GPS pre psov

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40765 od matulkoh
GPS pre psov bolo vytvorené matulkoh
chlapi mate skusenost s podobnymi pristrojmi, uvazovali ste o tom pre svojich psikov? GPS som si zaobstaral v lete a nemozem si to vynachvalit. pristroj mi dava dokonaly prehlad o pohybe psov v reviry, vidim nimi prehladanu plochu teda mozem posudit ich hladanie, som kludny, ze viem kde sa pohybuju, ked bol pes otraseny po strete s diviakom a nebol schopny pohybu som ho lahucko nasiel kedze som videl kde je, v akej vzdialenosti, kde na mape, videl som, ze sa nehybe. iny razna na vychode suku zavreli v garazi ked sa tlacil les nad dedinou. Pristroj sa da pouzit ako auto navigacia, turisticke GPS, tachometer, vyskomer. ked citam kolko psov sa strati, je poranenych... nebolo by toto riesenie, aj ked si clovek musi sem tam vypocut posmech ci tym psom volam...
<br/>
<br/>a dohladavky fakt jedna basen.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40767 od Rout
Odpoveď od Rout na tému GPS pre psov
Včera jsem celý den zkoušel na naháňce Garmin Astro 220 na svém kopovu a můžu potvrdit to, co píšeš, Matěji, dokonalý přehled o pohybu psa. Dnes jsem gps objednal. Byla to paráda, když jsem viděl jak reaguje na roh na 800 m. A perfektně bylo vidět na mapě jak důkladně leč prohledává. Opravdu dobrá věc, ušetří spoustu strachu, zcela jistě i zvěřiny, protože dohledávka s tím musí být o dost snažší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40768 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému GPS pre psov
no dufam ze coskoro budem mat aj ja pozitivne skusenosti s tymto zazrakom techniky ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40783 od jager
Odpoveď od jager na tému GPS pre psov
Takúto promóciu na GPS som ešte nečítal. Ok! Ak je pravda čo píšeš, a ja ti verím, musí to byť veľmi zaujímavé. Predpokladám, že to nebude lacná záležitosť a s toho dôvodu by aj obojok mal byť dostatočne pevný, aby si GPS nestratil. To je jasné! Len sa chcem spýtať, či nehrozí riziko, že sa pes pri durení niekde nezavesí ? Ako máš vyriešené toto?
<br/>Inak mi imponuje to, že sleduješ pohyb psa celým tríbom a tak môžeš zhodnotiť celkové hľadanie psa.
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40789 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
ja to mam vyriesene jednoducho nemam obojok ale modul zabudovany do ochrannej vesty. ja si svojich psav moc cenim nato aby ich stopol jelen, daniel, srnec, diviak. v nemecku chlapy maju tiez gps vo vestach. ps obojkova verzia je na obojku s matrosu ze skor otrhnes psovy hlavu ako obojok.
<br/>
<br/>pozri obrazky
<br/>
<br/>www.nornik.sk/garmin.html
<br/>
<br/>cena masinky ak ta to zaujima len na mail alebo mobil 0908811535

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40790 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
janko ti ho pozical? ano je to parada, vyber si verziu s DC20 a vestu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40792 od DKo
Odpoveď od DKo na tému GPS pre psov
Aký je dosah v členitom teréne napr. ob dolinu? Aký je výkon vysielača, ktorým sa prenáša GPS info o pozícii psa k vodičovi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40794 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému GPS pre psov
Pre tych co ovladaju anglictinu www.gundogsupply.com/garmin-astro.html [/]KLIK TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40795 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40798 od Rout
Odpoveď od Rout na tému GPS pre psov
Janko ne :), ale kolega z Třeboně, mě se víc zamlouvá ta obojková verze, když se obojek dobře dotáhne, tak není šance, aby se pes někde zachytil, anténa je pružná a kopov je dost mohutný na to, aby to v pohodě odnosil, těch 200 g. Jedinou nevýhodu obojek má v tom,že není oranžový :) S Honzou se uvidíme asi 9.-10. ledna tak to všechno prodiskutujeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40799 od DKo
Odpoveď od DKo na tému GPS pre psov
píšu o životnosti batérie 17 hod. a dosahu do 7 míľ tzn. 12 km, ale predpokladám, že na rovine. Uvítam, ak sem prispeje niekto s praktickou skúsenosťou v členitom teréne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40800 od Rout
Odpoveď od Rout na tému GPS pre psov
Dosah je 5 mil, cca 8 km.... byl jsem teď na Doupově, což není žádná rovinka, a v pohodě....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40804 od Rout
Odpoveď od Rout na tému GPS pre psov
obojek jsem měl zapnutý cca 7 hodin a byl na půlce, takže to vypadá , že životnost baterie odpovídá... Jinak se prodávají ještě přídavné antény, které dosah zvětší, ale to nevím o kolik. Ode mne byl pes nejvíce 3 km.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40805 od DKo
Odpoveď od DKo na tému GPS pre psov
Doupov poznám dosť dôverne, hlavne Pilu a Mětikalov 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40810 od kefas
Odpoveď od kefas na tému GPS pre psov
Ak je obojok zapnutý napevno, tak je tam vždy určité riziko, že sa pes niekde zavesí. V najhoršom prípade aj postrelenému kancovi na zúbok. Preto by som radšej volil variantu bezpečného uvoľnenia v kritickej situácii. Nerozumiem však tomu, ako sa môže GPS stratiť. Veď si ho nájdem. Musela by jedine skončiť batéria, padnúť do nejakej hlbokej pukliny, jaskyne, alebo podobného miesta bez signálu, alebo by ho musel nájsť nejaký chytrák skôr a hneď by ho vypol. Ale to by bola priveľká zhoda náhod naraz. Jedna vec ma ešte zaujíma. Pred týždňom po hodinovom neúspešnom preháňaní &quot;vycvičeného&quot; kanca po hustom tŕní sa môj kopov s jazykom po zem vovalil do prvej kaluže skoro až po oči. GPS by určite skončilo pod vodou a neviem, či by to prežilo. Má niekto skúsenosti s týmto? Inak si myslím, že je to výborná vec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40811 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
tak mam to asi od maja, mam verziu s DC 20, cize modul, skusal som to na rovine, tych 12km, v kopcoch okolo Stupavy pes bol 1km a plny signal, potom na turci na Dubovom dosah z doliny cez kopec cca 1km vzduchom, teraz som bol v Raji na Geravach a psovi vypadol signal po 900 metroch ale trochu zmenil poziciu a zas bol ok, asi bol za nejakym masivom. je to odlne, kamarat bol vo svedsku a utopil sa im kopov este na druhy del to vysielalo, ide o nastavenie frekvenciu komunikacie, pri 30s intervale to vydrzi 36h, ja vsak pouzivam verziu 5s a pri nej tych 17h. Obojkova verzia je ok, len sa da kupit len v statoch u vybranych predajcov, kedze bol taky zaujem, ze nie vsetci ju maju a Garmin si najpr splna objednavky, stav trva od leta. Ale pripadny zaujemca sa moze ozvat a ja mu garmin sprostredkujem, aj s mapamy a vyhodnejsie ako, keby to kupil v USA a u nas kupoval mapy. Prvy spokojny zaujemca to dostal vcera, doba dodania cca tyzden. DC30 obojok by mal byt k dispozicii u mna do sviadkov. Jarko kazdy den na tom makam.
<br/>dodavaju sa pridavne anteny, mam ju, na auto a zvacsiu je to dosah , ale ani v garmine Vam nepovedia o kolko. predavaju aj mini antenky namodul dc20 maju asi 2cm trochu skratia dosad a su super do velmi husteho porastu, na na DC30 nie je ziadna ina antena a na Astro 220 je len antena na auto, ziadna ina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40812 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
no myslim ze som ti odpovedal na otazku, pes skoncil pod ladom 2m hlboko., oba pristroje su vodotesne. nemyslim, ze pes by sa zachytil a o zubok, ak ho chyti cez ten obojok tak mu pretne krk, no ako som povedal, ja uz som sil a mame vesty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40813 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému GPS pre psov
Ahoj aka je cena takehoto zariadenia?dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40814 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
napis my na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo volaj na 0908811535 poviem ti vsetky podmienky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41980 od Plumbum
Odpoveď od Plumbum na tému GPS pre psov
Reklama jak hovado/matulkoh/ . najprv akože diskusia a potom biznis :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 588 návštevníkov a žiadni členovia on-line