8x57 JRS

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55276 od slavetinskyjan
8x57 JRS bolo vytvorené slavetinskyjan
Zdar,chlapi ze Slovenska. Čím střílíte u vás v této ráži? Lovím hlavně srnčí, černou, dančí. Jsem spokojený s SB - SPCE 12,7g ale druhým rokem střílím Oryxe. Ten Oryx na srnčí nemá chybu. Ještě jsem nic nedohlédával a vše zůstává na místě. Nerozbité, výstřely jako mince. Mluvím o ranách na předek - za lopatku. Mějte se, Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55865 od usko4
Odpoveď od usko4 na tému 8x57 JRS
zdravim, podla mna je tento kaliber vyborna volba na vsetku raticovu zver ... ja tiez pouzivam strelivo norma - oryx 12,7g.... nerozbija divinu, a vyborna aj na srnciu zver... vrelo odporucam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56770 od sniper857
Odpoveď od sniper857 na tému 8x57 JRS
Lovu zdar,páni. Ja mám novú zbraň CZ 550 Lux v cal. 8,57 JS a plne ju odporúčam hlavne na diviaču zver. Zbraň som ju nastrelil na SB SPCE 196 gr.o váhe strely 12,7 g... zver ostáva v ohni, neobieha, ihneď je zastavená. Strelil som 4 diviaky - najľahší mal 70 kg a najťažší mal 170 kg všetky do vzdialenosti cca.130 m a neurobili ani krok. Všetko rany krk, za ucho.
<br/>Predpokladám úspešnosť aj pri streľbe na vysokú zver. Nepodlieva divinu, zbytočne nerozbíja. ODPORÚČAM na 100% !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56772 od petob
Odpoveď od petob na tému 8x57 JRS
Pri zásahu na krk a za ucho sa nepohnú ani po 222 rem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56774 od jager7
Odpoveď od jager7 na tému 8x57 JRS
Skús to s tou 8čkou aj SPCE na komoru, možno budeš nemilo prekvapený. Aj keď väčšinou ťažšie kusy diviačej majú tendenciu zostávať v ohni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56775 od spito270
Odpoveď od spito270 na tému 8x57 JRS
cakal som viac od tych SPCE-ciek. je to obycajne blato,ked to v 7x64-ke nedokaze prestrelit ani 40kg prasiatko..! dajte radsej tych par eur navyse a strielajte kvalitu...LZ

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56788 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57 JRS
Prehanas to s prvotnym nadsenim. Puska je ako-tak OK, aj kaliber ujde. Ale napisat po ranach za ucho,ze SPCE nepodlieva a nerozbija divinu, je dost silne kafe. Skus dat nejake hodnotenie, ked strelis aspon dvadsat-dvadsatpat kusov.....styri kusy,navyse s takym umiestnenim zasahu nemaju velku informacnu hodnotu. Ked to budes mat za sebou, potom nieco odporucaj. Vies, aby si zbytocne nemylil menej skusenych kolegov s takymito hura vyhlaseniami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57750 od nibowaka
Odpoveď od nibowaka na tému 8x57 JRS
Vie mi niekto povedať, či označenie JRS a IRS v kalibri 8 x 57 je to isté ? Alebo ináč povedané môžem do kalibru 8 x 57 JRS použiť strelivo 8 x 57 IRS. Ďakujem za vysvetlenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57752 od lanus
Odpoveď od lanus na tému 8x57 JRS
nibowaka - označenie samozrejme nieje to isté :D ,ale má rovnaký význam :liar: a strelivo samozrejme použiť môžeš tak ako si napísal :) !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61248 od Omak
Odpoveď od Omak na tému 8x57 JRS
Súhlasím, SPCE podlievajú pri takmer každom zásahu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 338 návštevníkov a žiadni členovia on-line