Strelivo do 8x60S

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36244 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo do 8x60S
Tvrdil som JA,ze je to Mega???:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36246 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Strelivo do 8x60S
Lovec neviem prečo sa mi tu natahujeme za slovička ja som reagoval na Lacco1.ktory tvrdil ze ma 13gr.Megy do 8x57JS...Len som chcel povedat že Lapua nerobi do 8x57JS megy a donedavna nerobila ziadne streli do 8x57.teraz robia poloplast a mali by začat robit Naturalis...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36247 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Strelivo do 8x60S
Tak čo povieš nám o tej zaujímavosti Tvojej flinty?
<br/>a ak sa ti podarí zohnať iné náboje ako RWS, budem rád, ak dáš obchod, alebo návod ako sa k nim dostať.
<br/>A prečo si myslíš že RWS namá dostatok striel do 8x60-tky, mne by absolútne stačili aj tie klasické poloplášte so strižnou hranou, veď s tým okrem líšky možme strielať všetko, a strieľam väčšinu s českými poloplášťami-a na nich nemám čo vytknúť!
<br/>Zver padá viac než dobre, ak nepadne hneď tak znakuje a farbí dobre, čo sa o mojom bývalom springfildovi povedať vobec nedalo 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36250 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo do 8x60S
Klidek...ze ty si nevedel,co robi,alebo nerobi Lapua,je tvoja starost.Len mi nepodsuvaj,co som nepovedal.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36251 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo do 8x60S
Zver padá viac než dobre, ak nepadne hneď tak znakuje a farbí dobre, čo sa o mojom bývalom springfildovi povedať vobec nedalo
<br/>
<br/>....len to nebola chyba tvojho &quot;springfilda&quot;,teda kalibru,ako takeho,ale niecoho ineho.Vyber necham na teba-naboje,zrucnost strelca...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36253 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo do 8x60S
A este dodatok k osmickam-ak si nechavate prebijat,je jedno ci 57JS alebo 60S,tak skuste Nosler Accubond 13,0g.Sice nestoji strela 5.40,-Sk,ale vysledky ma dobre. Ak sa to &quot;ukuchti&quot; na rychlost tak okolo 800m/s,da s tym pekne a pohodlne strielat do beznych 200 metrov,co drvivej vacsine ludi staci(s poklesom 8cm,pri nastreleni na flek na 150m).V tych 200 metroch je dopadova rychlost cca. 677m/s a energia 2980J. Nosler zarucuje,ze sa strela bude deformovat este pri minimalnej dopadovej rychlosti 550m/s. Doporucujem vyskusat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36298 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Strelivo do 8x60S
Dík za radu na tie strely!
<br/>a k tej zručnosti: jeleň špicer strelený na komoru, klakol na koleno a behy preč, bez krívania ani nič podobné, 1km ani kvapka krvi, po kilometri som ho zahliadol na holianke, ako sa snaží zdvihnúť zo zeme, dostrelová rana na krk asi tak 70-80m ukončila jeho trápenie, pri obhliadke som dlho hľadal kým som našiel prvú ranu(sprg, ceské náboje11,7g)
<br/>danielka komorová rana, bez značenia odskočila, na nástrele strižky, asi 4km ani kvapka farby, po tejto vzdialenosti prvá kvapka a danielka od nej ležala do 10m v kaluži krvi-malavydrapenú celú lopatku!-aspoň si ten psík spravil na nej IHF;)
<br/>v oboch prípadoch dosť značne znehodnotená zverina podliatkami...
<br/>nepokladám sa za špičkového strelca, ale keď strieľam, tak na isto a ten sprg. ma dosť sklamal, a myslím že keby si si ty kúpil niečo čo ťa viac krát sklame asi by si tomu tiež moc neveril.
<br/>a strelba na 200m? každý má svoj štýl, svoje méty, mne stačí strieľať na tých klasických max.100m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36299 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Strelivo do 8x60S
tá danielka RWS tiež 11,7g
<br/>a prepáč ak som šľapol na tvoj otlak zvaný sprinfield.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36300 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo do 8x60S
Heh,Springfield nie je moj otlak,ziadne strachy...kaliber ma pramalo spolocne (ak neuvazujeme extremy) s ucinkom v cieli. To ceske strelivo je jasne,sam si si pomenoval problem.Otazka este je, co u teba znamena rana na komoru,pretoze u niektorych je to az prilis siroky pojem.
<br/>Oba zasahy popisujes prilis obecne,tazko z toho nieco usudit,ale moj nazor je ze to bolo minimalne zle umiestnenie rany.Popis viac o tej danielke,cele je to dost neuveritelne podla tvojich slov-komorova rana,striz na nastrele,bez farby (a pritom vraj oddrapena lopatka? )Pri takej devastacii musela mat v komore gulas a ze by s tym pochodovala tak daleko? :liar: Co si vlastne trafil,ked sa kus vyvrhol-co si nasiel?
<br/>Kaliber ta nesklamal,skor to strelivo a tiez je otazne,kam si tie rany posadil.Len to patri k zazitym zvykom nasho polovnika, hodnotit kaliber podla pouziteho naboja(Ked sme pritom,Sprg. je prave ten s najsirsim vyrobnym programom na svete)Ale opakujem to, co som napisal predtym.
<br/>Ak mas subjektivny pocit,ze s osmickou ti to ide lepsie,je to len dobre-netrapis zver,ako v spomenutych pripadoch.Dovera v &quot;naradie&quot; je dolezita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36302 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo do 8x60S
Videl som teda uz všeličo, aj ked nie všetko, ale toto co píšeš asi komorové rany moc neboli. Ostrostrelci z mojho okolia strielajú SaB uplne bežne, ale ak dobre trafia, tak to nenaháňame a určite nie po 30 06. Skor by som tiež povedal, ze to az také komorové rany neboli...a k tej vydrapenej lopatke...no to potom snad farby bolo dost, ked bola na franforce lopatka na výstrele.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36310 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Strelivo do 8x60S
chlape co je u teba komorova rana???nechces nejake delo???napr 30 mm protilietadlove?rubes tu dohladavky v kilometroch jedna radost, jeden km bez farby sem, 4 tam, a komorova rana a springfield...
<br/>co viem so springom odbieha niekedy srncia, a aj to preto, ze je nanu moc silny a casto sa sprava gula ako celoplast...inac na ostatnu raticovu zver po komorovej rane ostava v ohni.
<br/>tak al ako pisal michal to nebola az taka komora al nas tu pekne odrbavas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36311 od miso
Odpoveď od miso na tému Strelivo do 8x60S
zaujímavé...ale 4km sa mi zda pri tej rane dosť veľká vzdialenosť vzhľadom na kaliber a druh zveri. Je tu možnosť, že strela neprenikla do komory celkom, ale rozbila sa na lopatke, pričom smrteľne zasiahol komoru len nejaký úlomok. Potom by bol ten odbeh možný. Ale ak strela prešla, tak 4 km považujem za zázrak v prospech zveri-pokiaľ hovoríme o komore ako o oblasti srdca a pľúc až po začiatok pečene....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36314 od miros
Odpoveď od miros na tému Strelivo do 8x60S
človeče totalne trepeš predpokladam že 30-06 si ani v ruke nemal ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36318 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Strelivo do 8x60S
Ak trepem, nech sa pači zájsť na správu vysokoškolských lesov pri TUZVO Zvolen na Kováčovú, pýtajte sa na rok 2002, myslím že to bolo začiatkom decembra, mali by tam mať zápis z dohľadávky, lebo si na tej danielke robila IHF bavorská farbiarka z Budče, strelec matus streit.
<br/>danielka sa pri výstrele otáčala, tak jej to chytilo hrudnú kosť spredu(na štich) a z lopatky vytrhlo kus mäsa aj s kosťou priemer asi tak 10cm, našli sme úlomky kostí, srsť, ale farbu nie.
<br/>k špicerovi komorová rana pre mňa znamenala že mu gula pretrhla aortu,ale neprešla durch, zostala na druhej strane na rebrach.žiaľ svedok už nieje medzi nami.
<br/>Prajem vám aby ste mali len dobré skúsenosti s kalibrami a hlavne so strelivom!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36324 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Strelivo do 8x60S
s prestrelenov auortov 1 km ;/...............nepomylil si si to z hrubym crevom ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36327 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Strelivo do 8x60S
....do konca pretrhla aj aortu, a zver odisla 4kmm ci co?8o8o8o8o8o, Tak ako napisal miro-taras kraviny, asi nevies co je aorta, hrudnik a do konca ani 30-06!
<br/>Bolo by lepsie keby si radsej zmenil temu!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36332 od michal
Odpoveď od michal na tému Strelivo do 8x60S
S ustrelenou aortou ziadna zver v SR neprejde 1 km v stave, kedy sa snaží dvihnúť na nohy a musel by si ju este dostrelovať...tolko moj názor, ale možno mi to nejaký odborník vysvetlí;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36335 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Strelivo do 8x60S
tak to sa mýlite,prejde,v kufri auta...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36337 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Strelivo do 8x60S
Ahoj, k tej zaujímavosti, asi to nie je nič zvláštne, tak o tom nebudem ani hovoriť, RWS možno má viacero vhodných striel, no bežne je v ponuke len DK 11,7g, inak, mal by si asi lepšie uvážiť, čo napíšeš, inak rátaj s podobnými reakciami, to čo si napísal, zaváňa poľovníckou latinou, ťažko Ti nejaký praktik uverí, aj keď sa niekedy stávajú veci, ani archív Ti nepomôže, toto Ti málokto, kto má vlastné skúsenosti, uverí. A ak si mal niekedy problém so springfieldom z hľadiska neočakávanej reakcie po zásahu, tak to určite nebolo rážou, veď patrí medzi najúčinnejšie z bežne pužívaných, býva to vždy problém najmä miesta zásahu, kvality streliva ( najmä strely a vhodnej laborácie) a ak si aj dobre trafil, kusy bývajú rôznej hmotnosti, vitality a podľa mňa dosť to závisí od množstva &quot;adrenalínu&quot;, ktoré v sebe v momente zásahu majú( teda či šípia nebezpečenstvo). nakoniec pri každom zásahu sú vždy iné podmienky, preto aj reakcie sa môžu líšiť, nemyslím si však, že pri dobrom zásahu nejak zásadne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36371 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Strelivo do 8x60S
Dobre dobre, veď vy všetci ste tam boli a vy všetko ovládate, vám sa nikdy nič zaujímavé nestalo, a ak náhodou aj hej, tak to radšej nepíšte!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.062 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 155 návštevníkov a žiadni členovia on-line