Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29276 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Chlapi pozor, to s tym 3% clom su kecy, clo na jednotilve tovary sa meni kazdy den a mozu ti nabuchat na nohavice 15 % tak ako to urobili mne a samozrejme + DPH

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29284 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Belson to ,čo hovoríš je pravda. Takisto aj optics planet. Minulí rok som chcel puškohľad cez jedného známeho otčima ,čo tam žije ale stroskotalo to na tom , že by musel podpísať prehlásenie, že to nevyvezie. Saamozrejme amík sa ľakol a nechcel riskovať keď tam žije. Samozrejme ho chápem.Okrem toho je to starší pán.Takže to nechám na tento rok skúsim, keď tam pôjde bratranec. Ten to dovezie ako dar od priateľa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29286 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Pokiaľ niekto napíše: ...co ti brani vo vybaveni si onej licencie... , tak to budí dojem, že autor výroku nevie, že:
<br/>1. Pojem dovozná licencia sa vzťahuje na dovoz [r] obchodného [/r] tovaru.
<br/>2. Na to potrebuješ predložiť ministerstvu výpis z OR alebo ŽL, že si oprávnený obchodovať s príslušnou komoditou.
<br/>3. Strelecká optika je v príslušnej vyhláške zaradená medzi strelnými zbraňami a strelivom, teda musíš mať ty alebo tvoja firma príslušnú zbrojnú licenciu (v tomto prípade skupina C). Čo to obnáša, nebudem rozpisovať...
<br/>4. Musíš predložiť [r] úradne [/r] preložený doklad o kontrakte (predfaktúra, zmluva).
<br/>Nepomôže ti ani to, že na doklade sú len adresy a dve zrozumiteľné položky ktorým úradník rozumie, lebo aj ty si mu platením daní prispel na kurz angličtiny, ktorý robil v platenej pracovnej dobe.
<br/>5. No a napokon priložiť nejaké kolky a zopár týždňov čakať.
<br/>
<br/>To tu nepíšem preto, že by som to obhajoval, ale konštatujem realitu.
<br/>
<br/>Naopak, príklad:
<br/>Už nejaký čas sme v americkej legislatíve zaradení medzi krajiny, kde sa športová strelecká optika môže vyvážať navoľno. Ešte na začiatku roka 2005 mi nechceli poslať montáže, že by si museli na mňa vybaviť vývoznú licenciu. Keď som ich upozornil na ustanovenia v ICH legislatíve, podľa ktorých už nie sme v kategórii krajín ako je napr. Líbia, odvtedy mi bez všetkého akúkoľvek optiku pošlú (okrem minule spomínaných dvoch značiek). Martin, ten Američan sa to na SK už nemusí báť poslať, oni tí obchodníci tú legislatívu až tak nesledujú. V jednej firme mi poďakovali za upozornenie, že to musia dať doprogramovať do softwaru, ktorý tie veci sleduje a vyhodnocuje (nakoniec z toho ako somár vyšiel programátor :] ). Aj preto mi pripadá zo strany nášho štátu vrcholne debilné, ak američan s ináč prísnymi vývoznými opatreniami nemá problém do členského štátu EÚ vyviezť puškohľad, ale u nás na to treba dovoznú licenciu.
<br/>
<br/>Iný príklad štátneho debilizmu: Licenčnému konaniu podliehá aj položka 9305 - časti, súčasti a príslušenstvo výrobkov čísel 9301 až 9304 (to sú zbrane). Podľa tejto dikcie tam patria aj napr. putká na remeň, pokiaľ viem, Česi tam majú obmedzenie len na [r] hlavné [/r] časti zbraní, čo už má nejakú logiku. Stačilo by zosúladiť vyhlášku so zákonom č. 190. Ale kto by to urobil?
<br/>
<br/>Podobných vecí by som mohol vymenovať ešte niekoľko...
<br/>
<br/>Ako dôvod existencie licenčného obmedzenia ministrestvo uvádza:
<br/> Dovoz zbraní, streliva a výbušnín sa kontroluje z hľadiska bezpečnostných rizík pre Slovenskú republiku. Treba komentár?
<br/>
<br/> Poznámka:
<br/>Na Slovensku je všetko možné a Jarda možno nájde colníka, čo puškohľad zaradí inde ako do položky 9013 10 (&quot;zameriavacie dalekohľady na zbrane&quot;), ale to je zase opačný extrém oproti byrokratizmu z čias studenej vojny, ktorý ešte intenzívne vanie z dovozných predpisov.
<br/>

<br/>
<br/>Ak ste sa s Martinom bavili ako dvaja koncesovaní obchodníci so zbraňami, potom svoje hodnotenie tvojho predmetného výroku odvolávam. Ak ale nie, potom ho vzhľadom k tomu, že nie je pokročilá nočná hodina ako tá v ktorej som ho napísal, zmierňujem na &quot;...ináč by si to takto nezjednodušoval...&quot; :) (ale myslím si svoje).
<br/>
<br/>Bearhunter: Sadzba cla býva na rôzne druhy tovaru rôzna (nohavice 12%) a nemení sa každý deň...
<br/>
<br/>Fuj, zase som roztáral a to som sa zariekal, že už nikdy.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29288 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Je to dobre po lopate vysvetlené. Rád si niektoré veci dopredu odkonzultujem. Už som v živote narobil dosť kšeftov ktoré skončili fiaskom alebo by boli po finančnej stránke lacnejšie a mali by lepší efekt keby som sa riadil priatelovou radou. Jeden dobrý kamarát mi raz povedal: Nesnaž sa stým vyje... lebo vyje... sám so sebou. Tak,že keď idem na niečo s obkľukou tak si na jeho slová vždy spomeniem a dobre si rozmyslím čo spravím.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29307 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
to je sice pekne co si napisal a aj pravda len neviem stale preco si napisal ze TARAM pretoze v mojom prispevku bolo napisane presne to co si ty napisal hrubou ciernou farbou tj ...co ti brani vo vybaveni si onej licencie.. to je akoze taranie ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29348 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
neviem o slovenskych legislativach, ale toto je vrchol volovin, co naozaj pocujem prvy krat.....ze by v USA niekto obmedzoval nakup a vyvoz puskohladu!:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29451 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Štefan daj mi e-mail. Pošlem ti čo mi poslali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29628 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
Štefan, bohužiaľ nevieš nielen o ,,slovenskych legislativach“, ale ani o ,,amerických“, aj keď tam žiješ. Ak totiž o niečom nevieš ty, ešte neznamená, že to neexistuje.
<br/>
<br/>Váš Department of Commerce má tzv. Commerce Control List, kde na strane 6 v supplemente #1 k časti 774 uvádza tri dôvody pre reguláciu vývozu položky # 0A987 (Optical Sighting Devices for Firearms).
<br/>Dal som si námahu a skopíroval som nejaké výňatky zo spomínanej korešpondencie s jednou poprednou zásielkovou americkou firmou spred troch rokov:
<br/>
<br/> Jan...thanks. have checked the commerce chart and you are correct. However, our SEDs are done electronically and it reports that an export license is needed. Having our computer programmers check for us, will advise. Thanks, XY
<br/>
<br/>Toto bola ich reakcia na moje upozornenie, že pri zasielaní tovaru z oblasti streleckej optiky na Slovensko nepotrebujú žiadnu vývoznú licenciu.
<br/>
<br/>Ak sa nič za posledné tri roky nezmenilo, tak bez vývoznej licencie nesmie americký obchodník vyviezť do Kanady ani len montáž! To je irelevantné, že prekážku vyrobila kanadská strana, američania rešpektujú to, že si to chcú regulovať a jednoducho taký tovar bez licenčnej procedúry obchodník do Kanady nezašle. Opäť pripájam výňatok z korešpondencie (objednával som si niečo do Kanady, kde som sa práve krátkodobo zdržiaval):
<br/>
<br/> Jan, We can not ship scopes, rings and bases to Canada without an export license regardless of dollar amount. These items are regulated by the Commerce dept and can not be shipped without an export license.
<br/>
<br/>Takže dobre hovoríš, toto je ,,vrchol volovin“. Len sa treba zamyslieť, že kde sa nachádzajú.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29636 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
no, clovek sa vzdy nieco nauci, a zase, musim sa ospravedlnovat!:[ Bohuzial dival som sa na tieto zalezitosti z ineho uhla, nenapadlo ma ze ako velkoobchodnikovi by na tychto veciach velmi zalezalo, ale asi ano! Totiz, ja osobne som uz prenasal veci z USA, vcitane do Kanady a Slovenska! To co som prevazal v skutocnosti nikoho nezaujimalo, avsak som to podla ich a mna viezol ako sukromny dar takze to preslo!
<br/>Tak isto som posielal suciastky postou, kde pri US deviznym prehlasenim som oznacil--bezcene veci, vzorka a dar
, a pokym to niekto v cechach alebo na slovensku neukradol vsetko doslo adresatovy!:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29810 od belson
Odpoveď od belson na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
O.K. Štefan, len debata sa od prvopočiatku točí o oficiálnom dovoze (clo, DPH) a nie o súkromnej pašovačke....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29811 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Dovoz polovníkych potrieb zo zahraničia
....beriem to! Ospravedlnujem sa , vidim co som z......;/:D:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.055 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 248 návštevníkov a žiadni členovia on-line