Skúsenosti pri love s kal. 8 x 64S

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25580 od jager
Skúsenosti pri love s kal. 8 x 64S bolo vytvorené jager
V rámci vývoja streliva na poľovnícke účely do kal. 8x64S, ma priateľ z vývojovej dielne firmy SaB, požiadal o nasledujúce údaje o tomto kalibri. Ak niekto máte osobné skúsenosti poprosím, vas o uvedenie vaších informácií a síce, citujem:
<br/>
<br/>Potřebuji od Tvého švagra reference na lov zvěře ráží 8 x 64 S. Zajímá mě: 1.značení zvěře různé váhové kategorie na různé vzdálenosti
<br/>2. pobarvená stopa zvěře - jak daleko odchází z nástřelu a jestli odcházi
<br/>3. jestli zvěř prostřeluje
<br/>4. jestli tvoří hematomy
<br/>5. jaká je spokojenost s naším střelivem SaB
<br/>6. jak se chovají různé střely ke zvěři lehké (srnčí, mláďata), střední a těžké (jeleni,kňouři)
<br/>Pokračujeme ve výzkumu nové střely a výsledky této ráže ještě nejsou, je málo odstřeleno. Dej vědět prosím co nejrychleji. Díky Měj se Jarda.
<br/>Ďakujem aj ja.
<br/>Tak dotoho lovci.
<br/>
<br/>Učeň M.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25582 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Skúsenosti pri love s kal. 8 x 64S
JAger skus mu povedat asi tolko, ked vystriela sadu SB tak nech to da prebit napr. RWS DK, H mantel alebo inu overenu strelu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25594 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Skúsenosti pri love s kal. 8 x 64S
Cital si do konca?:]:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25671 od jager
Odpoveď od jager na tému Skúsenosti pri love s kal. 8 x 64S
Vypadá to tak, že to nebude najatraktívnejší kaliber, ale predsa ak niekto niečo máte podeľte sa.
<br/>Dík
<br/>
<br/>Učeň M.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25682 od jand
Odpoveď od jand na tému Skúsenosti pri love s kal. 8 x 64S
Vlastním guľ.v tomto kalibri od r 94,je to ZG 47,mám na nej puškohľad Zeis 6x,používam strelivo SB ,poloplášť so strižnou hranou,nestrieľam síce ročne veľa zveri, ale napr.r2006 diviak cca160kg,počas splnu na kukuričnisku mi prisiel na 40 m,zásah bol ponad lopatky,od nástrelu odišiel cca70m,strela prešla obidve rebrá,nasli sme ju pod kožou na druhej strane,diviak nefarbil von,ale dovnútra,Jeleň vzdialenosť 100m,zásah nízka zad.komora,bola zas.aj pečeň,od nástrelu 20 m.Na spoločnej diviak zasah na kríže ,zostal v ohni.Za tú dobu čo poľujem s týmto kalibrom len raz sa mi stalo že som nedohladal zver/diviak ,zásah niekde na nohu,/.Pri väčšine zásahov zver zostávala v ohni alebo odcházdala od nástrelu len min.Strela sa správala rôzne ,niekedy som ju našiej vytvarovanú do pek.hríbika,inokedy sa rozbila na menšie kúsky.Pokiaľ sa týka poškodenia diviny je to v normále.V podstate sa dá povedať že so zbraňou aj s kalibrom som veľmi spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25693 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému Skúsenosti pri love s kal. 8 x 64S
Vlasním taktiež guľovnicu v tomto kalibry (ZG 47).
<br/>Som s týmto kalibrom nadmieru spokojný, pri dobrom uviestnení rany zver buď ostáva na mieste, alebo odchádza na krátku vzdialenosť za intenzívneho farbenia.
<br/>Akurát čo treba pri tomto kalibry oskúšať je použietie ťažších gúl, ako bežne dostupných 12,7 gr. (13, 14,5 gr.)
<br/>Má niekto skúsenosti s použitím gúl s vyžšou gramážou ako 12,7 gr. pri tomto kalibry ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25695 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Skúsenosti pri love s kal. 8 x 64S
Já mám tuto ráži něco přes rok, vystřeleno 59 ran, zvěř i terč. Do této doby jsem střílel náboje SaB. První dvě krabice, druh střely SPCE byli velice dobré, vstřel i výstřel minimální a minimální poškození zvěřiny. Několikrát jsem přestřelil kosti a i tak jsem nezhledal poškození. Zvěř zůstala vždy v ohni. Ale poslední série, stejný druh střely, veliké podlitiny a nevím čím si to vysvětlit, zvěř odbíhala i 20m, s perfektním barvením, ale ty podlitiny. Teď jsem koupil další sérii, tak uvidíme. Zvěř, dančí a prase, jeden kus mufloního.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25886 od jager
Odpoveď od jager na tému Skúsenosti pri love s kal. 8 x 64S
Vrelé dík za referencie. Veľa toho nieje ale to je tiež svedectvo o rozšírení tohto kalibru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 225 návštevníkov a žiadni členovia on-line