9,3x72R

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37796 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému 9,3x72R
este raz vdaka;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53312 od Walter
Odpoveď od Walter na tému 9,3x72R
kzuzana všimni si prosím, že som dal slovo "podzvuková" do úvodzoviek, samozrejme myslené ironicky asi tak, že po výstrele keď si už dáš flintu na plece tak počuješ ako chľapne guľa na komoru, 8-L a keď strieľaš ďalej stihneš aj cigaretu kým počuješ chľapnúť, veru tak junáčik, a dohľadávať nemusíš cigaretku v kľude vyfajčíš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54271 od chasse
Odpoveď od chasse na tému 9,3x72R
Muj otec ji ma jiz 30 let v lanc. trojaku. Strili S&B, srnci nerozbiji, jak jiz bylo popsane nize. Vyborna na nahanky, v pohode strelba i pres travu a vetvicky. Do 100 m dobra presnost, pak rychle pada. Takze vyhoda, ze kulka po odrazu nikam neulitne. Raze spise pro pozitkare.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54272 od petob
Odpoveď od petob na tému 9,3x72R
Na Slovensku má už tento náboj problém s dopadovou energiou na sto metrov. Podľa nového zákona musí mať 1500 J čo v prevedení o SB nemá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54379 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému 9,3x72R
to je možné, len chvalabohu S&B nie je jediný výrobca streliva v tomto kalibri :D RWS a Impala, a to nehovorím o prebitých KJG:D8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54383 od petob
Odpoveď od petob na tému 9,3x72R
To mi je úplne jasné. Je to náboj ktorí má dlhú históriu. Videl som zlamovaciu guľovnicu na takýto náboj ale ešte v kalibri 9,2x72R. Tie boli laborované na čierny prach a olovené strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 dňom #54651 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému 9,3x72R
To s tou dopadovou energiou je zaujimave aspon pre mna. Hlavne by ma zaujimalo odkial si to nabral, lebo 9,3x62 co je mensia nabojnica ma na 100 metroch 4400 J u SB aspon pri strele s 18,5 gramu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 dňom #54658 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 9,3x72R
Zrejme si pozeral www.sellier-bellot.cz/cesky/kulove-naboj...duct=12&view=all [/]SEM , lenze tych 4468J to ma na usti. Nehladiac na to, ze konkretne tato laboracia je len taka mizerna podvyzivena mrdka,aby sa im nerozpadavali tie gule z blata. Ale aj tak - 9,3x62 ma u S&B o 100% vacsi vykon ako 9,3x72R - mas to v tej tabulke o nejaky riadok nizsie....dlzka a velkost nabojnice automaticky nezarucuju vacsi vykon....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 dňom #54659 od belson
Odpoveď od belson na tému 9,3x72R
Objem nábojnice 9,3x62 je o cca 6-7% väčší než má 9,3x72R. Síce to nekorešponduje celkom s pomerom výkonov týchto kalibrov, ale nie je pravdou, že "9,3x62 je menšia nábojnica". Nepredpokladám, že niekto si myslí, že tu hrá rolu dåžka nábojnice...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54869 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 9,3x72R
chi, to ako sa sem dostala 9,3x62 ?!? som majitelom niekolkych dvojplosnikov, neruste prosim moje kruhy nadzvukovymi potvorami ... !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.095 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 299 návštevníkov a žiadni členovia on-line