nazor,skusenosti so strelivom SAKO

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32190 od Andrej123
nazor,skusenosti so strelivom SAKO bolo vytvorené Andrej123
TUTO TEMU OTVORIL CEZ MOJ NIK ZNAMY A HNED,KED MY TO POVEDAL,TAK NA TO REAGUJEM.VELMI ,VELMI SA OSPRAVEDLNUJEM.je to v podstate aj moja chyba.kupil si toto strelivo a zbrklo konal,aby pocul rady,Vas skusenych polovnikov.este raz prepacte

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32191 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
takze nakoniec tema na mieste.precital som temu sako ale v tej teme sa rozobera gulovnica sako.tak vas poprosim o prakticke prispevky na danu temu.vopred dakujem:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32209 od Akela
Odpoveď od Akela na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Do 308WIN som používal 13 grm Hammerhead na spoločných poľovačkách. Je to slušné kladivo. 90% v ohni. Je to taká "malá" 8x57. Strela sa veľmi pekne deformuje. kamoš mal 270WIN a vyskúšal veľa druhov streliva - ostal pri Sako Hammerhead 10,1gr. Tvrdil, že nič lepšie v 270 nestrieľal. Ja som bol v tej 308WIN max. spokojný. Nič som nedohľadával. Aj veľký kus bez problémov. Strelivo som kupoval v Brekek Zvolen.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32241 od Andrej123
Odpoveď od Andrej123 na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
ja ho idem pouzivat v 8x57 js 13g.som zvedavy.do teras som poloval s rws-tig max spokojnost no kupil som si 5 krabic tohoto streliva tak uvidim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32249 od tihuanna
Odpoveď od tihuanna na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
ma niekto skusenost s tymto strelivom v kalibri 7,62x39?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33351 od rufino
Odpoveď od rufino na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
:) Ja jsem spokojen mám 7x64 je tam dobrý soustřl 50-75-100 takřka do záslepky
<br/> ranivost na černou velice dobrá střelil jsem sele30 kg hodně nízko na mněko a zůstalo do 40m jsem spokojen koupil jsem novou krabičku jiná šarže a nástřel seděl jak u předchzí šarže teď jsem si je koupil i do 222 R 3,56g tak jsem zvědav 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35096 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Ja som strielal 14,3g Hammer head v kalibri 300WinMag, po dobrej rane odbehlo max. 50m, to isté Norma Oryx a Vulkan, ale dosťa ma hnevalo že do 80m mi to neprestrelilo ani diviaka a jeleňa tiež nie. Slabo mi to farbilo, tak som s tým radšej prestal a ak by som to nedohladal, to by ma mrzelo. Zatiaľ sa mi osvedčili najviac gule od Remingtonu Core-lokt. Asi boli velmi makké tie Sako na tú rýchlost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35138 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Čaute, ja som minule vyskúšal 14,3 hammerhead v 300WM asi 70kg lanštiak v behu na asi 80m, zásah trochu vyššie na lopatku, zostal v ohni, prestrelilo ho ale nie nejak presvedčivo, táto strela je asi dosť mäkká ako píše lacco. Myslím, že na spoločnú a na posed do tých 150m je to dobré kladivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37710 od Brad
Odpoveď od Brad na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Pri kalibri 30-06 tá 14,3 gr. strela môže lepšie účinkovať??? Úsťová rýchlosť 735 m/s!!! Skúšal to už niekto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37711 od Brad
Odpoveď od Brad na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Pri kalibri 30-06 tá 14,3 gr. strela môže lepšie účinkovať??? Úsťová rýchlosť 735 m/s!!! Skúšal to už niekto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37787 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Myslím, že do 30-06 je táto strela dosť ťažká, do 300wm ešte má celkom slušnú rýchlosť ale myslím, že ti to nebude vôbec prestreľovať zver lebo je to mäkká a dosť pomalá strela v tvojom kalibri, ale na spoločnú to kľudne môžes skúsiť, na posed to má už dosť zlú balistiku, ale ak strieľaš do 150m tak vyskúšaj a uvidíš. Ja si ho beriem na posedy kde sa dá vystreliť max. do 100m a na spoločné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37797 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Mam opacne skusenosti s podobnou strelou - Hornady RN 14,3g. Skusal som viacero laboracii v rozmedzi 750-810 m/s a vysledky boli velmi uspokojujuce.Priestrel vzdy,slusne farbenie a aj na spolocnych mi nic neodchadzalo dalej ako niekolko metrov od zasahu /urcite neslo nic dalej ako 20m/. Predpokladam,ze Hammerhead a Hornady RN sa az tak velmi nebudu lisit hrubkou a tvrdostou plasta strely.
<br/>Jedinou,pre mna pomerne nepodstatnou chybickou krasy bol pri silnejsej laboracii citelnejsi spatny raz,sposobeny tym,ze tato strela sa zarezava do drazok takmer celou dlzkou tela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37824 od Akela
Odpoveď od Akela na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Ja som strieľal Sako Hammerhead 13gr v 308WIN na spoločných. Zver dobre zostávala, resp. odbiehala len málo ale tiež som zver s touto strelou neprestreľoval. Používal som ju výlučne na spoločné poľovačky. O dosť väčší spätný ráz oproti 11,7gr strelám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37875 od belson
Odpoveď od belson na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Igor, ten citeľnejší spätný ráz nebude dåžkou, akou sa strela zarezáva do drážok, ale tou silnejšou laboráciou. Viem si predstaviť, že dåžka, o ktorej hovoríš, môže ovplyvniť časový priebeh horenia v hlavni, ale pri výslednej kvantifikácii žiadnej z príslušných veličín (impulz, energia spätného rázu, či rýchlosť záklzu) nehraje žiadnu úlohu. Z hľadiska spätného rázu sa všetko podstatné deje až pri &quot;odštopľovaní&quot; hlavne...Alebo sa mýlim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37900 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Hm,predpokladam,ze mas po kvantifikovatelnej stranke pravdu.
<br/>Subjektivne som to vnimal ako uz pomerne silny spatny raz,v celom rozpati spomenutych rychlosti.Podobne &quot;neprijemny&quot; vystrel som pocitoval pri pouziti striel Speer SP 13,0g co je klasicky valec s neprilis dlhou spickou a rovnym dlhym telom.Naopak Sierra SBT 13,0g v tom istom intervale rychlosti (bolo to vsetko postavene na rychlosti okolo 750m/s)vykazovala podla mojho subjektvineho vnimania ovela mensi spatny raz a prijemnejsi priebeh vystrelu.Alebo napr. pri pouziti Hornady BTSP 12,3g s maximalnou nalozou N 560 (slavny manual Vihtavuori r.2004) dosahovala v mojom laufe cca. 885m/s (co je nieco vyse 4800J,na 30-06 riadna supa,vykon v oblasti 300WM) a pritom spatny raz sa aj pri najlepsej voli dal oznacit len ako priemerny.
<br/>Preto mi to tak nejak utkvel suvis medzi tvarom tela strely a spatnym razom.
<br/>Ak sa mylim,alebo to zle interpretujem,prosim oprav ma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37980 od belson
Odpoveď od belson na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Nie nie.... nebudem ťa v ničom opravovať. Reagoval som len nato, že ako píšeš, ...bol pri silnejsej laboracii [/b]citelnejsi[/b] spatny raz.... Určite by som citelnejší spätný ráz dával do súvisu so silnejšou laboráciou v prvom rade a o zmene &quot;internobalistických&quot; pomerov v dôsledku dlhšej styčnej plochy strely by som špekuloval až v druhom slede.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40210 od Patrik-30-06
Odpoveď od Patrik-30-06 na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Nemá někdo zkušenosti s Gamehead 55gr do 222 Remington? Zajímá mě přesnost a jak střela drří po hromadě a zda jde spíš o měkší střelu nebo tvrdší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48301 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Páni, vedeli by ste mi poradiť aj iného predajcu nábojov Sako na Slovensku ako je spomenutý Brekek Zvolen ? Okrem Faraňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48352 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]nič v zlom ale dakujem ti-už dávno som sa tak schuti nenasmial;) :]:]:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50899 od rastik121
Odpoveď od rastik121 na tému nazor,skusenosti so strelivom SAKO
Zdravím, ja toto 13g strelivo používam v 8x57 JRS. Fakt je že zver odbieha max 50 m, ale nepáčia sa mi tie podliatiny, presnejšie vždy silno podliata lopatka na strane vstrelu a paseka vo vnútri. Som len začiatočník, preto sa pýtam či je to normálne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 429 návštevníkov a žiadni členovia on-line