Střelivo IMPALA

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9922 od Seva
Střelivo IMPALA bolo vytvorené Seva
Má někdo praktické zkušenosti se střelivem Impala? V posledním čísle Světu myslivosti o něm byl článek. Z tohoto mám pocit že konečně někdo zkonstruoval ideální střelu.:o) V článku byly citovány zkušenosti lovců z rakouska. Ti je vychvalovali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9930 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Střelivo IMPALA
S tou deálnosťou je to ako s komunizmom!!! Blbosť. Kde si o Impale čítal, pokukal by som. Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9931 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Střelivo IMPALA
Sorry, ten SM som prehliadol!:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9936 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Střelivo IMPALA
Právě taky tu ideálnost tak beru. Ten článek byl napsanej podle mýho spíš jako reklama. Nebyla tam jediná negativní věc. Jo a ještě na okraji reklama s cenama těch nábojů. Jen jsem chtěl vědět jestli má někdo nějaký praktický zkušenosti. Docela mě taky zarazilo, že v 222 Rem střela váží 2,3 g. Musí to být podle mýho hodně nestabilní. S 222 Rem občas střílím a v laboraci od SB 3,26 je taky dost nestabilní.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9937 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Střelivo IMPALA
Pochopiteľné, ľahké rýchle strely sú instabilné, aj keď výkonovo často konkurujú ostatným - ťažším a pomalším. Chce to čas a na podobných fórach sa ukážu skúsenosti aj s Impalou. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9964 od janko80
Odpoveď od janko80 na tému Střelivo IMPALA
O tychto strelach som cital v nemeckom casopise Wild und Hund a su to celoplastove strely bez oloveneho jadra a vyrabane su z mosadze takze strely aj pri mensich kalibroch napr.223 rem su stabilne. Tieto strely sa malo deformuju a su predovsetkym urcene na lov na otvorenych miestach ved aj preto boli vyvijane v Afrike.
<br/>Vyrobca uvadza, ze su velmi presne k comu sluzia aj styri drazky na konci strely.
<br/>Vyhradnym distributerom tejto municie je nemecka firma Frankonia na ich vebovej stranke www.frankonia.de najdes aj vsetky hodnoty a balisticke tabulky.
<br/>Jedno mi vsak v tom clanku chybalo a to porovnanie ucinkov a ranivosti na europskej zveri nakolko africka zver je ovela vitalnejsia ako europska.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9969 od Radko
Odpoveď od Radko na tému Střelivo IMPALA
Na tejto adrese www.impalabullets.at/ je vsetko o tejto strele. Vratane ukazok ucinku na zverinu. Ale ziadne prakticke skusenosti s nimi nemam. Ja uprednostňujem staré, dobré pomalé a tazké ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9986 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Střelivo IMPALA
U mňa máš recht, rýchla, ľahká a stabilná mi nejde nijak dokopy. Fyzika je fyzika, neobabreš, iba ak sám seba, resp. zákazníka dobrou reklamou.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #9987 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Střelivo IMPALA
Nehovorím o účinkoch, to je iná kategória, súvisí s konštrukciou striel atď.... tam môžu byť výsledky v pohode. Pozeral som impalu na stránke, čo odporúčal Radko - vyzerá to na vylepšený celoplášť, myslím, že jeleň by sa mi poďakoval za dlhodobé trápenie, ak by som neštrajchol chrbticu alebo inak ho neparalyzoval. :( Neviem, neskúšal som, nevidel som, preto viac nešpiritizujem8-L.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10002 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Střelivo IMPALA
...no neviem ako tuto strelu zobrat! Jednak to opisuju ze to nie je celoplast a potom zase vyspevuju ze pri naraze sa neprejavuje expanzia... bud nerozumiem jazyku alebo sa citim ze by mohol niekto so mna robit vola! Poradte co si mam z toho vybrat! Osobne tu nevidim nic len reklamu na nic!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10003 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Střelivo IMPALA
Podla tvaru jej hrotu - vysoký kužeľ - ťažisko hodne vzadu - by som predpokladal, že jej ranivý účinok bude asi v tom, že v tele zveri sa bude pravdepodobne otáčať-preklápať cez hrot -ľudovo povedané robiť kotrmelce a tým robiť v orgánoch paseku.. niečo napr. ako niektoré druhy vojenského streliva, do M16A2, cal 5,56mm NATO /223Rem/a pod.
<br/>A možno sa mýlim..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10015 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Střelivo IMPALA
...myslel som aj ja na to, avsak tento sposob vykonu je na...V M16A2 bol tento napad predlozeny len z jedneho dovodu-cim viacej poranit nez strielat smrtelne! (moderna vojna:[), avsak aky by to malo vyznam v loveni!?;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 11 mesiacmi #63702 od peter1sk
Odpoveď od peter1sk na tému Střelivo IMPALA
Zdravim. Vyskusal som strely Impala LS v razi 308W a 338WM. Tak ci líška alebo lanštiak, či kanec, nechapem v com to je,ale vsetko ostalo v ohni. Kanec urobil 5 metrov . Kazdy si moze pisat a chvalit co chce. Ale asi naj je to skusit na vlastnej kozi. Ja uz ine strely ako Impala ani nebudem prebijat. Jednak su na 100 metrov neskutocne presne. V hlavni maju mensi odpor,nasledne je mensi spatny raz. No a je tu dost velka rychlost. Pri 308W je podla naplne 880-990 m/s..v raži 338WM je to trosku viac od 1150-1250 m/s. A garantujem ci trafite na kost ,na lopatku ,proste hoc kde stale je tam dierka a na druhej strane taktiez dierka. Ziadne lamanie kosti, podliatiny a vyrezavanie masa. Vravim skusit a nie hned nadavat a vymyslat teorie,ze to tak nemoze byt a musi sa otacat...su to hluposti. Na porovnanie ,ked som strelil lišku s 338WM strelou Norma 250grain tak ju roztrhlo na polovicu. Pri Impale LS 130 grain len poskocila a boli dve dierky. Kožušina použiteľna. Dost bolo chvali na strelivo Impala, niekedy nieje na vine strela ,ale ten medzikus čo drží pušku v ruke. Tymto ale nechcem nikoho urazit. Najblizsie urobim fotky a dam ich sem aby kazdy pochybovac videl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63707 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Střelivo IMPALA
Aka je laboracie pre 338WM s ustovkou 1250m/s?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63723 od peter1sk
Odpoveď od peter1sk na tému Střelivo IMPALA
k tomu asi tolko ....
<br/>
<br/>( 3 ) Zakázaným strelivom je
<br/>
<br/>a) strelivo s priebojnou, výbušnou alebo zápalnou strelou,
<br/>
<br/>b) strelivo do krátkych guľových zbraní s expanznou strelou,
<br/>
<br/>c) strelivo so strelou dodatočne upravenou,
<br/>
<br/>d) vojenské strelivo,
<br/>
<br/>e) strelivo do krátkych guľových zbraní presahujúce úsťovú rýchlosť strely 550 ms-1 alebo prekračujúce úsťoenergiu 1 000 J.
<br/>
<br/>f) strelivo do dlhých guľových zbraní presahujúce úsťovú rýchlosť strely 1 150 ms-1 alebo prekračujúce úsťovú energiu 6 000 J.
<br/>
<br/>:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63724 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Střelivo IMPALA
peter1sk - Staré znenia zákonov sú zavádzajúce !!! :{ Teraz platí toto : www.zakonypreludi.sk/zz/2010-92 :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #63725 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Střelivo IMPALA
No ja zase k tomu asi toto.....
<br/>Jednak sa tu chces schovat za neplatnu pravnu upravu, ako uz velmi spravne podotkol lanus. :D Za dalsie, tie ustove rychlosti &quot;malinko&quot; nesedia. V priemere .338&quot; vazi strela Impala LS 165grs. (ca. 10,7g). Aby ti to lietalo z 338WM aspon tych 1150m/s musel by si tam nalozit navazku rychleho prachu, povedzme vyrobcom doporucovaneho R903, v takom mnozstve, ze sa ani nezmesti do nabojnice. Strela by sa dala tak maximalne postavit vedla na stol. Ustova energia by vychadzala malinko cez 7000J, co prevysuje aj vykony 338 Lapua. O rychlosti 1250m/s ani nehovorim, to je uz totalny nezmysel. Takze niekde tam v tych cislach budes mat chybu.....Detto plati aj pre 308W a rychlost 990m/s, so strelou Impala LS 130grs. su to cisla realne v kalibroch 300WM/WSM a nie z malickej hilzne tristoosmicky. Zrejme si len zle poopisoval cisla z ich webu, alebo je to nejaka ina chyba. Pozri na to a daj pripadne vediet. Najlepsie, ked by si napisal realne navazky, co tam davas (konkretna strela, druh a mnozstvo prachu, celkova dlzka naboja, dlzka hlavne), z toho sa uz aspon teoreticky da vychadzat, ze co je to schopne vyprodukovat za vykony.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #63732 od peter1sk
Odpoveď od peter1sk na tému Střelivo IMPALA
Skus prach 2520 pri vahe 72 grainov pri strele o vahe 165 grainov v kalibri 338 WM je rychlost strely pri usti 1052-1056 m/s. Takze matematicky 1056 x 1056 x 10,7 : 2000 = 5965 J. Neviem ci si skusal laborovat s tymto prachom, je dost vykonny a rezerva v tej malej nabojnici je este dost velka aby si tam nasypal 78 grainov co uz rychlostou vyskoci na 1090 -1093 m/s = 6391 J. Podotykam dlzka hlavne je 61 cm. pokial nasypes 82 grainov vyskoci rychlost na 1138 -1142 m/s. Co uz je 6977 J. Je to maximum co tam vojde . Priznavam nemalo byt 1250 m/s ale iba 1150. Pouzivam aj strely Lapua o vahe 300 grainov kde davam prach 4350 o navažke 70 grainov co robi 772 - 776 m/s = 5841 J. Prach 4350 je o dost pomalsi ,ako 2520. A v kalibri 308 W je napln 50 grain prach 2520 co robi 882-885 m/s. = 3250 J. Hlaven dlzka 26 palcov = 66 cm. Tam bol preklep 880 - 900 m/s a nie 990.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #63744 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Střelivo IMPALA
Trosku som na tuto temu zabudol a az teraz som sem nakukol....Tak som cvicne nahadzal do QL tvoje laboracie a je to pekna divocina. Minimalne by som to nikomu nedoporucoval, ak sa ma co len trosku rad. Rezervy tam nemas ziadne, si riadne cez max. tlaky. Pri navazke 72grs. je max. komorovy tlak prekroceny o 1000 barov, to je uz takmer tormentacny naboj. Navazka 78grs. by prekrocila max. tlaky o vyse 2300 barov, co uz je totalna hovadina a hazard. Dalsia blbost v podobe nasypania 82grs. rychleho prachu (tu si netreba zamienat pojmy rychly a vykonny) znamena DVOJNASOBNY komorovy tlak. To uz nema nic spolocne so zdravym rozumom, nehovoriac o tom, ze sa to tam nema ako zmestit, pretoze strela nie je stvorena zo vzduchu (cca. 17% komprimacia prachu....). Neviem kde si tieto udaje vyhrabal, ale rozhodne su mimo.
<br/>
<br/> [r]UPOZORNENIE pre vsetkych - nizsie uvedene udaje su zavadzajuce a ohrozuju zdravie a zivot.[/r]
<br/>
<br/>Sam laborujem vsetky svoje kalibre na plny vykon, prekrocenie maxima o 3-5% je este ako-tak prijatelne. Avsak prekrocenia tlaku v desiatkach percent, no....nemam na to slusny vyraz.
<br/>
<br/>Pri tej 300grs. Lapui nepises dlzku naboja, ale s ohladom na rychlost to bude tiez asi celkom slusne nad maximom. Bezne rychlosti tejto strely v kal. 338Lapua su okolo 805-810m/s a ty mas prakticky len o par metrov menej....Bezne maximum (a s inym prachom) je okolo 750m/s v 338WM. Cize zase nic doporuceniavhodne, skor ako odstrasujuci priklad.
<br/>
<br/>Nemyslim to osobne a v zlom, takto by som ti to interpretoval aj osobne, vtedy by to mozno nevyznelo tak tvrdo. Ak je potreba vacsieho vykonu, treba zvolit vacsi kaliber....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 8 mesiacmi #63746 od peter1sk
Odpoveď od peter1sk na tému Střelivo IMPALA
Ako vidim nezhodneme sa v niektorych veciach ale asi najlepsie by to bolo skusit osobne. Mam este niekolko nabojov s naplnou 82grs prachu vykonnejsieho 2520 a neviem akym zazrakom mi tam vojde aj strela ( presne po 2,5 drazky strely ) ,vlastne ju tam nalisujem( odborne napísane). je pravda ze do zasobnika mi nevojde ale do hlavne ano, nakolko strela impala LS je spicata. Nevravim ze strielam s tymi navažkami denne. urobil som to kvôli skusaniu rychlosti. Ale vsetky naboje 165 grs Impaly v raži 338WM mam naplnene 72 grs výkonnejšim prachom 2502. Nemam dojem ze je prekroceny komorovy tlak ,kedze s touto strelou sa to chova uplne inak ,ako ked som tam prebijal, Lapua, Norma a ostatne poloplaste, kde je vacsie trenie strely v hlavni po celej dlzke a tým pádom bol aj spatny naraz na plece podstatne silnejsi. V pripade Impaly je len na tych 5 dražkach, o to menej zbran kope a je velmi presna. Kazdy mame svoju pravdu ,ale pokial si neskusal ,neprebijal a nestrielal ,tak píš len o tom co si strielal a skusal. Je pravda ,ze ak som tam naplnil prach po okraj tak uz to boli ine šupy,ale stale mi nevytislo zapalku ako sa mi to stalo ked som skusal laborovat poloplastove strely. Nikomu z čitatelov nekazem aby to skusal ,alebo opakoval po mne,ale ak by si mal zaujem rad Ti to predvediem aj zmeram ,aby som Ta presvedcil. Nie som ani nejaky ochranca znacky Impala ani nejaky jej propagator. Som s tou strelou maximalne spokojny ,čo sa týka presnosti ,ale aj odovzdanej energie na zvierati. Nerozbija,nepodlieva,neuteka. Jednoducho vyskočí a padne ,alebo par krokov a zhasne.
<br/>P.S. lovec_1 Nikde v žiadnej laborovacej tabulke pre 338WM som sa nestretol s navazkou pre 165 grs strelu, tak som iba skusal a meral na vlastne riziko. Zaverom ano rychly prach je vykonnejsi aspon medzi 2502 a 4350 je dost podstatny rozdiel Rychly 2520 teda aj vykonejsi hory o dost rychlejsie, tak preto som na svoje krabice napisal rychly a pomaly ,to len aby rec nestala

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 303 návštevníkov a žiadni členovia on-line