Srelivo SB

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12539 od Kulovnice
Srelivo SB bolo vytvorené Kulovnice
Dobry den. Psal jsem zde jiz o viditelnych oterech v polich kulove hlavne.Tyto otery mi vznikly po vystrelech se strelou spce 11,2 od SB v razi 7x64..Udajne je to zpusobeno ocelovym plastem strely,ktera se nezarezava presne do drazek.Zkousel jsem magnetem strelu spce a zkutecne magnetuje.Proto bych volil radeji strelu s mekcim plastem ktera tolik nebude poskozovat vyvrt.Strela sierra od SB nemagnetuje.Bude tedy setrnejsi???Mate s ni nekdo zkusenosti??(cverna ,srnci,vysoka)..raze 7x64..Dekuji vam!!Lesu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12540 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Srelivo SB
Kamarát, ktorý ročne vystrieľa stovky nábojov, mi potvrdil, že strela 11,2 SB je vysoko magnetická. Sierru by som na poľovanie nebral.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12541 od Kulovnice
Odpoveď od Kulovnice na tému Srelivo SB
JAky tedy doporucujete naboj setrnyk hlavni??Ta sierra gamme king je spatna?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12547 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Srelivo SB
Určite nie je špatná, len je trochu tvrdšia, na ľahšom kuse zveri sa ti nemusí otvoriť.
<br/> Kamarát s ňou strelil srnca, výstrel bol cca 3-4 cm. Ale na veľké kusy čiernej a vysokej
<br/> môže byť dobrá. Inak z tej šetrnosti k hlavni by som si nerobil až takú ťažkú hlavu,
<br/> dlhé roky to bolo najpoužívanejšie strelivo u nás a pušky to vydržali. ;) Ja som toto
<br/> strelivo používal v starej ZH-čke 7x57 a bolo v pohode, pekne sa otvorilo aj na
<br/> mačke :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12548 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Srelivo SB
9 rokov som strieľaľ (ročne asi 150-200, niekedy snáď aj viac) 11,2g SPCE striel v kalibri 7x57R.. nepobadal som ´ničenie´ vývrtu hlavne.. Posledné 2 roky skúšam v tomto kalibri strelu Sierra game king 11,35g (SBT). Fragmenty troch v tele diviakov nájdených striel si môžeš pozrieť v galérii pod mojím nickom v priečinku ´iné´. Okrem nich mám sierrou streleného ešte jedného lanštiaka, jeleňa a asi 15 kusov srnčej, väčšinou holej - to boli obojstranné priestrely... Po zásahoch na komoru /sierrou/ mi zver nikdy neodišla, ďalej ako na 20-30 metrov. /okrem toho prestreleného diviaka, ten padol až po cca 60-70m../ Je síce pravda, že tej okamžite ´povalenej´ zveri - ako sa jej vraví, že ostala ´v ohni´, nebolo až toľko % ako pri SPCE, ale pri rovnako dobrom zásahu so strelou SPCE som dosť často po nej videl padnúť zver až po prejdení oveľa väčšej vzdialenosti od nástrelu - aj 60 až 120 metrov.. /stále hovorím o komorových ranách, nie o iných ako chrbtica, na mäkko a pod../
<br/>Ale čo poľovník to iné skúsenosti - možno aj protichodné... Vyskúšaj sám, uvidíš. Hlavne na zver strieľaj len s nastrelenou zbraňou na každý typ strely zvlášť, môžu tam byť aj významné rozdiely.. A len keď si dopredu presvedčený o dobrom, ´istom´ zásahu. To je základ.. :x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12562 od Kulovnice
Odpoveď od Kulovnice na tému Srelivo SB
..Hlaven jsem zase vystrikal Brunoxem a zitra uvidim,teda spis neuvidim protoze neverim,ze to pujde dolu.Pouzivam silonovy kartacek.V obchode mi nabizely mosazny,ale z toho mam strach..Asi zajedu do Vlasimi,a budu po nich chtit neco,cim ten oter z jejich naboju pujde dolu..uz vazne nevim co stim..Vubec se mi nechce po kazde rane cekat tri dny nez se oter odmoci..JESTLI VUBEC!!!!To prece neni reseni!!!!?????To mi chcete rict ze dam v utery ranu a budu cekat do patku az budu moct jit zase ven????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12566 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Srelivo SB
KULOVNICE asi si zabudol ísť na stránku Myslivosti, prečítaj si to všetko tu na jednu šupu.... Kulové střelivo SB
<br/>Autor: sprg sprg [18.12.2006]
<br/>Dobrý den. Psal jsem zde již o viditelných otěrech v polích kulové hlavně.Tyto otěry mi vznikly po výstřelech se střelou spce 11,2 od SB v razi 7x64..Údajne je to způsobeno ocelovým pláštěm střely,která se nezařezává přesně do plochy polí.Zkoušel jsem magnetem střelu spce a skutečně magnetuje.Proto bych volil raději střelu s měkčím pláštěm která tolik nebude poškozovat vývrt.Střela sierra od SB nemagnetuje.Bude tedy šetrnější???Máte s ní někdo zkušenosti??(černá ,srnčí,vysoká)..ráže 7x64..Děkuji vám!!Lesu zdar!
<br/>
<br/>Sierru NE
<br/>Autor: Miloslav Jančík [19.12.2006]
<br/>Sierra se mi neprojevila v 6,5x55 vůbec přesně a je příliš měkká (mluvím o sierra Gameking, ne o Matchkingu který je na lov nevhodný uplně), doporučil bych (pokud tedy trváte na SB) vzít střelivo osazené střelou Barnes (modrá střela - díky povlaku velmi šetrná k hlavni)nebo Hornady SST (zelené plastové špičky - velmi dobrá balistika a kvalitní materiál pláště, nepoškozuje hleveň a krásně se zařezává do drážek).
<br/>
<br/>7x64
<br/>Autor: Jarda 007 [19.12.2006]
<br/>taky se mi zdalo ze tam je vice drazek, ale je to urcite dano tolerancemi hlavne a strely. Hlavni to nebude, to je nesmysl, je to jen oter. Strilel sem 9g S&amp;B a bylo to tam, ted strilim sierry a zda se mi to stejne. Proste se med na povrchu strely otira. rozptyl u sierry v me CZ 550 7x64 je obrazec 10mm na vysku a 40mm na sirku ze 7 vystrelu na 100m s meoptou 6x42. proste to v sede neudrzim do stran. lovim srnci a lisky, bez problemu. Mekke to neni, rozhodne ne podle klasicke 9g a 11,2g S&amp;B.
<br/>
<br/>sierra
<br/>Autor: jiří vrbický [19.12.2006]
<br/>pro začátek bych pokračoval sierrou, už jsem to jednou psal ale koukám že se můj příspěvek někam zmizel. v téhle ráži se toho moc sehnat nedá, co vás vedlo k výběru zrovna téhle ráže?
<br/>
<br/>Doporučuji používat
<br/>Autor: František Přecechtěl [19.12.2006]
<br/>střelivo od jiného výrobce než naše SB, chce to vyzkoušet, např. RWS, Blaser, Lapua, PMC apod. A po střelbě dobře čistit, mně na nové kulovnici se po celé délce pořádně vývrt začal zrcadlit zhruba po vystřelení 100 - 120 střel. S pozdravem František
<br/>
<br/>beznadej...
<br/>Autor: sprg sprg [20.12.2006]
<br/>Takze zadne ROBLO jsem nesehnal..Hlaven jsem zase vystrikal Brunoxem a zitra uvidim,teda spis neuvidim protoze neverim,ze to pujde dolu.Pouzivam silonovy kartacek.V obchode mi nabizely mosazny,ale z toho mam strach..Asi zajedu do Vlasimi,a budu po nich chtit neco,cim ten oter z jejich naboju pujde dolu..uz vazne nevim co stim..Vubec se mi nechce po kazde rane cekat tri dny nez se oter odmoci..JESTLI VUBEC!!!!To prece neni reseni!!!!?????To mi chcete rict ze dam v utery ranu a budu cekat do patku az budu moct jit zase ven????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12567 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Srelivo SB
Pevné nervy do ďalších príspevkov prajem..... :D Kulovnice nie si ty náhodou znovuzrodený BOJDY ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12568 od Kulovnice
Odpoveď od Kulovnice na tému Srelivo SB
hele..me to vazne trapi..nemam tolik penez,abych si mohl koupit jinou kulovnici...a kdyz jsem si jednu kopil,tak bych chtel aby mi vydrzela co nejdyl..snazim se ziskat co nejvic rad..Takze jestli mi nechces rozumne poradit tak sem nic nepis ano..Dekuji..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12584 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Srelivo SB
Ak dovolis napisem ti moju mienku.
<br/>
<br/>Pokial je to tvoja jedina gulovnica a chces aby ti dlho a hlavne dobre (rozumej presne strielala) sluzila,nepouzivaj povodne strely od S&amp;B,t.j. SPCE,SP,HPC.Material ich plasta (hlbokotazna,t.j. makka ocel,platovana tombakom)tvoju hlaven postupne poskodi vyznamnou mierou.Ak nechces ustupit od S&amp;B,mas moznost pouzit ich naboje so strelami Sierra alebo PTS (co je vlastne Hornadyho SST,ako urcite vies).Barnes ti nedoporucujem,pretoze v 7x64 ich strela XLC ma prilis nizku rychlost na to,aby sa dostatocne deformovala (to by sedela skor v 7mmRemMag.).Toto ti pisal aj na Myslivosti p.Jancik,ktoreho poznam,je to vynikajuci strelec s bohatymi skusenostami,a jeho rady su urcite nasledovaniahodne.
<br/>
<br/>Zvlast moj nazor na Sierru-pouzival som ju par sezon a este stale ju mam pripravenu (ja si naboje prebijam).V kalibri .30-06Sprg. sa mi osvedcila 13,0g Sierra SBT s rychlostou 750m/s.Vzdy mi zver prestrelila a poskodenia boli velmi primerane,mierne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #12585 od johny
Odpoveď od johny na tému Srelivo SB
Lovec 1 aj ja som toho roku skúsil SIERRY v 8x57JS. Máš pravdu s tým že prestreľuje a zverinu nepoškodzuje nijako závažne, oproti iným SB však zver relatívne ďaleko odbieha (priemerne 50 metrov).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12630 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému Srelivo SB
Neviete niečo o externom Kurze uchádzačov o prvý poľovný lístok????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12743 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Srelivo SB
Moje zkušenosti se střelivem SB. Používal jsem ho v ráži 308 WIN. Zkoušel jsem Sierru. Zkušenosti: prakticky neznehodnocuje zvěřinu, oboustranný průstřel i větších kusů, zvěř i po horším zásahu (např. na měkko) neodchází od nástřelu daleko cca do 100 m a buď to zhasíná nebo není schopná vstát ze zálehu, nevýhoda - nebarví, jediný kus který barvil byl jelen špičák cca 60 kg střelený na komoru s průstřelem srdce. Chce to dobrýho psa. Pak jsem zkoušel střižnou hranu. Zkušenosti obdobné, zvěř obvykle dobře barví, poslední zkušenosti mě ale odradili. koupil jsem serii kdy se střela ihned po zásahu rozloží a není schopná projít tělem zvěře. neprostřelil jsem 2 jeleny, danělu, lončáka a srnce. Jeleni kolem 100 kg vyvržení rány na komoru. Bez dobrého psa bych zvěř nenašel. Ležela zhaslá 100 m od nástřelu v houštině. Po těchto zkušenostech někdy s pofiderní kvalitou SB jsme přešel k RWS. zatím bez sebemenších problému. Přesnost střel SB je přiměřená ceně.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12748 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Srelivo SB
Seva, aký typ RWS používaš do 308W? Zaujíma ma to lebo tiež poľujem s 308WIN.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12752 od BR-RADKO
Odpoveď od BR-RADKO na tému Srelivo SB
Ja tiež poľujem s .308 Win . . . momentálne ešte používam S&amp;B 9,7g SPCE
<br/>
<br/>&quot;Koupil jsem serii kdy se střela ihned po zásahu rozloží a není schopná projít tělem zvěře&quot; a toto je presne môj prípad , neprestrelil som pozdľžne mačku a teraz si zo mňa niektorí chlapi robia srandu :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12760 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Srelivo SB
Ja používam 9,7 RWS TIG a zatiaľ jeden jeleň, jeden muflón a dva diviaky, najďalej do 150m všetko priestrel, zver výborne farbí a odbieha z nástrelu minimálne. Túto strelu používam výhradne na postriežku. Na spoločné ládujem iné &quot;fazule&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12772 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Srelivo SB
Používám TUG (UNI clasic) zatím je používám od září, 5 laní, 1 kolouch a 2 lončáci. Vše v raně. Vždy průstřel. Jinak RWS používám 4 roky v ráži 6,5x65 RWS. Střela KS a zatím bez problémů. Do 308 chci vyzkoušet střelu EVO. je to novinka. Měla by být na těžší zvěř.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12773 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Srelivo SB
Daj mail, pošlem Ti foto deformovaného EVO v kal. 300WM. Je to skvelá strela, ale mne sa zdá, že je skôr vhodná do 30-06, resp. 300WM.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12777 od rolo
Odpoveď od rolo na tému Srelivo SB
Mám už aj ďaľšie foto o EVO, tzn. ďaľší rytier odišiel na večné lovište ;).
<br/>Seva: tento sezónu poľujem s EVO v r. 300WM, zatial super, dvakrát sa stalo, že zver neprestrelil, ale boli 160-200kg kance. V ostatných prípadoch vždy priestrel, 90% zveri v ohni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #12783 od Seva
Odpoveď od Seva na tému Srelivo SB
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 427 návštevníkov a žiadni členovia on-line