Má niekto dlhodobejšie skúsenosti s 6,5x55 SE, 6,5x57/R/ ?

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9390 od Stefan49

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9392 od miros
Nazdar Stefan mam 20 rocnu skusenost 6,5x57 a pouzivam ju najradsej okrem toho mam aj dalsie zbrane ale tato je naj oblubenejsia pokojna strelba slusna ranivost a pri rws pouzival som KS 8,2 g to podla mna nepodlievalo posledne 2 roky pouzivam DK 9,1 g a pozdava sa mi to este viac. Rocne ulovim s tymto kalibrom priemerne 20 ks raticovej od srncej po jeleniu ani s diviakom nie je problem. Ale mam na polovanie kopec casu takze nestrielam za kazdu cenu a strielam max do 200 m aj to len ojedinele najcastejsie je ta vzdialenos 80-120 m mne tento kaliber postacuje pre info pouzivam 22 hornet 7x65 R 8x57 JRS 8x68 S takze mam moznost porovnat. Kamarat asi 5 rokou do zadu za dobru cenu zohnal 6,5x55 SE a ma toho doma tiez viacej bol skorej na nieco tasie (8x57 R360) 30-06 9,3x74 R tiez si to pochvaluje .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9393 od Poacher
Ja poľujem s 6,5x57R a podľa mňa je to bezvadný kaliber. Strelivo používam 8,2g KS a 9,1g Nosler partition od Hirtenbergera a pri nenáročných podmienkach aj 8,5g SaB. Super pocit pri strieľaní. Možem porovonať s 270Win-ktorý je tiež výborný, 7x64, 7x65R, 7x57R, 8x57, 9,3x74, 223Rem. Jednoznačne najviac mi sedia 6,5x 57R a 270 Win.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9402 od kolesart
miros daj nejake skusenosti s 8x68S ale konkretnejsie - co ako kolko a pod. to ze je dobrá...a koniec nie je info...dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9403 od michal19
Díky, toto som chcel počuť. Ako sa správa srnčia a diviak po zásahu DK ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9406 od miros
Pravdu povediac na Slovensku som to mal len na strelnici a na Orave 1ks jelen priestrel na komore ostal na mieste cista vaha 180kg a 1 ks lanca jelenicka tiez ostala na nastrele v oboch pripadoch sa jednalo o rws hm 12,1g vzdialenost cca 150-160m Aj ked ma okolie ukamenuje v europe to je na draka v Afrike a Canade parada

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9407 od Stefan49
...ved otazka bola 6.5X55SE, 6.5x57---- Ako sme sa dostali k uzaveru tu prikladat (dokonca ) 8x68S???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9408 od Stefan49
....SPRAAAAVNE-mas recht!!! Porovnavanie 6.5mm s 8mm je akoby hrat futbal 1vej ligi s dorastencmi na dedinskych skolach!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9409 od miros
Srncia neodbieha ostava na mieste poskodenie na komore minimalne je mozne ze gula sa nedeformuje v pripade diviacej aj ked sa to nebude okoliu pozdavat pokial sa da strielam na hlavu tam to odvede slusnu pracu na komore na 80 % sa jedna o priestrel dalej ako 20 m som od nastrelu zatial nesiel vaha 20-150 kg vzdialenost 30-160 m zopar krat okolo 180 m neviem preco ale ak bol kus dalej lezal na boku kde bol vstrel, ak bola vzdialenost vedsia ako 100 m priestrel bol takmer pravidom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9412 od Stefan49
6.5x57 je podla mna vynikajuca nabojnica, a to hlavne v parametroch "mensich razi". Mam skusenosti s niektorymi razami (vcitane .243Win) a podla mna 6.5x57 to ma vyhrate- Vacsi sortiment vahy strely a podla mna aj balisticky vykon. Treba si vsak davat pozor na kvalitu streliva kedze tieto kalibre su pomerne rychle a tvrdsie strely sa mozu vo vystrele ukazovat (ucinne ) ako celoplast! :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9414 od kolesart
To ze tam bolo poznamenane od mirosa 8x68 nemozem opytal, som sa pretoze to spomenul, bolo by lepsie zalozit novu temu na tento kal. ked ho tu skoro nik nema?... no nic. Neviem preco by mala mat 6,5x57 vynikajuce parametre "mensich razi" - specifikuj konkretne..., co si uviedol je vseobecne konstatovanie. Pritom si myslim ze 6,5x55 prezije na trhu dlhsie aj vdaka sportovemu zameraniu a zbraniam vyrabanym pre tento ucel ktorych je v prevedeni match neporovnatelne viac. O 6,5x57 match som nepocul...mozno je to aj tym ze ma europsky povod....ale ak sa mam bavit o tvojich vynikajucich parametroch (netvrdim ze 6,5x57 je zla)mozu najskor spocivat v tvare nabojice v tom zmysle oproti 6,5x55 - kde swed ma vo vztahu k 57cke kompaktne jednotne horenie a tym lepsie vlastnosti na rovnomerne spalovanie prachu, čize vyvyn tlakov a hlavne ustovych. Ak si pozries diametre oboch nabojnic pochopis. Ci to ma tymto sposobom podla teba vyhrate by som pochyboval. wildcat 6,5-243 ho polozi presnostou pri rovnakych vahovych rozpatiach s rovnakymi ustovkami na celej ciare a ustove tlaky ma nie vyssie a to je podstatne pricom sa to ani neda nazvat kompromisom. 243,7-08 a 308 svojou koncepciou dodnes stvarnuju nadcasove moderne naboje pricom ani ked 7,62x51 vytvarali sa im o tom nesnivalo a vyspekulovali ho s inym zamerom. Ak by som chcel zihadlo pre 6,5 s max. vahami siel by som do 6,5-284 ktora je doslova identicka s Normou 284.a 270W ma tymto aj ked ma lepsi priemer strely neprijemneho konkurenta. Ale ak by som nemal prehanat, bol by som radovy polovnik a pod. siel by som do 6,5x55.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9423 od Stefan49
0... Blahozelam Ti k schopnostiam analizovat statistiky, avsak podla mna bola otazka ulozena na porovnanie 6.5x55/6.5x57. Neviem ako sme sa dostali do inych kalibrov. Nemam ziadne namietky ani na 6.5x55, podla mojho nazoru su tieto dva kalibre v PRAKTICKOM pouziti takmer rovnake!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9426 od kolesart
O...netreba mi gratulovat, tvoje myslenie mi nejak unika pretoze neviem o akych analyzach statistiky tu trepes...normalne som sa ta pytal aby som aj ja veel nieco nove - že v čom ma podla teba 6,5x57 - vynikajucu nabojnicu. Tak som myslel ze je tu konecne nejake forum kde sa daju nacerpat nove info, tak odpovedz co si tym myslel a tiez co su to parametre "mensich razi" To ktora je mensia raz...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9430 od miros
Nerad polemizujem ale pre mna je 6,5x57aj 6,5x55 v podstate rovnaka je neskumam ustove tlaky nejdem na max prachovu napln nesledujem brutalne wildcat a rozne nove kal. vas co to sledujete je odhadom mozno 5 % u polo. nieco ine je sportova strelba ak zoberes mnozstvo ludi co sa strelbe venuje v europe a len trocha porovnas tento segment v statoch ( USA ) je to neporovnatelne ale to sme zase niekde inde nechcem tu rozvrtavat debatu v hodnost kal.ale ja som fakt s tou 6,5 x57 max.spok. a ci je to brilantna balistika to ja neviem mne to po tomto pada pohodlne sa ztoho striela zver po spravnom zasahu takmer okamzite uhine meso nie je znehodnotene som fakt rad ze tuto zbran mam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9432 od miros
chlopi na kieho slaka sa tu hadate takmer tu uz nieje tema kde sa to nehada ved tu nejde o nic viac ako o nazor 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9433 od Stefan49
..podla mna je mala raz pod 7mm. Uz druhy krat sme sa tu stretli, neviem odkial TY beries svoje udaje, avsak mam dojem ze by bolo najlepsie keby sme sa bohuzial mi dvaja nebavili! ako vidis ze zacinas hadky, do pomeru kde tvoje prispevky ( a dokonca aj moje odpovede redaktori uz vymazali! Dalej ak hladas nieco "nove" v 6.5x57 to asi nenajdes, tato raz je pomerne dost stara a vyskusana! poradil by som ti aby si sa drzal temy atrochu sa ukludnil---preakuzuju sa v tvojich prispevkoch vedomosti ale bohuzial aj neskusenosti!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9434 od Ivan
kal. 6,5x55 SE je severský národný kaliber, a bol konštruovaný prednostne na ťažšie strely 10,1g, kdežto 6,5x57 by som povedal, je náš stredoeuropsky kaliber a tento vykazuje najvyrovnenajšie výkony zo strelami okolo 8g. Z toho vyplýva, že 6,5x55 je predurčený na ťažšiu zver a 6,5x57 na ľahšiu, no prakticky sú výkonovo totožné. Ja okrem iných kalibrov poľujem aj 6,5x57, používam 8,1g srelu Nosler Hirtemberger, ONV 180m. a nie je problém zo žiadnou u nás žijúcou zverou a aj na vzdialenosti väčšiu ako zaužívaný priemer, teda 200-250m a viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9435 od Stefan49
milos ,nic si z toho nerob, ospravedlnujem sa , dal si otazku na ktoru som bol rad odpovedat a mas prandu-ako som uz podotkol 6.5x55/6.5x57 su v praktickom pouziti rovnake! Co sa tyka inych prispevcov, neviem oco sa tu jedna ale vidim tu len zbytocne podryvanie, ktore je nezmyselne!;/:[:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9441 od kolesart
No tak samozrejme uz sme doma....dotycny navrhuje aby sme sa mi dvaja nebavili to znaci aby som tu neprispieval aby sa mohol hrat na odbornika ale aj tu ako ty neonanujem velkymi bludmi aky som prebijac a doslova zavadzam okolie. Ved ty si doslova doteraz nic fakticky nepodlozil ani jeden prispevok. Mas styl Jana Slaninu z www.myslivost.cz kde je doslova v kazdej teme ale mam pocit ze len scanuje texty z knih o historii nabojov (je tam par konkretnych zachytnych slovnych spojeni) Musim to tak napisat ale mam pocit ze sa hras (experimentujes v pravom slova zmysle) na prebijaca pricom popliest vahove a objemove jednotky doma ked prebijas tak kludne nech ta to aj zabije ale davat to na verejne forum je trosku sila. Mimochodom absolutne sa nemam chut hadat a DOSLOVA neviem ako som sa ta mal uz slusnejsie opytat aby si odovodnil veci ktore si tu uvadzal. No ak ja zacinam hadky tak fakt neviem. diskusiu na fore si predstavujes ako doteraz-tak moj styl nie je je vseobecne konstatovanie typu 8x57 je dobra lebo vsetko pada a kazdy tymto reciam veri a ja som spokojny pretoze kazdy suhlasi a im to staci. Pootm to co toto forum ma splnat nesplna.
<br/> Vsetko ma prozaicky dovod. Neviem skade si nabral blud ze ja hladam nieco nove do 6,5x57 ved sa pre Kristaboha pocuvaj alebo po sebe citaj. A na zaver osobne si myslim ze konkretnej temy som sa drzal az az a bol som aj kludny.Miesto toho aby si dôvodil si len ty vyvolal tento prispevok, a ja som ho vlastne mam pocit teraz
<br/> napisal kvoli ludom co to citaju a nie k teme
<br/> Prisaham ak mi este teraz na posledy vyargumentujes v com som doteraz pisal svoje neskusenosti (ale konkretne!)uz tu nebudem pisat.
<br/>
<br/>Je sila ako niekto dokaze donutit a obmedzit niektorych ludi cestou verejnej mienky aby uvolnili priestor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9457 od kolesart
no co je...nenasiel si tie spravne knihy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 289 návštevníkov a žiadni členovia on-line