7x65R

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33328 od Peter33
7x65R bolo vytvorené Peter33
Dobrý deň, páni poľovníci,
<br/>Chcel by som sa Vás spýtať, aká strela sa vám osvedcila a je vhodná na odstrel srnčej zveri. Lebo som kúpil guľobrok 7x65R/16 a neviem sa rozhodnúť akým strelivom to aj nastreliť, či už to bude S&amp;B alebo iné, lebo S&amp;B vyrába 9 gramový poloplášť a 11,35 g SPCE.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33330 od Basky
Odpoveď od Basky na tému 7x65R
SPCE má 11,2g; nie 11,35 - to má od S&amp;B v sedmičke Sierra SBT.. Kamoš má Tvoj kaliber, strieľa S&amp;B 9,0g SP, ale netrápi ho, keď je v srnčom diera ako päsť, skôr sa občas čuduje ako mu slabé srnča mohlo s takou dierou v tele odísť toľko metrov... Zato vysoká mu po nej veľa neodbieha, ale zatiaľ mal všetky príležitosti /na vysokú/ len do cca 50metrov.. Píšem len o pár prípadoch čo som mal možnosť osobne vidieť..8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33347 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému 7x65R
S SB SPCE 11,2g v 7x65R mam na srncie nie dobre skusenosti. Vela krat sa mi zachovala ako celoplast, velakrat fragmentovala s devastacnymi nasledkami na divinu a par krat sa zachovala ako &quot;bludiva strela&quot;. A ked sa aj chovala, tak ako sa poloplastova strela chovat ma, tak ako pise basky - to bola diera. Take TOTO-LOTTO. Diviaci to bola vacsinou ina pesnicka ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34734 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému 7x65R
Ešte by som sa chcel spýtať, mám na ruke za dosť dobrú cenu strelivo v tomto kalibri IGMAN z Bosny a Hercegoviny, nemá niekto s týmto strelivom nejakú skúsenosť? Niečo som našiel aj na českých stránkach, a hovoria že je to porovnateľné s českým SaB.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #35136 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému 7x65R
Vyskúšaj ho a napíšeš nám o ňom.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #36465 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému 7x65R
25 rokov strieľam s 11,2g SB vysoka spokojnosť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #36467 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x65R
Suhlas.Ja som dostal tento kal. ako GBrok, aj s nabojmi.Ale tie starsie SB boli super.S novymi 11,2g som taky spokojny nebol.Este ich aj mam.Skusil som v tomto kal.aj RWS TIG 10,5g. Poriadna pecka.Na div. super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #36468 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 7x65R
Mohol by si prosim popisat za to obdobie 25 rokov priblizny pocet ulovenych kusov a pocet negativnych pripadov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48967 od pali
Odpoveď od pali na tému 7x65R
Mám otázočku na tu pritomných, ktorí sa venujú strelivu. Ja strieľam z tohto kalibru strelivom S&amp;B ale po pravde nie som v poslednom období veľmi spokojný. Javí sa mi ako nepredvídateľné a dosť devastuje divinu. Aké sú alternatívy iných značiek, prípadne ak máte praktické skúsenosti s iným strelivom ako S&amp;B, dajte prosím vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48968 od karasek
Odpoveď od karasek na tému 7x65R
Zdravím páni..má niekto skúsenosi s RWS KS 8,0 g v tomto kalibri? dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48974 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x65R
To si az teraz zistil ake je SB?:P Mne sa v tom kal. osvedcil TIG 10,5g. Ale po skusenostiach s KJG ine do mojej flinty nenaladujem.Pokial je G-brok,asi by som ostal pri niecom okolo 9-11g.Zdravim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48978 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému 7x65R
prosim ta, chcem sa opytat ci pouzivas prebijane alebo z predajne . uprimne by ma zaujimala cena tych nabojov kjg, myslim komplet nabojov ,nie len striel. vdaka;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48980 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x65R
Ja uz gulobrok nevlastnim...uz mam len gulovu kozlicu a solo gulovnicu.Pokial som mal GB bol som spokojny s TIG-om 10,5g.KJG najdes na www.schnetz.at tam si najdes munition a je tam tabulka s balistik. hodnotami a aj ceny.Takmer ,,vsetky" bezne kalibre .Alebo mi posli mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a ja ti tabulku poslem a aj pokec a par foto co dokaze KJG.Odbornik na kJG je Lovec_1.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48988 od pali
Odpoveď od pali na tému 7x65R
No ono ten pocit nespokojnosti akosi dozrieval a teraz uz moja trpezlivost skoncila. Pozrel som stranku www.shnetz.at a 7/65 R tam ma cenu a balisticke hodnoty a cenu len pre 6,7 g strelu (teda ak sú to gramy). No v kazdom pripade sa skusim opytat tu v polovnictvach co maju k dostaniu. Ja by som rad skusil pomalsiu a tazsiu strelu, ktora by sa na divine hned neroztrhala,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48989 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému 7x65R
Tato sa ti neroztrha.Je to monolit.Ziadne jadro plašt atd.Monoliticka strela.www.lima-wiederladetechnik.de tam si klikni na KJG von Lutz Moller..v texte a otvori sa ti tabulka s kalibrami.Kliknes a mas vsetko..balistiku energie,popis polovnikov pri pouziti atd.Aj sekcia Jagd je zaujimava...foto... ja to pustam zo 7rem.mag..vobec to nerozbija.Aj v 6,5x65R...paradicka.Viem ,ze niektori borci to maju aj v 7x65R. Lovec_1 ti to potvrdi.
<br/>Nazdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #49004 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému 7x65R
Zdravím, Vás . Chcel by som sa spýtať na vaše praktické skúsenosti so strelami Remington-Core lokt Spitz a Norma-Vulkan, obidve v kalibri 7x65R. Ak s nimi máte praktické skúsenosti, tak prosím hoďte ich do placu. Prechádzam zo SaB SPCE na jedno z týchto strelív, no neviem sa rozhodnúť na aké. Bude to všetko prebíjané strelivo. Lovená zver- diviak, jeleň,muflón,srnčie, a škodná. Za odpovede vopred ďakujem. Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #49007 od spider
Odpoveď od spider na tému 7x65R
čau.remington som používal minulú sezónu ale v 243 win.ak máš záujem o skúsenosti napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. môžem poslať aj nejaké foto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54109 od vjaro
Odpoveď od vjaro na tému 7x65R
Páni toto fórum je dosť staré ale zapojím sa. Vlastním viac kalibrov, všade som strielal SB. Zdedil som to po otcovi. On ma presvedčil o dlhoročnej kvalite. Dneska nepoužívam ani ja, ani on SB. Je to šmejd s vysokou cenou. Strielam RWS, TIG z 8x57JS - je to sila. Sú razantné, dobre odovzdávajú energiu a zver zostáva v ohni. 7x57R používam prvi partizan. Je to zaujímavé ale pri vysokej rýchlosti si strela zachová smer aj celistvosť pri prekážkach v lete. Mám s týmto výrobcom dobré skúsenosti. SB sa rýchlo rozpadli a menili smer. Vystrelil som na zver - istá rana a nič. Ani neviem kde to skončilo. Prvi partizan používam ako univerzál. Lovím srnčiu, diviačiu, vysokú a muflóniu. Strela nemá hranu ale výsledky ma prekvapili. Deformuje sa pravidelne, vytvorí hríb a neroztriešti sa. Divina je menej znehodnotená. Používam ich aj pri 7x57R a 222Rem. Všade spokojnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63520 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 7x65R
Chcem sa spýtať sedmičkárov s rangom, či niekto neskúšal v reálnych podmienkach toto:
<br/>RWS 7 x 65 R Evolution Green 8,2G
<br/>A ak áno, ako sa to správa. Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 118 návštevníkov a žiadni členovia on-line