čo sa týka zbraní, vždy to zverím dobrému puškárovi a viem že to je OK. Zbraň + montáž + optika sú drahá záležitosť na to, aby som tam niečo posr...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 678 návštevníkov a žiadni členovia on-line