CACT a CACIT pro retrievery

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47823 od Majja
CACT a CACIT pro retrievery bolo vytvorené Majja
Může retriever na Slovensku získat CACIT a CACT na barvářských ( Farbiarske skúšky malých plemien) zkouškách????
<br/>V Čechách toto není možné, protože tam podle našich platných regulí není disciplina přinášení a podle Mezinárodního řádu FCI pro pracovní zkoušky se CACIT zadává pouze na všestraných zkouškách z přinášení nebo na zkouškách z přinášení.
<br/>V Čechách se na těchto zkouškách nezadává ani CACT.
<br/>Díky za odpovědi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47827 od DKo
Odpoveď od DKo na tému CACT a CACIT pro retrievery
Ako vidíš môže, ale tam toho smrdí viac. Ten najjemnejší smrad ide z vedomia, že klub usposriada medzinárodné skúšky a nedá o nich vedieť vlastným členom :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47828 od Majja
Odpoveď od Majja na tému CACT a CACIT pro retrievery
Škoda, že je nedal vědět do zahraničí, přijela bych :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47829 od Majja
Odpoveď od Majja na tému CACT a CACIT pro retrievery
Není nic jednoduššího, než napsat dotaz na FCI.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47831 od DKo
Odpoveď od DKo na tému CACT a CACIT pro retrievery
Prečo hneď bežať na FCI, keď na Sloensku máme Kynologické oddelenie SPZ. A na Slovensku vychádza aj Vestník SPZ, v ktorom by sa mali dať nájsť všetky medzinárodné skúšky, ktorých schválenie u FCI zabezpečuje ústredie SPZ prostredníctvom SKJ 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47832 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému CACT a CACIT pro retrievery
Nevím ale retriever je přeci jen slídič a aportér tak by tam k zadání titulu měla být zkouška s aportováním. Můj laický názor.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47834 od DKo
Odpoveď od DKo na tému CACT a CACIT pro retrievery
... a malo by to byť aportovanie čerstvo strelenej drobnej zveri ... toť názor odborný (FCI)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47839 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému CACT a CACIT pro retrievery
No tak mám názor ako FCI :)
<br/>Nosit dumíky už by bylo asi opět ubohé :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47840 od DKo
Odpoveď od DKo na tému CACT a CACIT pro retrievery
Ono zas, lepsi dummy ako nic 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47846 od Majja
Odpoveď od Majja na tému CACT a CACIT pro retrievery
Poslala jsem mail :-) ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47847 od Majja
Odpoveď od Majja na tému CACT a CACIT pro retrievery
a zapomněl jsem na trialy :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47848 od DKo
Odpoveď od DKo na tému CACT a CACIT pro retrievery
e-mail na psie veci radšej do schránky našho psinca

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48145 od Majja
Odpoveď od Majja na tému CACT a CACIT pro retrievery
Tak zatím mi nikdo z SPZ na můj dotaz neodpověděl. :[ Asi to budu muset poslat písemně. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48176 od DKo
Odpoveď od DKo na tému CACT a CACIT pro retrievery
Ach Marie Marie, ty asi nevieš čo sa u nás deje a aké starosti oni majú a čo sú proti týmto starostia nejaké CACT a CACIT pre retrívre. Buď rada, že si v taskom klube akom si, ktorý si aj ja vážim pre jeho prístup k retríverom a čerpám z jeho skúseností z retrívermi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48724 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému CACT a CACIT pro retrievery
Ked som naposledy zistovala podmienky na zadavanie CACIT titulu, bolo povedane, ze CACIT sa z FCI ziada pre plemena, pri ktorych nastupi (aleb je tu ta moznost, ze nastupi) minimalne 6 jedincov. Z toho pohladu na slovensku CACIT je na skusky ziadany len pre plemena GR a LR. Kazdy rok na jesen sa dava na SPZ kalendar planovanych akcii na dalsi kalendarny rok so ziadostou o pridelenie titulov CACT a CACIT k skuskam. Co nam je schvalene a ktore tituly na ktore skusky budu zadavane sa dozvedame spatne po odsuhlaseni.
<br/>
<br/>Na zaklade coho SKJ/SPZ a FCI schvaluju jednotlive tituly sa treba pytat priamo tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48740 od DKo
Odpoveď od DKo na tému CACT a CACIT pro retrievery
Ja som našťastie (alebo na smolu) aj v inom klube, v ktorom vedia aj aké majú byť na skúške disciplíny, aby za ňu mohol retríver cístať CACT resp. CACIT. Mája to vie tiež, tak sa diví a ja sa jej nedivím, lebo viem prečo sa ona diví.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48741 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému CACT a CACIT pro retrievery
Vazeny pan Kollarik, ja uz sa ani nedivim,ze Vy sa stale niecomu divite. Bola by to zbytocna strata casu.
<br/>
<br/>Ale k veci...zadavanie titulov k skuskam ma isty proces a klub, resp. organizator skusok je v tom procese ten posledny clanok. Ak sa Maja divi, lebo vie co a ako ma byt a nema byt, tak iste vie, na koho sa s tou otazkou obratit a nepotrebuje nikoho za advokata. A tiez verim, ze vie, ze na fore na to odpoved nedostane. A ak by nevedela, tak ma na vyber - vycvikar klubu, ktory skusky zastresuje po organizacnej stranke a zaroven vytvara propozicie, p. Mockova na SPZ alebo sa moze priamo obratit na FCI.
<br/>
<br/>CACIT je pridelovany FCI na konkretne skusky, ak ho pridelia, zrejme vedia na zaklade coho. Rovnako, ak ho nepridelia. Ak sa niekomu nepaci, ze na nejakych skuskach titul zadavany bol alebo naopak nebol, treba sa obratit na FCI alebo zastupcu SPZ/SKJ ktory tu plni funkciu sprostredkovatela.
<br/>
<br/>Ja som tak urobila, ked som si zistovala preco sa CACIT zadava u nas len pre LR a GR a odpoved som dostala. Neubudlo zo mna a verim, ze neubudne ani z nikoho ineho, ak sa bude pytat na spravnom mieste.
<br/>
<br/>A ak sa moj prispevok javi mierne drzy, nuz, ako sa dlhodobo do hory vola, tak sa vazeny pan Kollarik z hory ozyva. Sam si za to mozete. Skoda len, ze ste mi pred 4 rokmi nepovadli, ze v momente ako zacnem robit nieco pre klub, otocite kabat a zacnete na mna kydat a prekrucat atd.
<br/>
<br/>Tymto povazujem z mojej strany vysvetlene co som chcela...ak mate potrebu nejakych invektiv, najdite si inu obet, u mna neuspejete ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48749 od DKo
Odpoveď od DKo na tému CACT a CACIT pro retrievery
Vážená Van, myslíte si, že FCI niečo znení na pravidl8ch pre zadávanie titulov CACT a CACIT pre retrívre, vzhľadom na súčasné zoskupenie výboru SRK, príp. KR SPZ? Ja nie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48756 od DKo
Odpoveď od DKo na tému CACT a CACIT pro retrievery
Vážená Van, ak ste príspevok, ktorom ma napádate a pritom sama uznávate, že sa sa v problematike skúšok pre retrívre vyznám lepšie než vy, označila za mierne drzý, ako by ste označila fakt, že klub usporiada skúšky so zadaním CACIT a o tom nedá vedieť ani vlastným členom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48766 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému CACT a CACIT pro retrievery
Nemyslim si, ze je riesenim urazat sa a utocit na seba cez fora, lebo tam sa ziaden problem nasho klubu nevyriesi (kedze je tu len zanedbatelny pocet clenov) . Takze sa budem sa opakovat, pisala som to sem a aj v sukromnej odpovedi...s touto otazkou sa treba obratit na toho, kto je za propozicie zodpovedny a kto mal teda okrem propozicii skontrolovat aj web. Myslim, ze viete velmi dobre, kto to je ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 476 návštevníkov a žiadni členovia on-line