SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN

pred 17 rokmi 1 dňom #16892 od martin203
SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN bolo vytvorené martin203
Este pred 1/2 rokom by som napisal dobre (6,5x57R, 9,1g) - priestrely i tazsich diviakov, dost farby, pri lahkych kusoch (srncie, prasa do 20kg) i na blizko (do 40m) sa gula evidentne primerane deformovala a 99% v ohni (lahke kusy) ..... Ale 30.12 som na obnovci nasulal v starej brimovej hore rudel diviakov. Rana na prasa (cca 50kg) na 100m chytila ramennu kost a gula sa rozbila na prach (2 crepinky v plucach a par crepiniek v krku). Keby to bol tazsi kus, tak hladam este dnes. Rozhodne nesuhlasim s Hanakom, ze je to prilis tvrda gula. Pouzival som v tejto flinticke dlho Hirt. s Nosler Part. a z tych som mal ani neviem ako to povedat, no proste lepsi pocit, lenze ked Ruag kupil RWS i Hirt. tak u Hirt okrem ineho zrusil i tuto laboraciu. Moj dojem je ten, ze RWS chcelo za kazdu cenu hodit na trh dvojjadernu strelu vlastnej konstrukcie a ta (za tie nekrestanske peniaze) mierne zaostava za ich vysokym standardom i standardom kvalitnej konkurencie (je to len moj dojem po skusenostiach vylucne v kalibri 6,5)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16894 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
pri 8x60S nemozem povedat kriveho slova ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16913 od balistik
Odpoveď od balistik na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
pridavam sa k Jarovi na RWS nemozem povedat nic zle aj ked je pravda ze som nevyskusal vsetky streli,ale vecinu ano a bol som nadmieru spokoni aj ked stoja ako pises nekrestanske peniaze.Nezabudni ze za kvalitu sa plati. Inak ma niekto nazor na RWS subsonic cal.22LR.???
<br/> pouzival som ho sice chvilocku ale nebadal som nic zle lebo som strelil len 4 macky a aj tie mi museli ostat v ohni aj so shortom,preto sa pytam mam zaujem pouzivat supsonicke streli koli mensej hlucnosti a tym aj mensiemu ruseniu inej najme raticovej zvery.
<br/>Alebo sa mylim???:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 hodinami #16939 od Basky
Odpoveď od Basky na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
Mam skusenosti iba s CCI Subsonic 22LR. Veľmi pozitívne. S RWS nie...:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 21 minútami #16945 od miros
Odpoveď od miros na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
Martim mozno jedna nepodarena strela ono nie je na skodu aspon zbezne prezret naboje strielam aj sportovo a ver tomu ze obcas najdem rôzne nepodarky,v 6,5 pouzivam poslednu dobu ( 3 roky) len Doppelkeren a zatial je to fajn mozno stastie.Podla jedneho nepodarku sa to neda zhodnotit a fakt mas dojem ze RWS zaostava ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16960 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
No suhlas, v sobotu som nasiel poloplast SaB s deformovanou olovenou spickou .... Ja som bol na DK zvedavy po Hanakovych kritikach a nahradil som nim Hirt. Chodim hodne strielat i do papiera a nejako si ten DK s mojou bixou nesedi, nejaka uletena rana, alebo je to moja fobia, Dostal som 3 krabice KS a momentalne sa vytesujem s nim. No DK mam este 2 krabice a moja prirodzena lakomost ma prinuti s nim este strielat. V 6,5 mam momentalne 6,5x54MSch, 6,5x58R mal som 6,5x52R a 6,5x41R a myslim (zase je to mozno len moja precitlivelost) ze tych 9,1g pre 6,5x57R RWS uz &quot;neustalo&quot; alebo ustalo na hrane a ze 9,1 Hirt s Nos. Part. bol v pohode, alebo (opakujem) je to len moja fobia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16970 od miros
Odpoveď od miros na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
KS som pouzival pred DK ak to spätne porovnavam tak zatial je favorit u mna DK u srncej je ten rozdiel podla mna poznat hodne. A u diviakou a jelenej je priestrel urcite cez 90 %. Dokonca bol som u kamarada na muflona a ten sa na 6,5 pozeral trocha nedôvercivo nakolko tam maju hodne 8 a 30-06 ale potom trocha cumel. Jeho otec povedal ze to bola nahoda tak som dostal dalsiu moznost, a po dvoch muflonoch a jednej muflonke to uz nahoda nebola. Je mozne ze ta vaha kazdej puske nesadne. Trebars mam starsiu 8x57JRS/ 8x57 JRS a tam je uplna bomba H-mantel a skusal som toho hodne aj presnost aj sustrel aj ranivost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17000 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
No to je aj teoria p.Linss ktory mi tu bixu vo f. Wolf v Suhle skladal (ze si hlaven a DK &quot;nerozumeju&quot;). Aky si vypozoroval rozdiel nedzi DK a KS na srncom? Ja som s KS este srncie nestrelil a je fakt, ze DK spravil na srncom vzdy presne to co mal a to i pri ranach na hodne blizko - nikdy sa nezachoval ako celoplast a primerane sa deformoval. Rozhodne nesuhlasim s Hanakom, ze je prilis tvrdy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17063 od miros
Odpoveď od miros na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
KS sa choval rôzne v pohode bolo ak si netrafil rebro ak bolo zasiahnute na vstrele tak to bolo obdobne ako s cechom SB blana pod lopatkou fungovala ako spongia a nasala krv to sa dialo tak od 40-do 100 m ak to bolo dalej nebolo to zle ale stavalo sa ze sa strela rozlozila na mensie casti a potom bola lopatka plna plaštu a olova stalo sa mi to asi 5 krat DK sa tak zatial nerozpadol cca 20 ks srncej teda podla mna urcite je to tuhsia strela ako KS. Hlavne ak to porovnam u diviakou tak DK je urcite tuhsi nema problem prejst aj dve rebra a pekne to po tom pada,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17068 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
hm, to si ma nepotesil, tiez som hodne srncieho (cca 50ks) strelil SB SPCE 11,2 v 7x57R (choval sa bud ako celoplast, alebo totalna destrukcia a obcas nieco medzi tym)a preto som hladal nieco ine. Co sa tohoto tyka DK pracoval predvidatelne a hlavne dobre (v ohni, primerane alebo takmer ziadne hematony). Zajtra organizujem &quot;overenie zbrani pred sezonou&quot; povytahujem vsetky flinty, patrony, vyskusam, no a uvidime. Spekulujem, spekulujem a minuly rok som mal najlepsie rany (150kg diviak, jelen ...)so staruckym gulabrokom 6,5x58R so strelivom Blanicke strojirny z roku cca 1955 ...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19978 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému SKUSENOSTI S RWS DOPPELKERN
balistik vyskúšaj remington-subsoic.dostupné všade

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 274 návštevníkov a žiadni členovia on-line