nemecký poľovný terier

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49010 od plantex
Odpoveď od plantex na tému nemecký poľovný terier
S mensim vecsim oneskorenim, ale predsa. Ja chovam jaga, pred mesiacom mal 7 rokov. Je pravidelne na polovackach ci uz spolocnych, ci v nore, alebo pri dohladavkach diviacej. Je prilis temperametny co sa mu uz par krat stalo takmer osudnum. Neraz sme stravili hodiny u veterinara,ale psik sa zo vsetkeho vylizal. Inak su to velice odolne a na udrzbu nenarocne psy, vhodne na kazdy druh polovaciek. Ja si ho bravam na jazera na kacice v hustych rakosiach sa pohybuje lepsie ako velky stavac. :)
<br/>
<br/>Ale chcel som sa spytat nieco. Nema niekto skusenosti stym ze psikom &quot;tecu&quot; oci. Vsimam si to v poslednej dobe, po kazdej vychadzke v lese ma dake divne a zacervenane oci. Trva to sice vzdy len jeden den a po umyti kamilkovym cajom sa mu to zlepsi, no nikdy predtym som stym take problemi nemal. Ze by dostal alergiu na kvitnuce rastily? :]:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49195 od saris
Odpoveď od saris na tému nemecký poľovný terier
Noo včera som bol so svojou sučkou na brlohárskych skúškach na Branisku (okr. Prešov) Dopadla nádherne ... 2x I cena - vyháňač. Aj ked časy nemala rekordné som absolúúúúútne spokojný. Práca ostatných psíkov a zvlášť jagošou bola pekná. Jagoši ukázali svoju ostrosť a vätšina skončila v I. cene...V alebo Š. Musím povedať, že to boly celkom kvalitné skúšky. Nezávidím ale tým čo sú na rade dnes....lebo prší :-(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51301 od Lubo22
Odpoveď od Lubo22 na tému nemecký poľovný terier
V sobotu 12.11.2009 mi po poranení od diviaka uhynula chovná fena Brita spod Priesila.
<br/>Na začiatku pohonu hlásila diviakov v hustom poraste a následne bolestivo spískla. Ďalej však durila a hlásila diviakov počas celého pohonu a až na konci keď prišla ku mne som zistil,že silno krváce z papule. Vzal som ju k veterinárovia ten aby ju mohol vyšetriť tak ju uspal a zistil, že má na pravej strane cca 8cm hlbokú ranu zvnútra papule smerom do krku, ako keby tam mala pichnuté nožom. Ranu jej vydenzifikoval, pichol nejaké antibiotiká a dal mi ju domov.Bohužiaľ fena sa mi už z narkózy neprebrala a po asi 3 hodinách uhynula. Len ten, kto zažil niečo podobné vie, čo som prežíval, keď som zistil že prestala dýchať a nepomáhalo žiadne umelé dýchanie. Bola viac ako člen rodiny a jediné čo nevedela bolo, že nevedela rozprávať aj keď ja som jej štekaniu či kňučaniu celkom dobre rozumel a vedel som čo mi chce oznámiť. Nerozumel som jej však v rozhodujúcej chvíli a nedokázal som jej pomôcť. Táto strata ma bude dlho bolieť na duši a zahojiť ju môže asi len vedomie, že skončila svoju púť pri činnosti, ktorú mala najradšej a na ktorú sa pri vyslovení slov&quot;diviačika pohladaj&quot; neskutočne tešila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51310 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému nemecký poľovný terier
Škoda sučky, kup další a časem bude zase líp, ikdyž každý pes zůstane v srdci.
<br/>Umřela kvůli tomu co jí naplňovalo a co měla tak ráda, aspoň že tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51324 od spider
Odpoveď od spider na tému nemecký poľovný terier
Úprimná sústrasť.Mne sa stala podobná situácia 8.11.2009 Skoro som zošalel,bol to môj najlepší kamoš.Dlho budem naňho spomínať.:(:(:(
<br/>
<br/>
<br/>Ale už na jar príde nová krv.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51332 od medard
Odpoveď od medard na tému nemecký poľovný terier
Škoda sučky, zrejme predimenzovaná dávka narkotika neprihliadac k stavu psa a strate krvi, ale veterinár urobil určite všetko, čo mohol...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51338 od Akela
Odpoveď od Akela na tému nemecký poľovný terier
Vždy, keď sa takéto niečo stane, tak to majiteľa zoberie. Najmä ak to bol fakt výborný pes a člen rodiny. Ozaj jediný recept je ten, trošku sa otriať a tešiť sa na nové šteniatko, niekedy je dobré dať mu meno po predchodcovi. Čo sa ja pamätám, starý otec vo V.Ripňanoch mal vždy nem. stavača Broka. Tak aj ja ho mám. Kúp si šteniatko a svet bude krajší...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51342 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému nemecký poľovný terier
Dost malo informacii, ale som pochopil, ze veterinar ti ju dal domov skor ako sa prebrala z narkozy. Ak je tak, tak je to veterinarova chyba, nikdy by nemal dat psa v neprebratom stave, ze sak sa ti preberie cestou domov. Prave on ma v ambulancii pristroje a hlavne vedomosti na pripadnu resuscitaciu ak nieco zacne zlyhavat. Porozpraval by som sa o tom s odbornikom a zvazil, casom ked strata preboli, nejake dalsie kroky.
<br/>Stratit kamarata je vzdy tazke, citim s tebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51404 od Lubo22
Odpoveď od Lubo22 na tému nemecký poľovný terier
Ďakujem všetkým za prejav sústrasti. Potreboval som to aspom trocha dostať zo seba von, lebo inak by ma to asi zadusilo. A tiež som bol zvedavý na Vaše názory, kde sa mohla stať chyba, kto pochybil,resp nepochybil a ako takýmto stratám predchádzať. Do jari to musím nejako predýchať a potom dúfam že nové šteniatko mi pomôže odstrániť tú hrču v krku ktorá mi navre vždy keď si na svoju BRITKU spomeniem.
<br/>Ešte raz ďakujem všetkým.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51406 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému nemecký poľovný terier
Nie je asi spravne hned odsudzovať veterinara...nemame roentgenove oci,aby sme spoznali rozsah zraneni stav psika..vycerpanosť šok atd...množstvo použitych sedativ narkotik atd kludne mohol odhadnut spravne...ale absolutny stav...to tazko.nedokazu to lekari pri ludoch...po case si kupis dalsie šteniatko...bude ti robiť radosť ale take ako Brita uz nebude ani jedno..za ten svoj polov.zivot mozno budes mat ...alebo maš viac psikov ale ten jeden jediny je výnimočný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51407 od LEON
Odpoveď od LEON na tému nemecký poľovný terier
Po mé zkušenosti s s narkózou kterou používá většina veterinářů v malých ordinacích kdy pes dostane jednu injekci a vy si vezete uspaného psa domů a díky které jsem málem přišel o fenu vím že nikdy více to raději zaplatím dvakrát tolik za narkózu kdy pes dostane infúzi a do ní jednu dávku léku na uspání a druhou na probrání kdy pak odchází probraný domů po vlastních nohách.Hold zkušenostmi se člověk učí já jsem tenkrát taky nevěděl že je víc druhů narkózy proto když dnes potřebuji něco většího tak jedu raději 50km na kliniku kde mají dokonalé zázemí. Lubo pořiď dalšího psíka jiná léčba není to mi co máme už několikátého psíka víme hold se nedožívají tolika co mi a mají rizikovější život;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51410 od pmatta
Odpoveď od pmatta na tému nemecký poľovný terier
K jagterierom. Choval som,je to nedocenené plemeno. Troška viac sa im musíme venovať, ale po dôkladnom výcviku sa vedia odmeniť. Treba si dať pozor pri výbere šteniat. Tam som pri prvom psíkovy urobil chybu a mal som problem hlavne pri iných psíkoch. Bola to fenka a mal som dojem, že mala záchvaty zúrivosti. Hlavne na dvore neprimerane útočila na iných psov. Posledný psík bol perfektný. Poviem vám, že bez remeňa robil odloženie, hoci by ho preskočila srna, nepohol sa. Donášal z hlbokej vody, farbu bez remeňa, noroval bez kontaktu a poslušnosť? Pri nohe bez remeňa aj celý deň. Nevyhovovala mi rýchlosť pri durení, a veľke nároky na prechádzky. Uznajte že takého psíka nemôžte pustiť za dedinu aby sa prebehol Momentálne začal poľovať a bolo. Prešiel som na drôtosrsté jazvečíky a som spokojný. Škoda že zas som to prehnal pri výbere a skáče diviakovi na papuľu. Bola už viac krát zranená, raz veľmi vážne. Klom ju trafil tesne okolo rebier. Veterinar ju s toho dostal. Mysleli sme že ideme po farbe diviaka a nakonic som na stope našiel moju fenku v šoku. Teraz odpočiva na dôchodku a pracuje jej dcéra. Beriem ju na ľahšie dohľadávky, aby celkom nevyšla z cviku. A neverte neprajnikom, nikdy som psa nemal na rukach a teren prejde v pohode taky isty ako Slovenský kopov. Snech ich len spomali, troška viac námahy a nič iné. Dokážu duriť celý deň. Aj v zime nema problem za zverou cez vodu a robia mi aj donašku (keď nevladze niesť tak ťaha za sebou). Úplna sranda. Noruju bez problémov aj jazveca. A skuste prísť na dvor. ktorý strážia. Ešte k strateniu sa psa. Poľuje sam pre seba a nie pre vás. Otázka výchovy. Určite sa po chvíli snaží vrátiť len ho treba počkať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51411 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému nemecký poľovný terier
pani k tym stratam psikou robime chybu mi majitelia chodime na polovacky autami . otec ked zacal polovat chodil do reviru peso na spolocne polovacky tak isto 3-4 kilometre peso nikdy sa nestalo ze sa nam psiky nevratili a mali sme jagose aj kopovy:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51523 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému nemecký poľovný terier
Ahojte, já také souhlasím s tím, že by jsi si měl psa brát domů probraného. Jinak k ostrosti na diviaky, ze Štěpánské naháňky jsem jel také na šití, 18 stehů, ale fenka vypadá velice dobře. Jsou to prostě hrdinové, ti naši Jagové.
<br/>K tomu co psal Eko, bylo by určitě dobré, chodit s psíky na nástup pěšky, ale jak bych došel na sraz např 30 km???
<br/>Do Nového Roku všem přeju hodně štěstí, zdraví, úspěchů a loveckých zážitků, nejen s našimi psíky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54261 od nugy
Odpoveď od nugy na tému nemecký poľovný terier
Yegi nazdar. Ako sa ti darý? Akých a koľko psov máš? Dlho som o tebe nepočul.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54270 od yegi
Odpoveď od yegi na tému nemecký poľovný terier
Sevas kamarát,tiež som Ťa dávno nečítal,po dlhej sezóne odpočívame,resp.sa pripravujeme na hlasitosť s 2mi sukami a na brloh s mojou mladou,ktorá už odpolovala celú sezónu.Máme s dcérou dve párky,dcéra pokukuje po švajčiarskom duričovi.čo je nové u kamarátov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54292 od nugy
Odpoveď od nugy na tému nemecký poľovný terier
Na dolniakoch po starom. V pondelok idem na sono, či možme čakať malých jazvečíkov. Hore som bol iba na jednej či dvoch spoločných, nebolo velačasu, no zapolovali sme si aj na záhorí. Takže sa s jagošmi darí. Eliška sa ma ako. A čo ten diviačik? Podrástol? Už aj my tu u nás máme výcvikovú diviačiu oborku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #54333 od yegi
Odpoveď od yegi na tému nemecký poľovný terier
Ahoj,Eliška si užíva,má novú volieru,lenže v priebehu roka mi uhynuli 4líšky,čo je najhoršie,jeden požičaný lišiak.keby si mal líšky,mysli na mňa.kanček to už má za sebou,mal cez 1ookíl,začínal vystrájať,tajžke zháňam aj svinku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 dňami #54357 od nugy
Odpoveď od nugy na tému nemecký poľovný terier
Ja som mal pekného minuloročného lišiaka, no dal som ho na umelú noru cca 2 mesiace. Uvidíme či este dačo ponorujeme a kde. Boly sme cez víkend a vynorovali sme 14 kusov, ale boli este dost malé. Kamarát sa snaží dáke vychovať na mlieku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 dňami #54378 od yegi
Odpoveď od yegi na tému nemecký poľovný terier
Pokial sa kamarátovi podarí odchovať,budem mať záujem.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 190 návštevníkov a žiadni členovia on-line