Norma

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27436 od nikto0000
Norma bolo vytvorené nikto0000
Má ešte niekto problem nastrelit strelivo normy vulkán???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27440 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Norma
??? to čo za otázku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27443 od minoC
Odpoveď od minoC na tému Norma
Odpovedám absolútnou hodnotou tojho nic-ku "asi nikto0000:-p"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27459 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Norma
pani, píšte k otvoreným témam k veci a nie od veci :[:[:[:[ potom vznikaju nedoreozumenia a otvaraju sa stale nové a podobné ak nie rovnaké témy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27500 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Norma
Uz treti den sa snazime aj s kolegom nastrelit flintu Brno effekt, 8x57 JRS, montaž upinacia, puskohlad Kahles 2,5-9x50 strielali sme s ceskymi tie sli celkom dobre na bodku, chceli sme to vsak nastrelit na Normy -vulkany a akosi každa rana inde...???
<br/>preto otvaram diskusiu a baby radte v com je problem!
<br/>
<br/>1. montaz nejavi ziaden pohyb
<br/>2.rany padaju v horizontalnom smere absolutne presne, ale vo vertikale idu kazda inde
<br/>3. minimalny posun vertikaly ale aj horizontaly urobi skok v smere hore-dole aj 5-10 čisel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27501 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Norma
k tomu zadaniu!ospravedlnujem sa za zle polozenu a mozno aj nevhodnu otazku, ale v prvom rade sme to tipovali na strelivo, po vcerajsom opät neuspesnom pokuse nastrelit tu potvorku sme skonstatovali ze tri hlavy su malo na to aby sme zistili pricinu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27504 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Norma
1. každá montáž sa nejako upína, čiže je upínacia...:P Čiže aká vlastne je - násuvná?, klapková?, schwenk? A z akého materiálu? Oceľová, duralová? Kontrolujete v priebehu streľby, či sa na nej niečo neuvoľnilo..? Je všetko dobre dotiahnuté? Neposúva sa puškohľad v krúžkoch..? atď. atď.
<br/>
<br/>2. Kahles by mal byť výborný puškohľad, takže tam asi problém nebude.. ale človek nikdy nevie, či napr. nie je utrhnutý kríž - je puškohľad nový alebo kúpený ´spod ruky´..?
<br/>
<br/>3. Keď sa vrátite k streľbe českými /ktorými konkrétne..?/ tie zase nesú dobre /s minimálnym rozptylom - ´na bodku´ - ako ste to nazvali Vy../? Ak nie, skúste to s nimi znova. Ak zase nesú ´na bodku´, tak Vašej puške táto konkrétna norma proste nevyhovuje a s tým pravdepodobne nič neurobíte..
<br/>
<br/>4. Nie každej puške ´chutí´ každé strelivo rovnako a úplne tu neplatí ani priama úmera - čím kvalitnejšie drahšie strelivo, tým menší rozptyl... p.s. pozrite si pod lupou ústie vývrtu, či nie je viditeľné poškodenie....
<br/>
<br/>5. Nič neviem o Vašom spôsobe nastreľovania - možno ste vystrelili málo rán jednakým, správnym spôsobom a výsledky sú viacmenej náhodné...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27507 od belson
Odpoveď od belson na tému Norma
Vplyvov je veľa. Malá rada na vylúčenie, resp. detekciu jedného z nich:
<br/>Všetky prechody (kúty) medzi jednotlivými časťami (zbraň, montáž, puškohľad) ošetri tenkou vrstvou laku na nechty. Ak sa ti nechce premýšľať, ktorým smerom pôsobí moment zotrvačnosti, urob to radšej v obidvoch smeroch...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27527 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Norma
Basky:
<br/>1. montáž je oceľová schwenková, sedí bez pohnutia, puskohlad sa v nej nehýbe
<br/>2. puskohlad nový kúpený v amerike, objednávaný priamo z viedne
<br/>3. seliery 12,7 g so striznou hranou, v mojich flintach strielam len tie 8x57JS aj v 8x60S, tato JRS-ka je kamaratova
<br/>4. v nasej debate prislo na rec aj to ze nevyhovuje strelivo, ale preco, ked vaha sedi, ustova rychlost sedi,ak by bolo poskodenie ustia pusky nerozhadzovalo by to vsetkymi smermi- to plati aj pre vadnu montaz, popr. odtrhnuty kriz.
<br/>5. nastreloval to svagor z nastrelovacieho stojanu, nebola to prva flinta ktoru nastreloval, (tato sice neuspesne na rozdiel od ostatnych)!
<br/> minuly tyzden z nej nastrielal 3 strelami na korunacku, pri dvoch kliknutiach do prava to slo pekne doprava ale aj hodne dole(strelec je asi dobry ked ma za sebou a strelecke sutaze) najviac ma jeduje to ze flinta drzi &quot;nadherne&quot; horizontalu, ale vo vertikale lieta!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27529 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Norma
Ak ti to so Sellierami ide opakovane tzv. &quot;na flek&quot; tak potom zbrani, čo je síce dosť čudné a maximálne nezvyčajné pravdepodobne nesedí typ strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27532 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Norma
Opytam sa mimo temy-kolko stala flinta?Je to celopazba? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Vdaka.
<br/>Priklanam sa k nazoru,ze ,,nesedi&quot; typ strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27554 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Norma
Je tu ešte jedna možnosť - ako staré je to strelivo norma, ktoré si strielaľ - a hlavne ako bolo skladované? Dosť pochybujem, že by norme ušla nejaká séria a sypali tam prach od buka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27578 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Norma
Mam jednu skusenost podla bodu 3. od Baskyho. Strelivo RWS 6,5x57R DK 9,1g, puska z renomovanej nemeckej zakazkovej dielne, SEM montaz taktiez, puskohlad S&amp;B model Zenith 3-12x50, vsetko poskladane v tej dielni a nastrelene na Blaser CDP 3cm na 100m. Zacal som to krmit RWS a 20cm ziadna miera. Skusil som vsetko. Nakoniec to vsetko skoncilo na reklamacke u &quot;dvorneho puskara&quot; S&amp;B a ten mi niekolkymi nastrelkami dokazal, ze jednoducho duch tej pusky sa neznasa s duchom vyssie uvedeneho streliva. Riesenie - strielam z toho HP a zvysne RWS DK strielam k 100% spokojnosti z inej rury.
<br/>A este podakovanie f. Schmidt&amp;Bender, ktora takmer cely &quot;vyskum&quot; zaplatila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27636 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Norma
3. Reagoval som na tento text - ... Uz treti den sa snazime aj s kolegom nastrelit flintu Brno effekt, 8x57 JRS, montaž upinacia, puskohlad Kahles 2,5-9x50 strielali sme s ceskymi tie sli celkom dobre na bodku, chceli sme to vsak nastrelit na Normy -vulkany a akosi každa rana inde...???...,
<br/>ktorý som pochopil tak, že zo spomínanej zbrane Brno Effect, sa Vám puškohľad Kahles, ktorý je na nej, podarilo nastreliť s českým strelivom k spokojnosti, no pri použití streliva Norma už nie, že sa rozptyl zväčšil, prípadne aj stredný zásah sa posunul niekde úplne inde.. Z TEJ ISTEJ ZBRANE, PRI TOM ISTOM NASTRELENÍ AKO S ČESKÝMI..!
<br/>Lebo nemôžeš miešať to ako ktoré strely idú z INEJ zbrane...!!
<br/>Akonáhle sa Ti zbraň s istým strelivom podarilo nastreliť /´trvalejšie´ nastreliť - overuje sa to viacnásobnými nástrelkami, s časovým odstupom../, a s iným strelivom to u tej istej zbrane nejde, tak potom montáž je o.k., puškohľad je o.k., len puška má tak vyhotovené vnútorné rozmery /uhly nábojovej komory, prechodového kužeľa, jeho vyleštenie, dåžku a hrúbku hlavne.. atď atď..... alebo iné použité náboje majú tvar strely, håbku jej osadenia v nábojnici, typ alebo množstvo prachovej náplne, ....... vyrobené tak, že KONKRÉTNEJ ZBRANI nevyhovujú.. Príčin môže byť naozaj mnoho, puškár môže niektoré vylúčiť alebo potvrdiť niektorými meraniami..
<br/>P:S: Ak pri úmyselnom posune kríža optiky do strany /horizontálny posun/ dôjde aj k neúmyslenému /vertikálnemu posunu/ nástrelu, tak rektifikačné ústrojenstvo puškohľadu je na H...., nedrží ´štvorec´, treba dať skúsiť opraviť. Skúste krátkodobo obetovať nastrelenie iného, zaručene kvalitného puškohľadu a skúsiť ho nastreliť na tento. Ak to pôjde, tak na vine je Váš Kahles, ak ani s tým nie, tak je to nezladenosť konkrétnej zbrane a streliva.
<br/>Mám kamoša - obaja máme ZHčky 7mm - on používa zásadne 10,2g DHK, ja kadečo iné. Mne sa so strelami Sierra SBT darili celkom pekné nástrelky, z jeho zbrane to lietalo kade tade, dokonca s čiastočnými bočnými prierazmi /jeho zbraň je staršia, vystrieľanejšia/. No opačne, keď som použil z jeho zbrane /jeden strelec/ jeho osvedčené DHK, tak tie išli takmer naozaj diera do diery a DHK z mojej zbrane nástrelky nič moc.. Tak teraz babo raď - čím to asi je... :(:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27646 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Norma
:) uz druhy pripad (tema) kde Ti zavidim Tvoju trpezlivost (ochotu vysvetlovat), alebo nemas v robote co robit :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27648 od majod
Odpoveď od majod na tému Norma
Ja by som problem tipoval na strelu,vulkan je kratsia strela ako s-b,a môže byť že po iniciacii naboja dochadza k rozvibrovaniu strely pred nábehom do drážok vývrtu.Navrhoval by som delaborovať jeden naboj a zistiť presnu dlžku náboja aká pasuje tvojej zbrani .V tvojej zostave ako to opisujes je to podla mna jedine miesto kde môže byť problem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27663 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Norma
Vďaka za všetky názory, už sa pracuje na súške s ďaľším puškohľadom, a uvidime či sa niečo zmení a či nie (či je na vine strelivo - v čo dúfam) bolo by to asi najlepšie a najjednoduchšie riešenie zmeniť typ streliva ako meniť flintu, montáž, poprípade puškohľad t.j. najdrahšia súčasť tejto zostavy!
<br/>V prípade že sa nám podarí detekovať chybu dám Vám všetkým vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27664 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Norma
Podľa času príspevku to bolo už po fajronte... :-p a mám pripojenie na internet aj doma ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27672 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Norma
:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32930 od martinbb
Odpoveď od martinbb na tému Norma
9,3x62 NORMA PLAST SPITZ 18,5 g.Ma tu niekto s tymto skusenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 143 návštevníkov a žiadni členovia on-line