5,6x50 R Magnum

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31795 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 5,6x50 R Magnum
maty,
<br/>Nie som v tomto ziadny prebornik ale (bez urazky) balisticka presnost nijak neovplyvnuje. Je to zalezitost konsktrukcie strely resp. vyvazenia celeho naboja...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31796 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému 5,6x50 R Magnum
balistika

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31799 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 5,6x50 R Magnum
Maty,s tymi tabulkami si ma pobavil....spomenul som si ako som v zaciatkoch dral strany s tabulkami v katalogoch Kettner a Frankonia...:]...a pokladal ich za svaty gral.
<br/>
<br/>Teraz vazne-nemyl si pokles strely s presnostou.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31800 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 5,6x50 R Magnum
Ale ano mas pravdu,neuvedomil som si,ze treba vzdy automaticky zopakovat aj samozrejme veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31818 od mirojevo
Odpoveď od mirojevo na tému 5,6x50 R Magnum
Vlastnim gulovu kozlicu 7x65R / 5,6x50RMag , mam jednu skusenost , co sa tyka kalibru 5,6x50RMag. Pri love jelena som ho strelil sedmickou trochu vyssie - na chrbticu a jelen sa prednymi nohami tak tahal dole kopcom , ze hrozilo ze sa zruti do hlbokej rokliny.
<br/>Kedze som mal aj malu gulku v hlavni , tak som sa ho pokusil dostrelit asi na 30 metrov tymto kalibrom.
<br/>Jelen sice dostal , ale tato strela - 5,6x50RMag. -nedokazala mu ani prestrelit lopatku, co sme zistili potom pri osetreni a vyvrhovani jelena.
<br/>Na upresnenie bola to guľka HP Nosler 3,6 gr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32107 od pgrzanka
Odpoveď od pgrzanka na tému 5,6x50 R Magnum
Ahoj Bubi,kde a kto ti robí tú kozlicu?Nepoznám žiadneho výrobcu,ktorý by to mal vo výr.programe.Našiel som len jednoranovky a kombinácie v tomto kalibri.Ďakujem a zdravím.P.Grzanka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32108 od pgrzanka
Odpoveď od pgrzanka na tému 5,6x50 R Magnum
Ahoj Bubi,kde a kto ti robí tú kozlicu?Nepoznám žiadneho výrobcu,ktorý by to mal vo výr.programe.Našiel som len jednoranovky a kombinácie v tomto kalibri.Ďakujem a zdravím.P.Grzanka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32125 od mirojevo
Odpoveď od mirojevo na tému 5,6x50 R Magnum
aku kozlicu mas na mysli ???? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32193 od pgrzanka
Odpoveď od pgrzanka na tému 5,6x50 R Magnum
Bubi písal,že má vo výrobe gul.kozlicu 6,5x65R.P.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33424 od maty
Odpoveď od maty na tému 5,6x50 R Magnum
od akých výrobcov a aké strely používate do 5,6x50R Mag.a aké máte skúsenosti? Ja som zatiaľ mal len S-B ato SP 3,24g, strelil som asi 10 ks do 60kg váhy, srnčiu aj nad 100m, lanštiaky a danielku tak do 50m. Po rane odbehli max. 30m, bez farby a divina dosť veľmi podliata krvou. Všetky na komoru, vo väčšine prípadov zasiahli aj srdce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33498 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 5,6x50 R Magnum
Vyraba ju puškar.Inak je to o.k. kaliber ale 1 naboj stoji 90sk.Bude to presna kopia zbrane Merkel B3.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33503 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému 5,6x50 R Magnum
zdravim ,maty ja som pouzival len s&amp;b ,vtedy som nemal na nic lepsie,ale bol som s tym max. spokojny! mal som zbk-standard tvrda spust ale hodne som strielal do papiera tak som si zvykol, mal som tam 4x40japons. opt. take hrozne tecko-osnova a na 400m som to nastrielal do 10cm. v pohode. s tymto som strielal vacsinou len srnciu a samozrejme len za lopatku a nic hrozneho to nebolo!!! s tymto sa da fakt strelba vychutnat! len si samozrejme musis vzdy pockat aby ti zver stala pekne bokom!!! PS:a lisky to trhalo fest!!! ale na tie som necakal kym sa postavia bokom, ozaj este na tych 400m mi to klesalo cca40cm, uz neviem presne, strelivo s&amp;b ,lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33505 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému 5,6x50 R Magnum
tych 400m som ti uviedol len ako moju vlastnu skusenost!!! aby to niekto nepochopil tak ze to odporucam na zver!!! len na srnciu max do 200m, je to strasne lahka a rychla strela! to nic dobre nevesti ,aj ked ja som s tym mal len dobre skusenosti ale vacsinou som strielal na velmi blizko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33509 od maty
Odpoveď od maty na tému 5,6x50 R Magnum
mám takú skúsenosť na líšky,že poloplášť spraví len vstrel a ostane dnu, potom neni výstrel a koža neni tak poškodená, naopak celoplášť vyletí z druhej strany von a spravý riadnu dieru. Týkalo sa to hlavne starších poloplášťov asi spred troch rokov potom ich vylepšili a už sú tvrdšie a nerozbíjajú sa tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33518 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému 5,6x50 R Magnum
maty tieto moje skusenosti su spred 10rokov a fakt neviem ake poloplaste som mal ale daco sa mi zda ze boli dva druhy jedne s vajcovym spicom a druhe spicatejsie ale vtedy som nevenoval tomu pozornost, mastil som to iba taky kur, ale je mi divne ze ti to lisku neprestreli! ja som to nezazil! a celoplastom by si musel strelit na rebro ale nesmelo by chytit ani jedno lebo to samozrejme driape ako cert! ale stalo sa mi aj to ze som nechytil ani jedno rebro a obidve dierky boli male! aj celoplastom aj poloplastom,toto asi nebude to prave na kozusinu!!! myslim kaliber

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33701 od 45_70
Odpoveď od 45_70 na tému 5,6x50 R Magnum
moja skusenost : liska poloplast poskodenie minymalne ale ostavali v ohni.Srncie, diviak : celoplast strelny kanal 4-5 cm u srncieho vzdy priestrel mensie podliatiny ako s poloplastom. pouzival som len ceske strelivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33947 od Ivan270
Odpoveď od Ivan270 na tému 5,6x50 R Magnum
Máš pravdu,české vyrábali prvu špicatú strelu a teraz robia zagulatenú.Mám s týmto strelených asi 20 ks srnčieho a zopár lišiek.Staršie boli podľa mňa lepšie,zver zostávala na mieste.po týchto nových uteká z nástrelu 50-80 metrov.Na diviakov nedoporučujem.Čosa týka výstrelu,srnčie velkosti desaťkoruny,podliatiny dosť veľké.Líška niekedy vstrel-výstrel dierka,inokedy celá lopatka !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34550 od maty
Odpoveď od maty na tému 5,6x50 R Magnum
Používa niekto v tejto ráži aj iné strelivo ako české?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 238 návštevníkov a žiadni členovia on-line