Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10715 od dusab
Mate niekto tuto flintu? Chcel by som sa trochu poinformovat o jej vyuziti v polov. praxi. Prosim o vase nazory, skusenosti...
<br/>Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10724 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
videl som, skusil som,...(kratena jazdecka karabina, polovnicka pazba, puskohlad 6 x 42, specialna montaz, povodne nestrialana priamo zo skladu este zabalena vo voskovom papiery).Ale polovat s tym? Len ak by som bol v krajnej nudzi. Ziadna uprava neskrije jej vojensky povod, to ako keby si na maskace napisal ze slavnostna uniforma SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10726 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10727 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
Ako sa s tym strielalo? Podla mna uprava ako napr.: www.puskar.szm.sk/mos2.html
<br/>je uplne v pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10729 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10736 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
z niecoho podobneho som strielal, akurat ze drevo bola visna. spust dlha a na konci tvrda, ten sistem udernik, vystraznik a aj poistka v jednom su na celej zbrani najkrajsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10760 od KAZOVLASAK
Odpoveď od KAZOVLASAK na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
Mám ju asi rok a zatiaľ som veľmi spokojný. Polopažba orech, nové čiernenie, bočná montáž/z Ukrajiny/, optika 6x42. Pri strelive SaB, poloplášť 11,7 g - diviak na 120 m, zásah na komoru - prešiel cca 10 m, prasa na 80 m ostalo v ohni, srnec na 130 m v ohni pri zásahu na komoru, poškodenie zveriny slabé. Nehovorím o túlavých psoch a mačkách, používam na ne ruské strelivo Barnaul 9,6 g celoplášť, vzdialenosti rôzne, napriek dåžke hlavne 52 cm nie je problém s dobre nastrelenou optikou na 250 m.
<br/>Pri tejto zbrani si treba zvyknúť na jednoradovú nábojovú schránku, náboje vkladať s ohľadom na pridržiavaciu pružinu opatrnejšie, nasledujúci musí byť vždy položený kúsok pred predošlý, aby sa nezachytil okraj nábojnice. Puška je samozrejme stavaná na vojenské celoplášťové strelivo, veľmi zle berie do komory náboje so strižnou hranou, ktorá sa zachytáva o hranu nábehu do komory.
<br/>Zaisťovanie je s optikou dosť ťažké, je potrebné potiahnuť maticu záveru a otočiť doľava, ale pri nasadenej optike tam ruka nemá dosť miesta. Ja to robím klasicky, pridržím maticu ľavou rukou a pritom stlačím spúšť, zbraň mieri do neba. Zatiaľ to vždy vyšlo.Odistenie jednoduchým natiahnutím matice, alebo zdvihnutím a sklopením kľuky záveru. Mimochodom, tú je potrebné dať si upraviť kvôli optike.
<br/>Takže stručne - zbraň je krátka, relatívne ľahká a pri použití dobrého streliva je vhodná do našich podmienok. Ale je potrebné pôvodnú karabínu puškársky upraviť a vďaka jednoradovej schránke a ovládaniu nikdy celkom nezaprie vojenský charakter.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10763 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
Ta jednoradova schranka by ani nevadila, skor ta poistka je blba to viem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10845 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
Niekoľko praktických skúseností :
<br/>-SB strelivo podbíja, je &quot;mäkké&quot;, zver ostáva v pohode, ale poškodenie diviny je väčšie, ako sa mne osobne páči - teda SB radšej nie
<br/>-Poistka je na figu, vôbec ju nepoužívam, po nabití vrátiš kľuku do medzipolohy hore a je v podstate zabránené výstrelu a &quot;odistenie&quot; je nehlučné a ľahké
<br/>-Sú aj krajšie úpravy, ako Dusab spomína, ale tá vojna sa totálne zahladiť nedá
<br/>-Záverom: osobne ju mám, v podstate už chodím vonku len s ňou a som spokojný. Čo som ušetril na flinte (úpravy som robil sám s kamošmi), to som radšej pridal na optike.
<br/>Takže dá sa s ňou poľovať veľmi pohodovo a úspešne, ale na repre to kus nikdy nebude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10852 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
A aky strelivom to &quot;krmis&quot;? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10853 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
Mám ešte pár Maďarov - MFS, tie sú tvrdšie, ako SB a rozbíjajú menej. Mám aj škatuľu partizánov, ale ešte som ani jeden nevystrelil - budem možno vedieť posúdiť po sezóne, ak Diana dopraje. Jedni ich chvália, iní hania, tak radšej odskúšam osobne a po pár kusoch sa bude dasť posúdiť. SB som minul asi 30 ks,ale nemôžem ich chváliť čo sa týka devastácie diviny. Teraz zháňam aj iné (Lapua a pod.) . Ozaj, ako si obstál u Peťa s brokovnicou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10856 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
Pisal som ti maila

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10858 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Mosin 44 v polov. uprave. - skusenosti
Zatiaľ nič, pozriem neskôr....8o Ak chceš pozrieť toho mosina, čo sme s Peťom robili, mal by som mať nejaké foto, ale nie som si istý...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.086 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 226 návštevníkov a žiadni členovia on-line