GPS pre psov

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42506 od nugy
Odpoveď od nugy na tému GPS pre psov
Chcel by som sa spýtať, či nieje niake podobné zariadenie, čo zistí aj signál pod zemou. Pri norovaní by to bolo určite ku prospechu, aby sa vedelo kde treba kopať ak bude treba. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42507 od nugy
Odpoveď od nugy na tému GPS pre psov
Inak myslím že GPS je na poľovačkách len ku prospechu. Aspoň pre tých, ktorým na ich psíkoch záleží.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42511 od medard
Odpoveď od medard na tému GPS pre psov
nugy, každý obojok je pre psa pri brlohárení nebezpečný, jedine, žeby to bol nejaký čip...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42522 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému GPS pre psov
Takze po dvoch dnoch testovania Astro 220 [img]www.mydigitallife.info/wp-content/uploads/2008/07/dc30astro220-468x234.jpg [/img]pre tych ktori sa o to zaujimaju mozem povedat len pozitivne veci.
<br/>
<br/>Majitel ma neustali prehlad o psovi co je asi zaklad. Neustale dostava info ci je pes v pohybe alebo na mieste. Ma moznost sledovat psa na kompase ktory mu udava aj vzdialenost od psa v metroch, tak isto moze sledovat jeho pohyb na topo mape. Ako som mohol sledovat obojok psa vobec neobmädzuje v pohybe ani sa nezachytava /pes behal cez sipky/. Pristroj je velmi spratny nie je o moc vacsi ako boli prve mobilne telefony. Na gps si moze kazdy pozriet vzdialenost aku pes prebehol ako aj cas za ktory to prebehol , plus pristroj ukaze na topo mape vykreslenu celu trat kde sa pes pohyboval.
<br/>
<br/>v kratkosti asi tolko. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42530 od Rout
Odpoveď od Rout na tému GPS pre psov
Dnes jsem zrovna také konečně nechal proběhnout hafana s gps. Když byl delší dobu na místě cca 800 m ode mne, tak jsem se došel podívat co se děje, zaštěkával tam pod vývratem dva lončáky :) Potom se dali do pohybu a jen jsem sledoval, jak se vzdálenost zvětšuje až na 1,5 km. Dobré bylo sledovat, jak se vrací zpět, jak se orientuje podle zvuku rohu :)
<br/>Myslím, že každý kritik GPS, by si měl představit pár situací, které se mohou stát.
<br/>1) pes je zraněn a nemůže z místa nebo díky šoku, který utrpěl, ztratil orientaci... např. při pneumotoraxu jde ve finále doslova o minuty
<br/>2) při naháňce je postřelen kus naměkko, psi jdou za ním, dostanou se několik km od leče, nejsou slyšet, barva není. Několik hodin staví potom na místě kus a nikdo o tom neví.
<br/>3) Obdoba druhé situace, při dosledu, pes jde na řemenu až k loži, tam je vypuštěn, zvěř je stále ještě dost vitální a uniká několik km, pes se vrací za několik hodin a už není schopen vůdce dovést k místu, kde leží již zhaslý kus.
<br/>Kdo často loví s barvářem nebo honičem, se do podobných situací se dostane a pak je GPS opravdu nedocenitelným pomocníkem. To je můj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42531 od Rout
Odpoveď od Rout na tému GPS pre psov
takže můj předchozí příspěvek neber Jaro jako nějakou polemiku s tím, co jsi psal ty, naopak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42536 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému GPS pre psov
Aby som nezabudol: Rad by som sa podakoval Matejovi Hraskovi alias Matulkoh za obstaranie GPS Garmin Astro 220.
<br/>
<br/>Vdaka Matej. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42546 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
diky diky,Jarko, som rad, ze to o com som hovoril a pisal asi pred pol rokom zistuju aj dalsi lovci. Budem mat clanok v myslivosti ohladne GPS. Chlapi, ktori mate otazky ohladne GPS kludne volajte a piste. info na mojej stranke www.nornik.sk Bratia spoza moravy my mozu napisat maila a ja im dam kontakt na p. Konvicku, ktory je asi najpovolanejsi hovorit o GPS v Cechach. Urcite pomoze aj so zaobstaranim. Ty co uvazuju o kupe by mali vediet, ze cena zavysi od dolaru, ktory klesat asi nebude teda aj cena moze len rast. Jarko, Jardo, vela uspechov so psikmi a hlavne pkoja co vnesie GPS.
<br/>
<br/>Dovolte mi este zareagovat na pristroj pre norovanie. Ide o vysielac na krku psa vo velkosti zapalkovej krabicky. Norujem dost vydatne, pouzivam lokator cca 3-4roky. nikdy ziaden problem, v zahranici ak pustite psa do nory bez lokatora tak pozeraju na vas ako na...... V anglii to pouzivaju snad 20r este som nepocul o jednom pripade zachytenia, ak by sa take nieco stalo tak viem kde mam psa, ale ani liska ani jazvec nemaju ziadne tvrde, ostre korene v chodbach, aspon som sa s takym niecim nestretol. Moje posledne norovanie z 24.1. vybrlohoval som v Rakusku 2 jazvecov boli v hlbke cca 3m, kopali sme s bagrom. Ako by si tam nasiel psa 20m od vsuku, pod krykmi a haluzinou, mohol by tam ziapat aziat aj tak by ho nebolo pocut. Ak by sme vedeli kolk zabrat radlicou aby sme si nezabili psa. Firmy vyrabaju lokatory specialne na tento ucel a kym nieco uvedu na trh tak to testuju. Treba sa pytat ludi co to maju a nedat na rady &lt;skusenych&gt; polovnikov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42552 od Misty
Odpoveď od Misty na tému GPS pre psov
Dobrý deň pán Kučík, bol by som rád, keby ste sa mi ozvali čím skôr, nakoľko mi nedvíhate telefón a neodpovedáte na maily ani smsky. Potrebujeme doriešiť veci čo ste sľúbili, rád by som bol keby ste si stáli za svojím slovom.
<br/>
<br/>Všetkým ostatným sa ospravedlňujem, že som off topic, ale toto je už asi posledná šanca ako kontaktovať pána Kučíka, ktorého sa už snažím niekoľko dní zastihnúť a nedvíha telefon ako vždy.
<br/>
<br/>Kontakt na mňa: 0911562356 www.gundogstore.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42810 od Misty
Odpoveď od Misty na tému GPS pre psov
Dobrý deň pán Kučík Jaroslav /JARO/, stále čakám na Váš telefonát a riešenie ohľadom Vašej objednávky /zakázky iba pre Vás/, ktorú ste si doteraz nevyplatili..... Sám ste tu písali, že nemáte radi podrazy, ani ja ich nemám rád... Vidím, že prispievate a chodíte na rôzne fóra, tak myslím, že ste čítali aj moju výzvu na kontaktovanie.
<br/>
<br/>Znova sa ospravedlňujem adminovi za príspevok mimo tému.
<br/>
<br/>Kontakt na mňa: 0911562356 www.gundogstore.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42815 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
ty si snad pomylil forum, alebo clanok. Mna osobne tvoje ksefty s Jarom vobec nezaujimaju, nikoho nezaujimaju. toto nie je ani priestor na ich riesenie. Tak prosim ta ak admin suhlasi zaloz si temu Jaro, Labrador, Ublizili mi a tam sa realizuj.
<br/>
<br/>ps admin prosim ta vymaz to
<br/>dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42817 od Misty
Odpoveď od Misty na tému GPS pre psov
Veľmi dobre viem, že ste kamaráti, tak prosím, bol by som rád, nech sa vyjadrí pán Kučík k danému problému, kde si sám priznal, že je to jeho chyba. Riešiť som ich chcel už mnohokrát, ale bohužiaľ nereaguje na žiadne moje telefonáty, ani smsky ani maily. Mne nikto neublížil, len pán Kučík mi sľúbil, že vec dá do poriadku aj po navrhnutí splátkového kalendára, ktorý mi sám navrhol, doteraz nedošlo k žiadnemu zaplateniu. Je na ňom a mal už niekoľkokrát možnosť, dať veci doporiadku, ale on sa zatajuje. Čiže, je to tu aj pre ľudí z fóra, ak im niečo pán Kučík sľúbi, aby sa vyhli sklamaniu, lebo vie veľmi pekne do telefónu KLAMAŤ a nedodržať si svoje slovo.
<br/>
<br/>UŽ SA MOHOL VYJADRIŤ VEĽAKRÁT JE TU DENNE NA FÓRE, prečo to neurobil a poslal niekoho iného, aby to tu &quot;poupratoval&quot;....
<br/>
<br/>Ku každému svojmu príspevku som sa ospravedlnil, že to nesúvisí s témou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42819 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
vobec mi nejde o nejaku podporu Jara, ide mi o to, ze uz si to tu raz napisal a staci, alebo si otvor danu temu. ak mate spor vyrieste si ho, podla prispevku ti nieco dlzi, ak mate zmluvu rieste to, ak ju nemate tak je tazko posudit kto je v prave. ak robis nieco na dobre slovo tak to mas problem pretoze kazdy to moze pochopit inac a potom si zly obchodnik. Naozaj otvor si temu Jaro a popis problem, tam sa ti urcite aj Jaro k tomu vyjadri, len svoj problem neries v temach kde to nepatri. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42822 od Misty
Odpoveď od Misty na tému GPS pre psov
Ja som mu to len osviežil, lebo sa doteraz neozval... V ostatnom s Tebou úplne súhlasím, je to hlavne moja blbosť a naivita, nabudúce budem opatrný....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44242 od bukoky24
Odpoveď od bukoky24 na tému GPS pre psov
chcel by som sa spýtat, aký to máte typ, prípadne ci sa dá signál sledovat aj na inom GPS pristroji a aká je asi cena

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44273 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
nie signal sa da sledovat len na Astre 220 a vysielacom moze byt len DC20 alebo DC30. obrazky na mojej webke www.nornik.sk a clanok je v myslivosti priloha pes.
<br/>www.myslivost.cz cena je 800eur

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52200 od flado
Odpoveď od flado na tému GPS pre psov
Chcem poprosiť o radu kolgov, ktorí používajú Garmin Astro 220 a DC20 o radu. Napriek všetkým mojím snahám sa mi nedarí udržať komunikáciu so psom a príjmačom na viac ako 800 m a to ani pri priamej viditeľnosti a výkonnejšej anténe. Pri zlom počasi resp. pri členitom teréne je to podstatne horšie. Vie mi niekto poradiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52203 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému GPS pre psov
cau zavolaj na 0908811535 poradim ti je to prkotina v nastaveni

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52223 od jumbo
Odpoveď od jumbo na tému GPS pre psov
Nikde som nenašiel rozmery vysielača DC20 alebo DC30. Dá sa toto zariadenie použiť aj na jazvečíka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52244 od flado
Odpoveď od flado na tému GPS pre psov
Používam to na jazvečíka (DC 20).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 316 návštevníkov a jeden člen on-line