Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28721 od pavelb
Kto má skúsenosti s kúpou tovaru zo zahraničia, prostr. internetu. Chcem objednať dalekohľad z USA (NIKON MONARCH) za daleko výhodnejšiu cenu, ako sa predáva u nás. Neviem však, ako je to s clom, prípadne s ostatnými dovoznými prirážkami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28730 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Clo 3%.DPH 19%.Plus dovoz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28733 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Da sa to vselijako.Uz tam boli info. akona to.Tusim v teme puskohlad a dalekohlad.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28760 od tma
... a ak je operator predajcu velmi opatrny pri preverovani udajov platby, treba este priratat poplatky za polhodinove telefonaty, ked ta uz prestane bavit nekonecne mailovanie, a cenu tvojho casu :D Ale aj tak sa to zvycajne oplati.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28785 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Moja skúsenosť je:Z ponuky predajcu bolo599usd.Po telefonate s operátorom Mi bolo povedané že ďalších288usd poštovné a balné.Na to ti v europe buchnú 19%dph a3% clo.Cakum rásk 1200usd.No nekup to!:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28798 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Ja mam ine skusenostri. 720USD cena 55 USD posta.Ziadne dalsie vydaje.Preskumajte temy.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28800 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
mozno hej ak to mas dorucene do 3-5 dni cez povedzme UPS . ale su aj ine moznosti a vtedy ti cena postovneho tak nenarastie . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28801 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Presne tak.:):D:):D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28809 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
cena zboží 599+clo 3%17,97+DPH 19%113,81+poštovné288=1018,78 usd co tam ještě chybí aby to bylo 1200usd??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28844 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
1. Takto sa to neráta (myslím, že ani v ČR). Clo sa počíta zo súčtu ceny tovaru a ceny dopravy a na to všetko sa kalkuluje DPH, takže to vychádza nie na 1018,78 ale na 1087,19. Aj tak sa zdá, že elvis hodil len veľmi hrubé ilustračné číslo.
<br/>
<br/>2. Cena dopravy v uvedenom príklade je prehnaná, ale aj tak má elvis v princípe pravdu. Vozím si veci sám a voči americkým katalógom vychádza cena oficiálnym dovozom o 50 až 80% vyššia. A to nehovorím o veciach, kde ekonomiku zhoršuje nutnosť mať dovoznú licenciu, čo znamená ďalšie náklady.
<br/>
<br/>3. Len naivný a neskúsený človek si môže myslieť, že si kúpi tovar od amerického predajcu napr. z Montany za rovnakú cenu ako newyorčan. Montanec by platil ešte daň svojmu štátu (zo štátu do štátu to majú od dane oslobodené). To uvádzam pre tých, ktorí majú možnosť si to nechať poslať na americkú adresu a dovezie im to nejaký slovenský turista.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28851 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
A ako to je pri objednávke z Čiech?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #28852 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
objednas tovar zaplatis postovne a basta a to sa tyka celej EU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29197 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Neviem či to je také jednoduché! Keby to tak bolo tak už mám doma LEUPOLDi tri. Na dovoz optiky je potrebná licencia. Nájdeš to na stránkach colnej správy. Keď príde balík z tretích krajín tak to ide cez bratislavu colnicu, kde si ťa vyzvú aby si si to prebral, a zaplatil patričné poplatky. Keď nebudeš mať licenciu a uvidia ,že tam máš puškohľad a bude tam nejaký chytrák ktorý ťa ju pošle vybaviť , tak to potom môžeš zabaliť. Najlepšia cesta je dať si to tam kúpiť a doviesť niekym.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29198 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Martin na prispevok ktory si reagoval som ja pisal o statoch EU :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29200 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
okrem toho co ti brani vo vybaveni si onej licencie , by si sa cudoval na com sa da s panmi colnikmi dohodnut tiez su len ludia osobne skusenosti ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29202 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
V rámci EU to je v pohode. Ja som mal na mysli tovar z USA. Zober taký Leupold VX-III za 860-USD X dnešný kurz 23. Necelých 20tis. To by boli vianoce. Čo sa týka colníkov tiež beriem ale nikdy nevieš na koho narazíš.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29212 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Že sa vieš s colníkmi dohodnúť, to je tvoje plus, ale &quot;onú licenciu&quot; si asi ešte nevybavoval, ináč by si takto netáral.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29213 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Martin, s tými vianocami s Leupoldom to je trocha zložitejšie. Napr. taký MidwayUSA od Leupolda ani Burrisa nič nechce do Európy dodať. Je to želanie menovaných výrobcov, aby nemali naburávané oficiálne exportné kanály. Ale zrejme sa dá natrafiť na nejakých amerických obchodníkov - partizánov, ktorí &quot;sú tiež len ľudia&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29214 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
uved konkretne kde som taral ????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29217 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Martin ono najlpepsie ak nieco objednavas a musis to preclit a chodis po to osobne tak je dobre sa skusit z niektorym z nich dohodnut teraz nemyslim nejako ich uplacat a pod. a ak vidia ze clovek je normalny tak je to uplna pohoda . puskohlad som sice este nevybavoval ale po tom co som tam skoro kazde tri mesiace uz clovek vie co a ako .
<br/>jedneho chlapa tam minule tiez trosku lustrovali kvoli paintbolovej zbrani ale to len pre to ze ju colnik nevedel zaradit ci sa na to vztahuje dovozna licencia alebo nie . na buduce ked tam pojdem skusim sa opytat ci to bude take komplikovane s tym puskohladom . ono je to totiz na kazdom jednom colnikovi ako a kde ten tovar zaradi . zazil som to na konkretnych prikladoch len to tu nechcem moc rozpisovat . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 218 návštevníkov a žiadni členovia on-line