6,5x68

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26778 od matulkoh
6,5x68 bolo vytvorené matulkoh
skusili ste niekto tento kaliber? viete kto ho vyraba? dik za info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26785 od LEON
Odpoveď od LEON na tému 6,5x68
asi se toho moc nedozvíš náboje dělá RWS flintu jedině na zakázku a podobný o něco výkonější náboj je 257 weatherby magnum=6,5-65 na ten zbraň seženeš v pohodě a jednou to tady už bylo www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...e=post&topic=445[/]www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...e=post&topic=445

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26786 od yegi
Odpoveď od yegi na tému 6,5x68
V sobotu som bol na duričských skúškach a mal to tam jeden čakatel rozhodca, tuším od Blasera, či to mal na objednávku robené netuším, nepýtal som sa .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26787 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 6,5x68
Zbraň kúpiš u Fraňa v NR buď Sauer alebo Mannlicher v akomkoľvek prevedení. Skvelá balistika, Brutálne znehodnotenie diviny. Kamoš ju má, tak som pár kusov videl. Inak druhý kamoš si ju napriek tomu pred mesiacom objednal v exkluzívnom prevedení od Sauera. Nakoľko je po Sauer obrovský dopyt a objednal si špecialitku - 8 mesiacov dodacia lehota. Veľmi štipľavé na môj vkus. Ale proti gustu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26791 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 6,5x68
dik za info chcel som ju od Saka ale asi skusim zas Steyer v plastic prevedeni. ps nevies ake je cenove porovnanie steyer a Sauer. dik, chcem to ako flusatko na daleko, no este uvidim mam 8x60s a stou sa da vsetko, ale tak po liske na 300m to nie je, a nepolovnicky taky lanstiak na ucho na 150m sa hadam da.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26794 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 6,5x68
Sako ju nerobí, ak sa nemýlim. Tak jasné, ak si super strelec za ucho sa dá diviak aj na 200m a na líšku radosť, ak nepotrebuješ kožušinu a chceš len preskúmať vnútornosti. Na môj vkus veľa prachu a ľahká guľa. Ak chceš líšku na ďaleko a diviaka naozaj za ucho stačí ti 22-250 pri nižšej cene a pätinovom spätnom ráze. Za ceny zavolaj poľovníctvo Fraňo NR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26795 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 6,5x68
Ešte k tomu Steyer plast. prevedenie - niečo tak ošklivé som ešte nevidel. Plast v Sauer 5x krajší aj na ohmat kvalitneší. Bol som ju kupovať s ľubom1 čo sem chodí. Bral Sauer Team v 7x64. Písal mi na mail že neuveriteľne presná. Asi dosiahol super rozptyl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26798 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 6,5x68
neviem perco si komplikovat zivot ked mozem flusat 270W s 8,4 gram. strelami a mam to iste ako aj za menej prachov a nervov so zhananim pretoze nepoznam inu ako europsku 1 max. 2 municky na svete co 6,5x68 robia pricom zaroven 270 je vyuzitelna do 150 grain a videl som uz aj 160 grainove strely a to uz je podla mna univerzalnejsia raz s širsim vyuzitim pre rozne aplikacie a polozit do kuta taku super raz ako 8x60 S je "zlocin" :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26801 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 6,5x68
to vsetko berem, este uvidim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26806 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému 6,5x68
samozrejme mas pravdu chces po case skusit nieco ine...niekto zacinal s 5,6mm a citi ze je cas aj pre 7,62 a viac niekto "zdedil" napr. 8mm a ma pocit ze potrebuje alebo mu postacuje 6,5mm ale univerzalna zbran nie je podla mna vzdy ta co je na "vsetko" ale poskytuje moznosti na "vsetko" t. j. ze napr. (len priklad) nech ma nikto nechyta za slovicka: je viac moznosti (a hlavne ak prebijas a to je viac ako vyhoda) ladovat a skusat rozne vahy striel v 3006 ako 243W (ktora je inak super) ale tam v 6mm toho vela nepokryjes.....stale mozes ist len do najbeznejsich 105 grain - myslim teraz pre nejbeznejsi komercny twist....uz som sa zbytocne rozpisal cize po lopate :[ sedis na posede s napr. 308W....srnec neprisiel a stmieva sa ale za chrbtom pocujes svine jak sa zeru medzi sebou vo vysokej trave ...tak vyberes 150-165 grain z komory a naladujes prebity 180 grain nejaky cojaviem soft jasne ze co poznas jeho balistiku (za sera na prasa aj tak nejdes na 300m)a cakas..a mozno ze ta obidu takze asi uz pojdes domov...ale pred nosom ti na poli myskuje kmotra a ty si si 2 mesiace ani neskrtol tak tam znova naladujes 110 grain Vmax a pustis po nej ranu....to co som napisal je dokopy blud ale chcel som vyjadrit kompaktnost mozností ...cize ak mas 8x60 a doma sa ti vyskytuje len cierna a muflon nemusis zhanat novu zbran lebo ta niekde pozyvaju raz do roka na srnca co vychadza 200m za potokom v zite po usi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27035 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému 6,5x68
To s tym Steyrom mas skutocne pravdu. Ten plast, velmi nevkusny k hlavni, vzhladovo aj na omak. K tomu Saueru sa skutocne neda porovnat. Celkovy dojem ako aj kompaktost, obrovsky rozdiel oproti drevu. U Sauera je to skvor vec vyberu ci ucelu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27165 od steyr
Odpoveď od steyr na tému 6,5x68
Steyr - kám plasty nesvedčia vôbec. Mne síce plasty na poľovnícku flintu všeobecne nerežú, ale rešpektujem vkus a výber iných. Veď to nekupujú za moje;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 263 návštevníkov a žiadni členovia on-line