Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20233 od lovecccc
Máte niekto skúsenosti s týmto kalibrom ? ak áno aké ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20234 od mirek
Mohol si najprv uviesť Tvoje skúsenosti, potom čo chceš vedieť Ty ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20238 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery
Mirek -ja stým nemám skúsenosti -ale objavil som guľabrok tak chcem vedieť ako to funguje u nás s touto rážou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20242 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery
Pride Majod a ten ti to vysvetli-ale vazne- on je exluzivnym pouzivatelom tejto raze!;):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20707 od zoran
Kamarát ju má,presnejšie guľový dvojak a strieľa s tým všetko od srnca po vysokú (vrátane líšky keď mu príde).Poškodenie diviny je menšie ako u W308 -aspoň čo som videl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20711 od majod
Zbran tohto kalibru ma jednu nevýhodu ,že postupne ti vytlačí zo skrine okrem malorážky na prebor a brokovnice na kačice ,vsetky ostatne zbrane a s usmevom a nadhladom budeš zvyšok života čitať diskusie o hladaní univerzalneho kalibru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20719 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery
Ahoj majod -mohol by si uviesť nejaké príklady napr.(či zver po zásahu daleko odchádza ,aké používaš strelivo a či to moc nekope )?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20728 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery
:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23037 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery
Ahoj majod. mňa by tiež zaujímali poznatky a tvoja skúsenosť s používaním tohto kalibru, lebo asi nie náhodou patril medzi najobľúbenejšie kalibre používané začiatkom dvadsiateho storočia. zaujíma ma hlavne spätný náraz (keby si ho porovnal s 7x57 alebo 30-06 lebo tieto kalibre vlastním) a tiež znehodnotenie diviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23055 od Waldo
páni,
<br/>zaujímalo by ma čo tento kaliber narobí konkrétne so srnčou ? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23134 od majod
Spätný ráz ma inu charakteristiku ako 3006 a prirovnal by som ten vývin výstrelu k perkusnej zbrani kdežto napr u sprngfilda moj pocit je ten že odozva je hned na začiatku výstrelu.Neber toto moje hodnotenie vsak ako definiciu lebo ja do roka strelim tak do 200 nabojov co je malo na nejake velke hodnotenia.Dalšia vec je strielam jednotkou s hmotnosťou 3,4kg a predtým s expresom co mal 4,6kg.Ked strielam na väčšiu vzdialenosť to je pre mna okolo tých 200m a nieco nad tak strielam vulkana 15g alebo DK-RWS,inac riesim vsetko 18,5g S-B. Poviem ti uprimne este pred par rokmi som s toho robil vedu a dnes siahnem do vrecka a taham ,u tohto kalibra ta strela nehra až taku velku ulohu.Inac som sa dal nalomiť a skušam megu zatial skusenosť taka menej farby na nastrele ,vždy priestrel ,male poskodenie diviny a kus do 40mod nastrelu aj pri rane na pečeň.Pri srncej zveri akomkolvek zasahu je hned usmrtena a niesu tam žiadne vytrhnute lopatky alebo chrbtica.Ak budes mat zaujem môžem ti dať aj viacej info,co sa týka laboracii alebo napr 12,5g.Lovu Zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23136 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery
zaujíma ma každý poznatok o tomto kabri lebo by som si chcel zaobstarať goľový dvojak tejto ráže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24756 od majod
Pozri sa do mojej galerie pred vcerom som strelil jazveca nieco cez 80m ,18,5gramova strela urob si nazor sam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24758 od moron
Majod lovu zdar! vstřel i výstřel jsou úplně v pohodě. Sám teď mám 9,3x62,ale ještě jsem neměl možnost lovit. Jen se chci zeptat co máš za jednušku z fotek mi to nebylo úplně jasné.Díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24759 od majod
Je to Brno ZK 99 v raži 9,3*74r

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28413 od vajlo
zdravim vsetkych majod prosim ta nie je ta tvoja gulovnica lahka na ten kaliber? 9,3 inac som velmi milo prekvapeny ucinkom tejto razi teda ze je taka setrnna voci divine asi je to tym ze to nie je az take rychle nie??? dakujem lovu-zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30605 od karasek
Zdravím páni. Chcem sa Vás opýtať, aké značky streliva a typy striel preferujete do tejto pre mňa velmi zaujímavej ráže. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31660 od moron
Ahoj přátelé rád bych se zeptal jestli máte někdo zkušenosti s nějakou kombinovanou zbraní(kulobrok, troják, obojetnice) s kulovou ráží 9,3x74R? Cimbalik vím že jsi měl kulovou kozlici, ale nepodařilo se mi o tom víc dohledat v jiných příspěvcích a majod má jednušku. Zajímá měn zkušenost s konkrétními zbraněmi s touto ráží.Nazdar a děkuju

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31734 od Akela
Cimbalikovu guľ. kozlicu v tejto ráži som mal v rukách - skuťočne nádherná zbraň, myslím tým drevo aj gravír. Ja som týmto kal. nikdy nepoľoval. Niečo o skúsenostiach by Ti mohol napísať osobne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31737 od karasek
Aj ja som zvedavý na skúsenosti p. Cimbalíka ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 285 návštevníkov a žiadni členovia on-line