Podzvukové strelivo

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54690 od skorec1
Podzvukové strelivo bolo vytvorené skorec1
Podzvukové strelivo
<br/>
<br/>Podzvukové strelivo napr. .308W existuje , je tichšie a možno aj presnejšie a vo väčšine prípadov aj s dostatočným výkonom
<br/>
<br/>bvs.cz/munice_kulova_lapua_308w_sub.html
<br/>
<br/>ale sa nepoužíva.
<br/>
<br/>PREČO ?
<br/>
<br/>1. Nedá sa u nás kúpiť
<br/>2. Nedajú sa u nás kúpiť guľovnice ktoré vedia ustabilizovať ťažkú strelu
<br/>3. Balistická odchýlka komplikuje použiteľnosť
<br/>4. Bránia tomu Slovenské zákony
<br/>5. Slováci majú radi chrániče na ušiach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54742 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Podzvukové strelivo
:D Ty tak strasne kecas,ze to ani nie je snad pravda. Keby si si dal aspon minimalnu namahu nieco sa o tom dozvediet,nemohol by si napisat tieto pomylene bludy....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54876 od skorec1
Odpoveď od skorec1 na tému Podzvukové strelivo
Nasiel som este nieco lepsie ( podzvukovejsie ).
<br/>
<br/>www.reedjoseph.com/lasers.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54877 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Podzvukové strelivo
:liar: .... a ako spolu suvisi podzvukova municia a laser na plasenie vtactva??? Kolkoze mas rokov vravis???
<br/>
<br/>Ale konkretne k tym tvojim vymyslom:
<br/>1. Kupit by sa dala, ale nie je o nu zaujem, koniec koncov naco aj kupovat subsonicke strelivo do gulovnice, ked tlmic je zakonom zakazany doplnok zbrane, vsak. Bez neho je prinos pre &quot;tichsiu&quot; strelbu pomerne zanedbatelny.
<br/>2. Gulovnice ,ktore ustabilizuju tu gulu,su prakticky vsetky. Bezne stupanie 308W je 12&quot;, napr. bezne dostupne strelivo Sako Hammerhead 13,0g sa striela bez problemov
<br/>3. Balisticka odchylka v slovenskych podmienkach nema pre drvivu vacsinu ludi vyznam,nakolko poluju na bezprostredne vzdialenosti
<br/>4. Ziadne slovenske zakony tomu nebrania, treba si zobrat do ruk zakon a precitat, nie pustat bludy do eteru. Podzvukove strelivo je BEZNE dostupne v segmentoch,kde je on taky zaujem, aby sa to obchodnikom oplatilo predavat, cize napr. malorazkove alebo pistolove. Nemylit si zakazane doplnky zbrane s podzvukovym strelivom
<br/>5. Nezmysel, 99,8% slov. polovnikov nepouziva ochranu sluchu. Naopak sport.strelci ich pouzivaju vsetci. To,ze by ladovali subsoniky by im nepomohlo - bez tlmica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54878 od skorec1
Odpoveď od skorec1 na tému Podzvukové strelivo
ANO,
<br/>
<br/>DAKUJEM Ti za normalnu odpoved.
<br/>Zatial zo zakazanych doplnkou vynali len Laserove zameriavace ale o par rokov vyjmu aj tlmice
<br/>
<br/>Nechcel som zakladat nove vlakno.
<br/>Co je spolocne ? - Mensi hluk
<br/>Podla mna je to len otazka casu kedy sa stym bude dat strielat do terca na 2km.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54891 od miso
Odpoveď od miso na tému Podzvukové strelivo
to mas odkial ze vyjmu tlmice? :] prosim ta, nedavaj tu svoje domienky ako fakty. Nedokazu povolit nocne videnie na zbran a povolia tlmic?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55066 od SAKO
Odpoveď od SAKO na tému Podzvukové strelivo
Skorec, skorec, Ty si fakt kapitola, strielat so subsonikom na 2 km samozrejme mozes, ale to je asi tak vsetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55084 od skorec1
Odpoveď od skorec1 na tému Podzvukové strelivo
A kde som napisal ze chcem zo subsonicom strielat na 2km ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55771 od zajko27
Odpoveď od zajko27 na tému Podzvukové strelivo
subsonicke strelivo ma max. rychlost do 320m/s. To je o viac,ako o polovicu menej. Takze aj otacky potrebne na stabilizaciu strely su mensie,a podla mna,pri strelbe z klasickej gulovnice nepoztacujuce. Potreboval by si zohnat original ostrelovacku,ktora ma hlaven prisposobenu na strelbu takymto strelivom.(vyssim stupanim drazok,pre zabezpecenie dostatocnych otacok strely)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60847 od durell
Odpoveď od durell na tému Podzvukové strelivo
Trochu od veci ale v 9mm Luger z pištole SIG SPC je citelný rozdiel v subsonik munícii a munícii s plným výkonom. Dokonca som s ním mal lepší výsledok ( presnosť zásahov )
<br/>
<br/>Pre loveckú guľovnicu to však pokladám na lov za blbosť.
<br/>
<br/>a strielať môže aj na 10 km . No je otázka kam to až doletí a čo trafí . No strielať môže.
<br/>:D8-L
<br/>
<br/>
<br/>Tlmič zo zákona nevypadne nikdy, pokiaľ sa našim zákonodarcom neminie posledná štipka zdravého rozumu.
<br/>
<br/>Lebo potom na jedno sedenie môžem streliť celú čriedu vysokej.
<br/>
<br/>Je známe, že zver sa vyplaší viac hlukom výstrelu ako samotným zásahom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60856 od zvih
Odpoveď od zvih na tému Podzvukové strelivo
Ahoj, neviem ako to tu chodi ale potreboval by som radu kedže som začiatočnik -mam ZKK 600 7x64 a rad by som vedel ake strelivo by ste mi doporučili na srnca- poprosim o radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60883 od durell
Odpoveď od durell na tému Podzvukové strelivo
musíš viac konkretizovať - hlavne na akú vzdialenosť. Potom sa ti isto dostane viac rád od tých čo majú tento kaliber.
<br/>
<br/>Ja by som volil tvrdšiu a ťažšiu strelu s nižšou rýchlosťou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60889 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Podzvukové strelivo
Čo tak skúsiť pohladať v témach?
<br/> www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...e=post&topic=319[/]7x64

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60895 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému Podzvukové strelivo
Zdravím, pripájam sa aj ja do debaty. Tak za prve Subsonic je odvozenina po anglicky tlmyč je Suspenzor čo znamená tlmičové strelivo a jak tu bolo povedané do rýchlosti 330 m/s to znamená do hranice nadzvukové rychlosti. Keď niekto chce používať tieto náboje tak musí menšiu rýchlosť vykompenzovať ťažšou gramážou strely, tým sa vyrovná dopadová energia ale treba rátať z veľkou klesavosťou strely. Podla mňa je to do max. 100 metrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60898 od durell
Odpoveď od durell na tému Podzvukové strelivo
Ak sa nemílim tak SUB = pod SONIC = zvuk .
<br/>
<br/>Len v telke som zachytil dorábanie tlmiča na (myslím ) AK 47 - účelom nebolo dosiahnuť nehlučný výstrel, ale znížiť hluk pre konfortnejšiu uživateľskú strelbu ( SONS of guns - discovery chanel ).
<br/>
<br/>Fyzikálny základ by tam bol, nižší tlak a rýchlosť prúdenia plynov na výstupe z tlmiča môže prispieť k spresneniu strelby, zníženiu spätného rázu a posun ťažiska ku koncu hlavne zníži dvýhanie po výstrele.
<br/>
<br/>Ale pre polovku myslím stále bezúčelné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60904 od belson
Odpoveď od belson na tému Podzvukové strelivo
uhrineki, čítam, že si remeselne zdatný puškár. Fandím ti, drž sa toho. Ale ty sa do jazykovedných okienok radšej nepúšťaj, najprv si zdokonaľ slovenčinu.
<br/>
<br/>Slovo subsonic je v preklade podzvukový a s anglickým pomenovaním tlmiča nemá vôbec nič. Suspenzormi si chránia športovci (napr. hokejisti) gule a anglicky sa tlmič povie supressor.
<br/>
<br/>Subsonické strelivo je určené na strelnicu, aby sa potlačila aspoň jedna zložka rachotu pri výstrele, a to tá ktorá vzniká pohybom strely v priestore a ktorú by žiadny tlmič nepotlačil, ani keby s ňou rovno letel.
<br/>
<br/>Na strelnici žiadnu kompenzáciu straty energie váhou strely nepotrebuješ, ale ak to robíš pre účely lovu tak pozor. Nejde len ako píšeš, o balistickú krivku, ale poľahky môžeš strelu dostať do pásma gyroskopickej nestability a môže sa ti pri lete koprtať. Napomáhajú tomu pri štandardnom stúpaní vývrtu dve okolnosti. Prvou je podstatne nižšia rýchlosť strely kým &quot;cestuje&quot; vo vývrte, druhou je väčšia dåžka strely pri väčšej váhe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60905 od belson
Odpoveď od belson na tému Podzvukové strelivo
A ešte som v poslednom odstavci zabudol poznamenať, že stabilita strely sa síce dá zabezpečiť použitím hlavne s neštandardným stúpaním, ale bežná strela sa pri tak nízkych rýchlostiach chová ako celoplášť a tým je jej ranivosť otázna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60922 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému Podzvukové strelivo
Zdravím, ospravedlňujem sa za zlú výslovnosť, na Slovensku žijem asi 20 rokov.No a teraz k téme, vieš Belson o tom by sme my dvaja mohli dlho polemizovať,nehovorím že nemáš pravdu, ale ja mám tiež svoju. Neviem čo si všetko o tom čítal, ale teória a prax sú dve rozličné veci.Žil som 4 roky v Anglicku a tam sú tlmiče povolené, môžeš si to tam kúpiť legálne. Rozprával som sa s obchodníkom ktorý predáva v Anglicku zbrane a ten mi povedal že drážkovanie hlavní je rovnaké ako u klasickej ráži.Pozeral som na náboje a napr. 308 Win. mala 14 gr. až 18 gr. strely. Nábojnice sú upravované lebo je tam veľmi málo bušného prachu.O rovinnost sa neboj, ja som to videl na vlastné oči aké to má účinky asi na 80 metrov.Ale bol by som rád keby sme sa niekedy stretli a porozprávali sa o zbraniach a strelive. Ja zbrane vetšinou opravujem a prax mám za tie roky bohatú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60925 od belson
Odpoveď od belson na tému Podzvukové strelivo
Nesúhlasím s tvrdením, ktoré je obvyklé u remeselníkov, že teória a prax sú dve rozličné veci. Nie sú a ak sa to tak javí, buď je zlá teória, alebo bol nesprávne vyvodený záver z praxe. Na spôsob tej blchy, ktorá po odtrhnutí nôh po hlasovej výzve neskákala a záver bol ten, že po odtrhnutí nôh blcha ohluchne. My tu diskutujeme na témy teoreticky zvládnuté už storočia a nebavíme sa ani o kozmickom výskume ani o kvantových teóriách, kde sa také nesúlady ešte vyskytujú.
<br/>
<br/>Nepoznám komerčne vyrábanú strelu ťažšiu než 240 grains, nechcem tvrdiť že neexistuje. Čaká ma dnes dosť nabitý deň, ale večer sa azda dostanem k tomu, aby som tú stabilitu pre tie podmienky prepočítal, budem informovať. Potom možno navrhnem stávku a to by asi bola aj príležitosť na osobné stretnutie. Ale vidím to tak na leto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60926 od belson
Odpoveď od belson na tému Podzvukové strelivo
Tú váhu strely som samozrejme myslel pre priemer 0,308&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 257 návštevníkov a žiadni členovia on-line