Lovecke (ale aj ine) noze

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41065 od drago888
Odpoveď od drago888 na tému Lovecke (ale aj ine) noze
ľudi nemal bi mi niekto dat kontakt na výrobcov poľovníckych nov z pravej rohoviny a má aj slušné ceny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41076 od medard
Odpoveď od medard na tému Lovecke (ale aj ine) noze
čo je u teba slušná cena? keď si obvoláš alebo pozrieš ceny nožov od slovenských alebo českých nožiarov, 5000 SK je základ (a to budeš mať maximálne ocel N690), D2, RWL-ka alebo iné idú o 2 - 3000 sk vyššie o damaškoch nehovorím... falkniven F1 víde do 3000SK a máš špičkový nerez nôž...
<br/>ale ak ti mám poradiť, do kvalitného noža sa oplatí investovať, hlavne na spol. poľovačkách pri diviakoch sa ti za to odvďačí ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41473 od romanprivrel
Odpoveď od romanprivrel na tému Lovecke (ale aj ine) noze
drago 888 z našej rohoviny robí dosť Jan Plichtík . ja robím s rohoviny(buvolí roh) viacmenej iba integrálne nože , pretože niekedy v tých plných špicoch bývajú praskliny medzi vrstvami , ale ak by si mal aké kolvek otázky tak sa kludne na mňa obráť , rád odpoviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41487 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Lovecke (ale aj ine) noze
janplichtik - kde môžem vidieť Tvoje nože, na akej stránke?
<br/>
<br/>Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41508 od medard
Odpoveď od medard na tému Lovecke (ale aj ine) noze

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46627 od romanprivrel
Odpoveď od romanprivrel na tému Lovecke (ale aj ine) noze
a čo by ste povedali na šrotovné na nože?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47874 od Indi
Odpoveď od Indi na tému Lovecke (ale aj ine) noze
Za 5000,- už seženeš pěknej nožejk.Bolf třeba zrovna teď na knifu.cz prodáva za 5000kč pěknej damaškovej senvič.Pajl dělá loveckej zavírák z RWLka také tuším za +-5000kč.Na D2 neni nic drahého ani luxusnejšího než na N 690ce.Vyhnat jde na těch 60Hrc také a je třeba od Bohleru dražší než D2ka a ještě se s ní líp dělá a nerezne.
<br/>Jde o to jen hledat a najít.Když člověk jako první vleze k Laskimu či Petru Dohnalovi na sránky a vidí ty ceny sedne si na p.....l.Na práci ale nepotřebuji damaškový pírko s rejpanejma bolstrama, na kterých se nožíř lopotil hodiny a hodiny.Stačí kvalitně zpracovaná Stabilka,elmax, nebo ta D2.Tam se už klidně vejdete do 5000,- a je to kudla na celej život.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47911 od frenki
Odpoveď od frenki na tému Lovecke (ale aj ine) noze
Tiež vyrábam nože a dovolím si tvrdiť, že po revolúcií som bol medzi prvými, ktorí si vybavili živnosť na výrobu nožov. Teraz vyrábam nože z Bohler 695 a ceny dávam vzhľadom na ekonomickú situáciu obyvateľov Slovenska &quot;ľudové&quot; / od 2800 do 5000 Sk - lepšie sa to počíta ako v € /. Moje výrobky sú na www.a2pp.eu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51341 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Lovecke (ale aj ine) noze
Páni dávam do pozornosti výstavu nožov usporiadanú Slovenskou asociáciou nožiarov. Bude sa konať 20.12.2009 v DK Ružinov v Bratislave. Kto ste z okolia odporúčam sa pozrieť. Zrejme tam budú tak ako v minulých rokoch len ručné práce Slovenských nožiarov. A kto ešte nemá darček pre blízkeho poľovníka má šancu v poslednej chvíli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51348 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému Lovecke (ale aj ine) noze
určite tam pôjdem, ďakujem za tip

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51453 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému Lovecke (ale aj ine) noze
Ahoj kurt, v nedeľu som navštívil prezentovanú výstavu nožov v DK Ružinov v Bratislave. Žiaľ musím byť trochu kritický. Práce nožiarov super, o tom niet pochyb, ale organizácia výstavy 0 bodov.
<br/>
<br/>Tri tetušky pri vstupe vyberajú vstupné a hned za nimi je v hale do polkruhu rozložených pár stolov, na ktorých je pár kusov nožov, ojedinele široká škála vlastnej tvorby. bolo tam cca 15 vystavovateľov (aj to som už veľa povedal). Zastavil som sa pri každom nožiarovi od každého som si pozrel jeho prácu a prehodil pár slóv a celé som to zvládol za 30 minút.
<br/>
<br/>Neviem, kto je zodpovedný za túto akciu, ale asi s tým nemá moc skúseností. Nechápem prečo neoslovil SPZ prípadne nejaké PZ v BA a okolia a nenavrhol im zoorganizovať spoločnú akciu.
<br/>
<br/>Kludne by som si tam vedel predstaviť výstavu trofejí, stánky s potrebami pre poľovníkov, turistov a pod., a popri tom aj nožiarov.
<br/>
<br/>Bolo by to určite lákavejšie, zaujímavejšie a hlavne, by sa mohla takáto akcia opakovať pravidelne každý rok, čím by rástla úroveň a záujem verejnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51461 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Lovecke (ale aj ine) noze
Asi to bude tým, že je to výstava o nožoch a nie poľovníckych potrebách. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51485 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému Lovecke (ale aj ine) noze
Asi áno :)
<br/>
<br/>Mňa len zarazilo to, že práca Slovenských nožiarov, je známa široko ďaleko, a možno by bolo fajn, keby sa s týmto remeslom oboznámila či už laická verejnosť ako aj poľovnícká, treková ... verejnosť.
<br/>
<br/>Vystavované práce boli na vysokej úrovni, len ta organizácia nestála za veľa. Prečo neboli na takúto výstavu pozvaní aspoň nožiari z okolia SR, aký bol marketing na túto akciu? Veď keby si nás o tom kurt neinformoval, tak by som ani nevedel, že sa výstava koná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52749 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecke (ale aj ine) noze
Neviete, ktorá firma dováža na Slovensko nože Puma? Poľovnícke typy. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52817 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému Lovecke (ale aj ine) noze
skús grube.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53400 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Lovecke (ale aj ine) noze
odporucam GERBER FREEMAN S30V folder absolutna spicka a ta ocel je fantasticka vobec ju netreba brusit ani po urobenych 7 kusoch vysokej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53410 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lovecke (ale aj ine) noze
Kamarát, Ty si objavil zázrak. U Vás vysoká musí mať kurevsky zrednuté kosti, ale žartujem... Ale 7 kusov je slušné množstvo. Kde si to kúpil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53465 od pindo
Odpoveď od pindo na tému Lovecke (ale aj ine) noze
Dobry den,priatelia.Praskove ocele(CPM S30V,RWL 34 a pod.) svoje vyborne vlastnosti preukazu najme pri vyvrhovani a naslednom spracovani hlavne diviacej zveri ktorej škara je velmi znecistena hlavne zeminou.Vysoka a srncia takto velmi znecistena nieje. Na tuto zver postacuju zliatinove ocele(440C,ATS 34,D2 a pod.) Brusenie nozov z praskovych oceli si ale vyzaduje diamantove nastroje ( tvrdost nozov je 60 a viac HRc) Ja som mal noz z RWL 34 vyrobeny p,Baresom ale nesedel mi v ruke tak ho po case kupil kamarat. Teraz som si dal robit noz presne podla dreveneho modelu co mi sadne do ruky z CPM S30V. Bude hotovy koncom leta a dohodol som sa na porovnavacom teste zo znamym slov.noziarom ktory vyraba damas.cepele. O vysledku, ak budete mat zaujem Vas budem informovat.Vela o nozoch sa da ajdozvediet na www.noze-nuz.com Z pozdravom Pindo p.s. na tvrdosti kosti nezalezi(zartujem)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53481 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Lovecke (ale aj ine) noze
PINDO - čo je to škára u diviačej ? Ďakujkem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53568 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Lovecke (ale aj ine) noze
www.cabelas.com ale neposlu ti to do unie musi to niekto doniest z u.s.a.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 336 návštevníkov a žiadni členovia on-line