9,3x72R

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11992 od pytliak
9,3x72R bolo vytvorené pytliak
Zhanam prazdne, vystrelene nabojnice tohto kalibru. Budem vdacny za kazdu informaciu. dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12018 od johny
Odpoveď od johny na tému 9,3x72R
Myslim ze mam doma zo 20 nabojnic a asi aj 15 nabojov, musim pozriet. Mal som bixu v tom kalibri. 0905 211 851

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12085 od johny
Odpoveď od johny na tému 9,3x72R
Pytliak mám 16 nábojov, darujem ti ich, hilzne neviem násť ale ak ich nájdem tak sú tvoje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12091 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému 9,3x72R
Dik, zavolam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15461 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 9,3x72R
Veľmi príjemne sa strieľa týmto nábojom. A čo sa týka uplatnenia v poľ.praxi, tento
<br/>&quot;pomalý&quot; a presný náboj s uvedomením si vzdialenosti streľby na zver /balistika/ robí veľmi dobré služby majiteľovi, hlavne na srn.zver. Vzorový a ukážkový náboj,ako neznehod. divinu. To je môj názor zhruba z trojr.praxe pri výk.pr.poľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15463 od michal
Odpoveď od michal na tému 9,3x72R
jarry9, klobuk dole pred tebou. Si tri roky polovníkom, a vyjadrujes sa ku vsetkým kalibrom....hotová studňa vedomostí si:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15471 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 9,3x72R
Ahoj Michal,
<br/>konečne ma aspoň kdosi pochválil,teda Ti ďakujem a máš u mňa pivo. Nevykladaj si to zle,ale druhá veta Tvojho článku so všetkými slovami je nepravdivá v plnom rozsahu a ja nie som povinný Tebe dokazovať,prečo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15555 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému 9,3x72R
Súhlasím, možno to niekomu trvá dlhšie ,ale sú aj ludia ktorím to páli rýchlejšie. Na to netreba polovať dlho aby človek získal zdravý úsudok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15571 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 9,3x72R
Aj ked jarry9 poluje len 3 roky, plne sa s nim stotoznujem a rovnako dobre skusenosti mam i s &quot;mensim bratom&quot; od 9,3x72R - 6,5x58R

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15610 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 9,3x72R
Prepac jarry9 (3 roky), pomalsie mi to zapaluje ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15632 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému 9,3x72R
Nemusíš sa obávať,dobre Ti to zapaľuje,nech sa Ti darí,ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37635 od Schmidt
Odpoveď od Schmidt na tému 9,3x72R
jarry9, dávam Ti za pravdu, trojáka v tomto kalibri vlastním 20 rokov a tí ktorí s týmto kalibrom neulovili žiadnu zver Ti stejnak neuveria. Áno, máš pravdu, je to kaliber pre uvážených strelcov, ktorí si vážia dary prírody. Vôbec nepoškodzuje divinu,na strelených kusoch je to dierka &quot;dnu a von&quot;, ružovučké mäsko v okolí vstrelu, nič pre psíka, žiadne podliatiny. Streľba príjemná bez citeľného spätného rázu, veľmi presná ,(dané tým, že poč. rýchlosť strely je &quot;podzvuková&quot;, nevibruje počas dráhy letu), a nie je tak náchylná na malé prekážky počas svojej dráhy. Tým že je ťažšia má dostačujúcu dopadovú energiu a prieraznosť. Nevýhodu vidím len v tom, že má pomerne velkú klesavosť na väčšiu vzdialenosť. Treba sa držať hesla: &quot;aj zajtra svitá&quot;, a strieľať na optimálnu vzdialenosť, ktorú zbraň, strelivo a podmienky dovoľujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37638 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému 9,3x72R
zdar, prosim ta skus popisat na aku vzdialenost zvyknes strielat z toho trojaka ty, a ako je to s odbiehanim v tomto kal. u teba , skusenosti a pod., a este ake pouzivas strelivo, za odpovede ti vopred dakujem a urcite nie len ja, a toho trojaka ti samozrejme len tisko zavidim ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37641 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 9,3x72R
skusim ja: na vsetkych zbraniach v tomto kalibri som mal dobovy puskohlad, cize 4x a tym je dana i vzdialenost strelby (max. cca 130m), kedze neprebijam strielal som vzdy seriovym SB, zo vsetkych kalibrov ktore som mal moznost vyskusat sa tento najviac blizi tomu idealnemu &quot;vypinacu&quot; a na spolocnych som sa nebal na diviaka potiahnut i cez trs travy ci malincak. Srncie spravidla priestrel, diviak skor nie a s vysokou nemam s tymto kalibrom ziadnu prax (avsak vyskusal som mensieho Sauer brata 6,5x58R, priestrel, perfektne znacenie, pekna farba ... samozrejme na rozumnu vzdialenost)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37642 od kzuzana
Odpoveď od kzuzana na tému 9,3x72R
nechcem sa ťa nejako dotknúť ale myslíš že 595m/s je podzvuková rýchlosť?;);) tú nedosahuje ani pri 200m u výrobcu SaB.Inak všeobecne patríme do jednej skupiny polovníkov čo sa týka pomalých striel.všetká česť tým ktorí sa ešte vedia priblížik k zveri , príp. si ju vychodiť a konečným výsledkom vychutnať ten samotný výstrel a jeho nezameniteľný ,,-tupý-,, zvuk..... ;);););););););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37644 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému 9,3x72R
zdar , ta vzdialenost je uplne v pohode, vacsinou som strielal na par metrov v tom trojaku alebo bixe by som si to vedel predstavit, este sa tak k tomu dostat... chce to asi trochu stastia, dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37664 od karasek
Odpoveď od karasek na tému 9,3x72R
Vajlo, este prednedavnom mali v BA v Hermese bixu v tomto kalibri..Brokova hlaven bola, myslim, 20..Ak by si chcel, mohol by som sa ti na to ist tento tyzden pozriet..Ozvi sa mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37682 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému 9,3x72R
No páni, keďže som vlastníkom trojaka v tomto kalibri prihodím aj ja nejakú tú skúsenosť. Skutočne 9,3x72 R je kaliber pre trpezlivého poľovníka, keďže jeho rýchlosť a aj dopadová energia nie sú &quot;v magnumových dimenziách&quot; . Tak ako povedal martin je to zbraň na strelbu do tých 130 m. Sám som ulovil 2 srncov a 3 diviakov /nakoľko túto zbraň vlastním iba rok/ strelba v priemere od 60 do 120 m. Srnčie zostalo v ohni a jeden diviak odklusal 30 m s bohatým farbením. Poškodenie diviny takmer nulové. Je to zbraň pre poľovníka, ktorý si vie vychutnať pôžitok z poľovačky a hlavne odhadnuť spravne vzdialenosť a schopnosť zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37724 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému 9,3x72R
zdar, prosim ta napis ake strelivo pouzivas ty a od akych vyrobcov sa da dostat toto strelivo na slovensku? aj kolko gramove , vdaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37764 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému 9,3x72R
ja strielam Sellier v gramaži 12,5. Skušal som aj RWS ale rozdiel nejaký veľký v tom nebol. Pri rozptyle cca o 1-2 cm. Jediný rozdiel bol v cene. česke kupujem po 1300 krabica a RWS stali 1900. Teraz som zohnal Impaly čo je výkonnejšie ale ešte neviem posúdiť aka bude presnosť. strela 11,7 g. Svoje poznatky zverejním.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5183 návštevníkov a žiadni členovia on-line