6,5*68

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15898 od janko80
6,5*68 bolo vytvorené janko80
Prosim Vas ma tu niekto prakticke skusenosti s tymto kalibrom plus vyber streliva chcel by som ho pouzivat na lov srncej. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15902 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 6,5*68
V beznych vzdialenostiach,t.j. cca. 100-150 metrov (+ -)bude srncie s velkou pravdepodobnostou dost poskodene,vdaka vysokej dopadovej rychlosti strely.Ked chces lovit vo vzdialenostiach 250+ metrov,potom O.K.,takisto je fajn na kamziky....ale ked od toho cakas vysledky do 150 metrov (dopadovky cca. 939m/s -6,0g strela a 827 m/s -8,2g strela)budes asi neprijemne prekvapeny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17768 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 6,5*68
Ak považujeme cca 150 m za ešte serióznu lovnú vzdialenosť, je to na srnčiu delo, bude rozbíjať!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25060 od montafon
Odpoveď od montafon na tému 6,5*68
Prosim Vas vie mi niekto poradit kto tieto gulovnice vyraba a v akej cene sa pohybuju? DAKUJEM.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25073 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému 6,5*68
Zu zase to rozbijanie?:D A co taka 222. ci 223, ktore nikdy neboli urcene na lov raticovej zveri a ktore som napr.ja nikdy neuznaval ako vhodny kaliber mimo lovu lisky. Alebo 6,5x57, 8x57, ci 7x64, co su zase rokmi overene kalibre. Strelil som 6,5 srnca cez obe lopatky vo vrchnej casti, chytilo aj crbticu a ziadne hematomy. Mam k tomu aj foto. Strelil som jelenicu cez rebra, hematomy na celych rebrach na oboch stranach. Je tam tolko moznosti a kombinacii, ze to nemoze nikto posudit ani zo sto ran, a nie z nejakych rychlosti. A co typ strely,strelivo, uhol, miesto zasahu ....... Ma to podrbat nejakou pukalkou a tyzden hladat v kriakoch, tak to radsej nech vyreze ten kusok masa. Kaliber ako kazdy iny. Z tych novsich myslim, ze super. Ano, lovec ma pravdu. Neni to standartny kaliber na lov zveri v beznych podmienkch pre polovnikov, ktori strielaju 3é-4O ks a bol navrhnutý pre lov na velke vzdialenosti. Ale pre polovnika, ktory striela 10 kusov do roka to nerozhoduje. Ja by som si ho urcite kupil, ak by som mal moznost. Ak zodpoveda vykonom, tak coby nie. Ja som za.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #25074 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému 6,5*68
Zase, ako prvu zbran by som to asi neodporucal. Najlepsie je zacat so standardom od 6,5 vysie. Podla mna. Aby fakt niekto nebol nemilo prekvapeny. Nie rozbijanim, skvor by som povedal ze naopak. Hlavne na blízko. Asi ho to presije ako celoplat. Hlavne ked nechyti komoru, alebo kost. Ale este raz, ja by som si ju urcite kupil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25086 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 6,5*68
Su drahe.Ked chces magnum kaliber kup si radsej 7rm. kupis flintu do 30tis.CZ.Browning okol 45.tis.V 7RM jemoznost pouzit tazsiu strelu.Ja mam zatial len pozitivne skusenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25213 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 6,5*68
V podstate možno s tebou súhlasiť, nevieme, v akom teréne bude poľovať. Ja by som do lesného revíru ani jeden z tebou spomínaných kalibrov nebral. Ale ja nie som ani žiaden diaľkový ostrostrelec!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25214 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 6,5*68
6,5x57 by ma uspokojil bohato a pri dobrom strelive ani srnčia nemusí byť rozmlátená. Ale to je len o mojich neveľkých sympatiách k rýchlostrelám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25249 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému 6,5*68
No, neviem ci existuje este pomalsi normalny /myslim tym bezne vyrabany stand, kal./ ako kal. ako 8x57 ci 6,5x57.Snad iba 9.3x72R.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25254 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 6,5*68
Tie sú ešte v pohode - klasika, myslel som na Vo vysoko cez 800m/s...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 309 návštevníkov a žiadni členovia on-line