Výživa šteniat od 4 týždňa veku

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40290 od Lubo1
Po viacerých diskusiách by som sa rád opýtal chovateľov a hlavne veterinárov, nakoľko ich príspevky pokladám za dosť vyčerpávajúce a jasné, aký máte názor na kŕmenie šteniat mliekom hlavne kravským na dopåňanie vápnika. Nie sú vhodnejšie preparáty ako BIOClAL Plus, mäso, vajcia, alebo iné doplnky stravy? Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40296 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
Vo veku 4 týždňov už môžu aj šteňacie granulky. Ak mäso, tak nejaký dobrý (chudý) sval. Ak vajcia, tak natvrdo. S mliekom od kravy opatrne, radšej tvaroh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40316 od vp
Odpoveď od vp na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
Nie, nie, nie, nie a este raz nie.
<br/>Mozno je to moj nazor, a mozno trosku ovplyvneny nazor veterinara. Ale pre mna najlepsia cesta je kvalitne kompletne krmivo pre stenata. Nechcem naozaj robit reklamu ziadnym firmam na vyrobu krmiv, ale je to najjednoduchsia, najspolahlivejisa a najjvyvazenejsia cesta ako zabezpecit svojmu psovi zdravy start do zivota. Ja mam Ceskeho Fuzika, a krmil som ho specialnymi granulami pre stenata az do veku 18 mesiacov. Samozrejme som to kombinoval s varenymi cestovinami, trochu masa atd (spravit mu to chutnejsie), ale hlavna cast krmiva boli granule. Treba mat na mysli, ze pes (samozrejme je to trosku rozdielne medzi plemenami) sa vyvija v priemere do, okolo 12-tich mesiacov. A treba mu zabezpecit vyvazeny prijem zivin, v tomto obdobi, lebo ked v tomto obdobi cosi pokazis, je potom velmi tazke opravit neskor. Ja teraz mojho CF krmim, granulami, masom a vsetkym co mu chuti, lebo uz je dospely pes, a ked vidim ze mu to prospieva tak nech sa mu len paci.
<br/>O raste kosti u psov by sa dalo hovorit hodiny. Ale pri nedostatku vapnika vznika odvapnovanie kosti (osteoporoza), pri nadbytku mozu vznikaju problemy hlavne s chrupavkami v klboch (osteochondoza) a este sa da zmienit rachitida pri nedostatku vitaminu D.
<br/>Nic z toho nie je dobre pre psa, takze moja rada je, neprekrmovat vapnikom, davat mu dostatocne mnozstvo vapnika, neprekrmovat masom atd.(vajcia mu kludne davaj, to mlieko by som radsej nie), proste a jednoducho kompletna strava pre stenata, je najlepsie co pre neho mozes spravit. Naozaj
<br/>Ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40324 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
Mlieko by som až tak rezolútne nezatracoval a štencom odchovávaným v tomto ročnom období doprial. A keďže im najviac prospieva matkino, futroval by som matku, aby jej naplno fachčila mliekáreň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40326 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
Moja otázka vzišla z dvoch dôvodov:
<br/>1. Odchoval som 25 šteniat v štyroch vrhoch. Čisté mlieko sa mi potvrdilo iba ako účinné preháňadlo. Ke¡dže podobne pôsobí aj na mňa, ale neviem mu odolať, skúsil som ho zohriať v mikrovlnke. To pravdepodobne zabezpečilo rozbitie látky /lekári iste viete ako sa volá asi laktóza/, ktorá je pre mäsožravcov, ku ktorým sa počítam:] nestráviteľná a spôsobuje tieto problémy. Jediné využie u mlieka som našiel pri úprave kaše PUPPY pre šteniatka. V plnej miere súhlasím s VP, keďže predpokladám, že v prírode si šelmy vystačia aj bez mlieka. Ak doplním vápnik preparátom, ktorý má 56% podiel vápnika, tak by som rád počul názor, koľko mlieka by potrebovali šteniatka skonzumovať, aby si doplnili 100mg vápnika.
<br/>2. Stretol som sa s názorom, že dysplazia u psov môže vzniknúť práve z dôvodu nadostatočného prísunu mlieka 8o. Takže hneď by som sa opýtal na Váš názor aj na dysplaziu, aby tu nebolo treba otvárať inú tému.Je to genetická záležitoť na koľko %?
<br/>
<br/>Este otázka na VP:
<br/>Vitamín D môže pes prijímať predpokladám normálne ako dieťa rybím tukom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40331 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
Takze sa asi jedná o kazeín, ktorí sa tam nachádza v koloidnom stave

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40337 od kyra9
Odpoveď od kyra9 na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
Ahoj, ja sice nie som ziadny odbornik na dysplaziu, cize toto je len moj nazor, no co sa tyka mojej feny, dostavala od malicka hlavne granule, k tomu obcas tvaroh so zltkom, obcas varene, ale zaklad boli tie granule a do roka bola bez velkej zataze a vysledok A/A. Jej sestra zo skorsieho vrhu - len otec iny, mala od malicka zataz (behavali s nou) a dysplazia D/D, krmena myslim tiez granulami a varenym masom, dokonca dostavala kravske mlieko ak si dobre pamatam. Cize urcite ma na to vplyv okrem genetiky aj zataz v mladom veku a vyziva (do toho 1 roka). A s tym mliekom neviem, o tom som nepocula :) moja ho nepila, teda iba raz za cas dostala kysku, co sme priniesli z Liptova a ani ju neprehnalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40347 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
ahojte psickary ,fandim kazdemu polovnikovi i nepolovnikovi co chova psa,pretoze viem co to obnasa pochadzam z polovnickeho rodu takze sme mali doma dost psou od jazvecika ,ceskeho fuzaca az po farbiara ,ale co tu teraz citam cim to treba krmit no hotova alchymia my zme mali na horarni kozu kopu skvariek lisovanych a zbytkou od obeda a psi boli zdravi a vo vynikajucej kondycke ako dedovi tak otcovi havosi ,tak klobuk dole pred vami co to obnasa vychovat psa a to si chcem na stare kolena zadovazit farbiara,:D,majte sa a prajem hodne uspechou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40370 od vp
Odpoveď od vp na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
Tak, tak. Mal som na mysli kravske mlieko. Presne tak moze kravske mlieko posobit, ako opisujes. A to ako prehanadalo. Je to kvoli laktuloze, hlavne.
<br/>Krmit matku kravskym mliekom, ktore ona dobre znasa, vobec neodsudzujem. A to s tou mliekarnou, je pravda, cim viac materinskeho mlieka stence dostanu tym lepsie.
<br/>Vitamin D je rozpustny v tukoch, takze ano, rybi tuk je vyborny zdroj tohto vitaminu.
<br/>Co sa tyka dysplazie, to je naozaj dlha tema a zlozita. A priznam sa ze ani ja presne neviem o tejto chorobe vsetko.:-o
<br/>V kazdom pripade, je to ochorenie, ktore ma tzv. multifaktorialny typ dedicnosti. To znamena, ze stence po rodicoch ktori maju dysplaziu, maju vacsiu sancu na to aby sa u nich toto ochorenie vyvinulo v plnej &quot;krase&quot;. Ale nemusi sa. Na to aby sa toto ochorenie vyvinulo, treba okrem genov aj pricinenie vonkajsich vplyvov, ako je krmenie, nadmerna zataz v dobe rastu - a kto vie co este.
<br/>Cize, to s tym prekrmovanim vapnikom. Moze to napomoct vyvinutiu dysplazie (a inych nie tak castych problemov kosti). Ale je tam to carovne slovicko &quot;moze&quot;. V kazdom pripade, sa neoporuca zvysovat tuto pravdepodobnost a preto sa odporuca v dnesnej dobe vyvazeny prijem vapnika v porovnani s prijmom fosforu a inych zivin.
<br/>Tu hovorime o dysplazii bedrovych klbov, ale pri niektorych plemenach hlavne retrieveroch, stavacoch je dost velky problem aj dysplazia laktovych klbov. A tam si myslim, ze nadmerny prijem vapnika je este rizikovejsi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40375 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40434 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
Ja som odchoval niekolko steniatok a moja skusenost je taka, ze kravske mlieko naozaj funguje ako prehanadlo. Skoncil som s nim hned po prvom vrhu, pri dalsich som to len otestoval a vysledok opat prehanadlo. Takze odvtedy krmim stenacimi granulami uz od 3-4 tyzdnov, najskor zmaknutymi vo vode a neskor suchymi a nastastie vsetky suky matky mali tolko mlieka ze este ako 8 tyzdnove si mohli steniatka dopriat materske. Lepsiu znasanlivost na kozie mlieko. To som v minulosti skusal, ale dnes uz nedavam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40442 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Výživa šteniat od 4 týždňa veku
Keď sme pri mlieku, ako vaše psy znášajú žinčicu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.137 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 550 návštevníkov a žiadni členovia on-line