Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27446 od Jakobb
Chtěl bych se poptat, jestli někdo z vás nemá nějaké zkušenosti s těmito noži, zdají se mi dost praktický, vzhledem ke kombinaci pevné čepele, kterou upřednostňuji a zavíratelné pilky. Chtěl bych si jeden z nich pořídit, ale pořád váhám který vybrat...vzhledem k ceně se též nechci unáhlit...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27514 od ardus
Odpoveď od ardus na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Dostal som 370 -NP -3. Krasny nôž, velmi si vazim tento dar, ale v praxi katastrofa. Klasicka Mikov ocel aku si pamatam este za socializmu, da sa vsak lahsie nabrusit ale ostrie nevydrzi ani jedno vyvrhnutie jelena!!! Priatel ho ma tiez a taky isty vysledok. Okrem toho riešenie vyklapania pilky z rukovate je podla mna totalne nebezpecne, pretoze pri prepilovani zamku ste celou svojou vahou nakloneny bruchom nad hrozivu cepel a ak vam ujdu nohy / lahko mozne - sneh , listie, strmy svah / tak uz vyvrhujete seba !!! Je to nôž urcite vhodny na okrasu, pripadne sebeobranu , lebo vyzera impozantne ale najskor na krajanie klobasky. Ked som ho mal prvy krat v ruke tak ma hned napadlo - ze na toto riesenie uz davo nikto neprisiel ?! Teraz uz viem preco a myslim ze keby o nom vedela obchodna inspekcia tak je okamzite ztiahnuty z predaja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27518 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Skočte do témy o nožoch, prosím! Tam je zoho dosť. Túto nechajte v útlme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30728 od oko63
Odpoveď od oko63 na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Nechcem hovorit že uznavam alebo neuzanvam drahe a značkove nože lebo všetko je to individualne može byt dobry ale aj nemusi a vela ludi si mysli že čo je z dovozu alebo drahe musi byt aj dobre teda može ale polujem dost dlho a myslim že ak sa človek trošku rozumie aku tvrdost by mal mat idelany polovnicky nož teda kolko rokvelov, tak by bolo najlepšie si aj tak vyrobit nož sam aspon na vyskušanie mne sa to podarilo a celkom som spokojny je tažšie zohnat material ale všetko sa da a nemyslim si že by jeden nož stačil na polovačku asi vieme všetci prčo jeden je na odratie kože a iny tvar je potrebny na vykostenie a rezanie a pod. No raz som kupil na trhu nož za par sk a neveril som dlho čo sa s nim urobil a ani raz som ho nepotreboval nabrusit hned som kupil 10ks. no ani jeden nebol taky dobry tam sa mi potvrdilo že sa vydaril tepelne a ani sami nevdeli čo predavaju preto som na začiatku pisal že by sme mali trošku poštudovat a skusit si vyrobit nož samy možno budem prekvapekny kvalitou ako aj cenovo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30786 od kabell
Odpoveď od kabell na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Takto nic proti výrobe noza ale myslím ze ten kto sa do toho nevizná by si mohol akurát ublízit. Najlepsia volba by bola otváračka VENGER ci VIKTORINOX proste švajčiar. Čo sa týka pevných čepelí sú pevnejšie ale strašne nepraktické na nosenie ale to je len zvik. Skus si niekde pozret Pumu majú velmi kvalitné noze ktore sú z Mikovom nezrovnatelné. Myslím ze nik sa nenahnevá ked napisem ze Mikov uz dávno nie je Mikov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30848 od Jozo
Odpoveď od Jozo na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Chcem sa spýtať, máte niekto skúsenosť s nožmi zn. Hattori ? V nožoch sa moc nevyznám, ale dostal som do daru nož tejto značky, tak by som chcel niečo o ňom zistiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30891 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Načo sa tu pýtaš takéto veci??? Samozrejme, že som si to išiel hneď pohľadať na nete a teraz mám zaslintaný celý stôl!!!! :D:D:D Asi prvý krát v živote som zavzdychal "Prečo nie som milionár." :( Pre tých čo sa chcú tiež pokochať: www.japaneseknifedirect.com/Hattori.html[/]Hattori Aby som ti odpovedal, skúsenosť nemám, ale chcel by som mať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30926 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Tak to si dostal veľmi pekný dar.Len by ma zaujímalo či sa dá zohnať na Slovensku.Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31260 od Jozo
Odpoveď od Jozo na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Neviem či sa dá zohnať na Slovensku, lebo tento bol zakúpený v NL

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31306 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Prajem pekný večer!
<br/>Zaujímalo by ,čo by mohol stáť nôž, z ocele CPM S30V. Zaujal ma článok v časopise Myslivosť 5/2007. Spomenutý nôž vyrobil nožiar z ČR - J.Pajl - len pre ilustráciu.Je to nôž kde je pevná čepeľ a výklopná pílka.
<br/>Vďaka !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31318 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
To záleží od strašne veľa vecí. Podľa výrobcu, typu, tvaru čepele, veľkosti, materiálu rukoväte, zdobenia, tvaru rukoväte... Ja by som to tipol tak medzi 2-5000 Sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31435 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
cca 7000 Kč.....:)))
<br/>aspon takúto informáciu som od neho dostal minulý rok...
<br/>peter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31451 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
8o Jasné, reklamu v Myslivosti treba nejak zaplatiť. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31470 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
nějdřív si zjisti kolik stojí jenom polotovar čepele kolik stojí kvaltní dřevo a pak se nebudeš divyt kolik stojí hotový nůž ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31531 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Nuž ceny S30V sú podobné ako D2 a tým pádom platí čo som napísal nižšie. Len som asi podcenil vplyv mena výrobcu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31574 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Je pavda, že cena sa môže vyšplhať aj na 25000. Ja som však mal na mysli jednoduchý nôž pre každodenné použitie v revíri. Ak p. Pajl predá nôž za 7000 Kč tak je to preto, že to niekto kúpi a nie preto, že by ho niekto iný nevyrobil lacnejšie. Proste starý renomovaný nožiari majú vyšší kredit ako menej známi aj keď šikovný majstri. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31605 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Jelenářský nůž 370-NP-3 nebo 369-NP-3
Máš pravdu je to o jménu a že jméno J.Pajl je hodně ceněno ale taky o cenách materiálu protože když chtěj za kus práškové Ocele M390PM - 5x45x500mm 2500kč a CPM S30V v tom samým rozměru už 4000kč a surová damašková čepel 2500 kč jenom pro ilustraci jaký jsou ceny tak cena třeba toho zavíráku Fox II 4800kč je dost vysoká ale za kvalitní ruční práci není podle mě přehnaná a jestli máš kontak na levnější prodejce materiálu dej kontakt

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.056 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 491 návštevníkov a žiadni členovia on-line