Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61634 od lovec_1
DGS je Dangerous Game Solid, cize celoplast, ktory ma dokonca plast zosilneny ocelovym plechom. Chystas sa do Afriky.....? ( "Tough copper clad steel jacket delivers deep penetration and will not deform. )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61637 od belson
Igor, vyjadrím v podstate to isté čo ty, len jemne to významovo zosilním doslovným prekladom: "meďou povlečený oceľový plášť.
<br/>
<br/>jurci:
<br/>Spätný ráz u 74 R je trochu mäkší, čo je pochopiteľné kedže sa jedná o náboj pracujúci s výrazne nižším tlakom plynov.
<br/>
<br/>Ak sa na tom &quot;ultra odbornom fóre&quot; dobre zabávaš na menej fundovaných diskutéroch, nemal by si ty sám tu &quot;vyčarovávať na tvári úsmev&quot; hlásaním ultra odborností.
<br/>1. Kaliber 9,3x74R má od 9,3x62 normalizovaný maximálny prevádzkový tlak menší len o necelých 13%, čo v technickej praxi nemožno označovať slovom &quot;výrazný&quot;.
<br/>2. Medzi tlakom v náboji a spätným rázom neexistuje žiaden priamy súvis. Áno, vnútrobalistický priebeh tlakov je síce rozdielny, ale všetko podstatné o spätnom ráze vyjadruje hybnosť sústavy v okamihu, keď strela opúšťa hlaveň. Celý vnútrobalistický dej až po &quot;odštopľovanie&quot; hlavne trvá rádovo milisekundy a tvoj &quot;merač&quot; (rameno plus mozog) rozdiely v takejto časovej mierke nemôže zaznamenať.
<br/>3. Ak 9,3x74R kope &quot;príjemnejšie&quot; než 9,3x62, tak je to hlavne preto, že pri rovnakej váhe strely má obvykle, aj keď len o málo, nižšie úsťové rýchlosti a tým aj objektívne menšiu energiu spätného rázu a záklzovú rýchlosť. To spolu s faktom, že obvykle je zbraň z ktorej sa strieľa 74R (dvojhlavňovka) ťažšia než mauserovka, znamená opäť &quot;spätnorázové&quot; body v prospech 74R.
<br/>
<br/>Ináč sympatizujem s tvojim vzťahom ku klasickým zbraniam. Mám síce v trezore aj nejaké mauserovské flinty, ale už sa vážne zapodievam tým, že asi pôjdu časom preč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61704 od Jurci
Nie do Afriky sa nechystám ani sa nikdy chystať nebudem. Tie strely DGS sú viacerých druhov. Niekotré sú skutočne celoplášťové (Solid Ammunition) A tieto konkrétne Hornady z rady DGS (v preklade produktu: dangerous game series) sú necelopláštové strely, kde však mäkké jadro v prednej časti strely tvorí len skutočne malú plôšku. Doporučujem si to pozrieť na obrázku, aby to nepôsobilo, že porušujem zákon. Jedná sa hlavne o to. že pri strelbe do 50 metrov dochádzalo s použitím akejkoåvek poloplášťovej strely k prestreleniu zveri vždy a pri ešte vysokých hodnotách rýchlosti a energie strely aj k miernym škodám na divine. To je jediný dôvod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61705 od Jurci
Konkrétne sú to strely DGX. Ak máš kaliber 9,3 mm odporúčam, je to síce trochu exotické, ale účinné. Smerová stabilita takisto zaručená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61709 od belson
DGS je ako píše lovec_1 “Solid” a DGX je “eXpanding”. Áno, obidva sú so skupiny Dangerous Game, ale skratka DGS je jednoznačná. Pochybnosti rozptyľuje výrobca www.hornady.com/store/DGX-DGS-Dangerous-Game / tu .
<br/>Ale nebudem sa tu miešať nikomu do logiky tzv. systematického triedenia, nie je to podstatné.
<br/>Mňa zaujalo niečo iné:
<br/>
<br/>Doporučujem si to pozrieť na obrázku, aby to nepôsobilo, že porušujem zákon.
<br/>
<br/>Ktorý zákon, prípadne paragraf (prípadne písmeno)?
<br/>Aj keď by ma ani vo sne nenapadlo strieľať na raticovú celoplášťom, uniklo mi niečo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61710 od belson
Ten odkaz na stránku výrobcu mi akosi nevyšiel. :-o
<br/>
<br/>Mňa zaujalo niečo iné:
<br/>
<br/>Doporučujem si to pozrieť na obrázku, aby to nepôsobilo, že porušujem zákon.
<br/>
<br/>Ktorý zákon, prípadne paragraf (prípadne písmeno)?
<br/>
<br/>Aj keď by ma ani vo sne nenapadlo strieľať na raticovú celoplášťom, asi mi niečo uniklo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61714 od lovec_1
Bud taky zhovievavy a daj mi link na strelu DGX v kalibri .366&quot; (9,3mm).....a odporucaj az potom, ak budes skutocne vediet o com pises, nie len domnienky. Predpokladam, ze ta pomylila ta kresba, kde by to mohlo zvadzat k predstave,ze ide o poloplast. Ja tam vsak vidim len 286gr. Interlock SP-RN a 300gr. DGS (celoplast). Opakujem, ak je niekde odkaz na DGX v kal. 9,3mm, sem s nim.
<br/>
<br/> www.hornady.com/store/.366-9.3mm/[/]Hornady 9,3mm strely

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61721 od lovec_1
jurci, no kde si? Co si isiel zbrusovat spicky z tych DGSiek? :D Nic nepises, nehovoris....snad si nezanevrel na toto &quot;ultra-odborne&quot; forum....ci? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61754 od Jurajkumpan
Odpoveď od Jurajkumpan na tému Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery
Lovec,,,, alebo čo si, je evidentné, že ten Jurci trochu kecá, alebo sa zle vyjadruje, pretože strela DGX kalibru 9,3 mm vo výrobe fabriky Hornady nie je. O nič menšie sprostosti ale nepíšeš ani ty. Veľmi sa mýliš ak tu propaguješ informáciu, že strela DGX je celoplášť, napriek tomu, že Jurci asi kecá v tomto mal pravdu, pretože DGX je dangerous game expanding bullet. A to by asi ťažko mohol byť celoplášť. Záver je teda asi taký, že Jurci pekne kecá, a vy ostatní sa evidentne nudíte a buzerujete navzájom. Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61755 od Jurajkumpan
Odpoveď od Jurajkumpan na tému Skúsenosti s kal.9,3 x74R pri love našej zvery
Ach pardon nič také si vlastne doslova nenapísal. :] Ale klobúk dole, ste chytrí ako rádiá všetci :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61759 od belson
Ďuri, mal by si piť s mierou. A ten klobúk si nechaj na hlave, možno aj k nejakému rádiu prídeš.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61768 od lovec_1
Aaaa dalsi skuseny citatel na scene....:D....citaj forum cez den, ked si triezvy, kolego.8-L:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61776 od lacco1
Lovec,Belson: chlapci, rozhodol som sa, že ja už budem na rozumy chodiť len sem... Odbornosť,skúsenosti, sčítanosť prispievateľov nemá konca...Čo vy na to? Pýtajte sa ich, možno ich stretneme v Norinbergu ako odborné poradenstvo v EÚ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61779 od lovec_1
Dobry napad.....ale.....co ked sa zastavim v stanku Hornady a odtial na mna vyblafne jurci s tymi nestastnymi DGXkami v 9,3.....ved sa aj nalakat mozem.:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61797 od mikkko
Zdravim lacco, my sme asi pre pol rokom spolu diskutovali ohladom mojej CZ, a dal si mi na teba kontakt, a nejako som ho stratil, mal by som zaujem o prebijanie, staci aj e-mail ked mi daš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61800 od lacco1
Neviem či ho stretneš v Hornady, možno ho bude draftovať Nosler,Berger,Barnes...Bude bitka o neho. Darmo, za vedomosti sa platí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61801 od lacco1
Pamäť mi už neslúži dobre...:D:D:D: to máš v tristovke, či sa mýlim, a je to tá CZ Hunter American? Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Ja mám do mojej Howy doladené celkom presné navážky od Jaguar 140gr, Hornady SST180gr, Barnes TTSX180gr a kamarátovi obyčajné SB 180gr. do CZ 550. Viac špecialít a dobrôt by ti poradil Lovec01. Ja teraz strieľam Jaguar, ale idem naspäť k Barnesu TTSX180gr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61822 od mikkko
už som ti napísal :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.098 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 181 návštevníkov a žiadni členovia on-line