Akého psa do hôr Oravy?

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48977 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Akého psa do hôr Oravy?
Lubo,nemam to z vlastnej hlavy ,ked poznaš Luda Pitoňaka z LZ Liptovsky Hradok Je to moj kamarad a velky chovatel ako bavorakou tak hanoverakou tak neviem prečo tvoj udiv a už vobec som tym nechcel odsunut bavoraka na inu kolaj ,bol to vždy moj sen mat bavoraka aj ked ma Ludo tale nahovara na hanoveraka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48979 od fatran
Odpoveď od fatran na tému Akého psa do hôr Oravy?
Bibasso ja mám doma na slovenské pomery neštandartné plemeno západosibírsku lajku ale som spokojný.To čo potrebujem zastaviť postrieľanú zver dokáže a to mi postačuje.Je to plemeno veľmi dobre prispôsobené pohybu v drsných a tažkých aj zimných terénoch.Poľujem vo Veľkej Fatre v horskom revíri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48983 od jand
Odpoveď od jand na tému Akého psa do hôr Oravy?
Ja osobne by som Ti doporučil západosibírsulajku, je to síce málo rozšírené plemeno no po mojich skúsenostiach s týmto plemenom ,keď som 8 rokov mal dokonca 2 musím povedať že môj ďalší psík bude tiež lajka.Dobrá práca na diviaky aj dohľadávka a v zime a hlbokom snehu nemá absolutne žiadny problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48985 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému Akého psa do hôr Oravy?
Ahojte,
<br/>
<br/>vsetkym sa musim podakovat za pomoc a dobré rady.
<br/>
<br/>Keby mi to dovolovala praca, tak by som si veru zaobstaral asi kazdého psíka, čo ste mi tu poradili, lebo vestci su vynikajúci. Uz som prestudoval asi vsetky publikacie a stale sa neviem rozhodnut. Jaro mi odporučil Švajčiarského duriča, čo je nádherny psík, taktiez mi viacerí z Vás odporučajú Bavorskeho alebo Hanoverskeho farbiara a velmi dobrý typ som dostal na Štajerského duriča. Toto su moji horúci kandidáti a už len si vybrať. Keďže tento víkend bola v Kubíne výstava psov, ktorú som samozrejme nestihol, budem si musiet tieto psíky poobzerat v Bratislave na pripravovanej Medzinárodnej výstave.
<br/>
<br/>Ako tu písal DKo, v mojom prípade pojde prevazne o individuálne polovačky s postriežkou, takže aj podla toho musím vyberať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48986 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Akého psa do hôr Oravy?
JAsne ze ho poznam, aj vcera sme boli na drate. Ale:1. hanoveraka by som odporucal chovatelovi aspon po odchovaní 2 psov, 2. robustny pes, ktoreho ked vynasam na posed mam co robit 3. zaciatocnik ho &quot;nespravi&quot; 4.bavorak je inteligentnejsi, tvrsi, podstatne lepsi pre vycvik, skvor &quot;dozrieva&quot; a hlavne spratnejsi. Je to proste PAN PES.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48990 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému Akého psa do hôr Oravy?
Lubo1,1 načo ho nosiť na posed 2 že bavorak je inteligentnejší ani to by som netvrdil.Ostatné súhlas:);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48993 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Akého psa do hôr Oravy?
Myslel som to tak, ze BF uz v 1roku bez problemov zvladne PF. Stopu, ktoru som na zaciatku robil pre 2r HF mi polrocna BF urobila bez problemov, HF je slabsi hlavne na vypustenie. Vyborny nos, no skvor dohladavka az do konca na remeni. U hanoveraka je ta hranica podstatne vyssie. A ak sme pri výsledkoch, skus pozriet vsetky sutaze regionalne, narodne, ci medzinarodne. Aj ja som mal dve hanoveracky a dalsiu som cvicil a pre absolvovanie PF je min vek 2 roky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48995 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Akého psa do hôr Oravy?
Hanoverak je samozrejme skveli pes s velmi citlivim nosom. No narocnejsi na vycvik ako bolo spomenute. A bavoraka by som volil preto ze postrielanu zver ak treba zastavit tak v kopcoch to lepsie zvlada stihly bavorak ktory ma lepsiu kondicku ako mohutny hanoverak. Hanovera by som volil do rovinateho terenu.
<br/>A este pokial bude prevazne polovat individualnym sposobom,neviem ci je lepsi psik ako farbiar. A co sa tyka inych ako polovnickych veci, je to kludny vyrovnany a lahko ovladatelny psik aj pre zaciatocnika. Len pre upresnenie, ja farbiarov nechovam a tak aby si niekto nemyslel ze zastvam plemeno ktore mam ja sam. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48996 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému Akého psa do hôr Oravy?
Lubo ja súhlasím, ale problém vidím troška inde,všimni si keď súťažia HF z maďarska tie sa vedia umiestniť medzi elitou,. je to len o výcviku, že dospieva neskoršie, to je pravda. U nás HF je trošku v pozadí, ale dúfam že v správnych rukách sa prebojuje raz tam kde právom patrí, medzi elitu!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48997 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Akého psa do hôr Oravy?
No presne. Madari maju urcite vecsie moznosti a podstatne viac zveri ako na Orave. Preto moj nazor je, ze z hanoveraka by bol zaciatocnik nepravom sklamany, ocakaval by hned od zaciatku prilis vela. Je samozrejme, ze vo vecsom nose je urcite viac pachovych buniek ako v mensom /hovorime tu stale o farbiaroch/, ale vycvik by som prenechal skvor skusenejsiemu vodicovi, ktory psa vedie nielen na vodiacom remeni, ale ktori ho vedie pracovne;) a pozna rakcie psa a na to ho vie spravne usmernit. A na to je hanoverak podstatne citliveejsi. Nehovoriac celkove /resp.v drvivej vecsine/ je hanoverak ppodstatne meksi pes u ktoreho sa chyby pri vycviku velmi tazko napravaju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49001 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Akého psa do hôr Oravy?
Lubo nechcel som niekomu radit,reagoval som len na plantexa,vy čo chovate bavorakou viete o čom rozpravate ja som len ich obdivovatel a v hore maju moju uctu. Bavorakom a hanoverakom zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49078 od stokodej
Odpoveď od stokodej na tému Akého psa do hôr Oravy?
Ja Ti odporučím AJD máme doma mladú fenku a poľujeme tiež vo Veľkej Fatre a zatiaľ nebol žiaden problém, ja pochádzam z Oravy (NO) a viem aký je tam terén a aká zver, takže by som vrelo odporučil. Čo sa týka výcviku tiež sme nemali problém a neviem či to bolo len o výbere psa a odporúčaní, ale sme sa mu dosť venovali no na druhej strane už si na seba tisíckrát zarobil pri dohľadávkach apod. Takže skús pozrieť na stránku www.kchajd.sk alebo www.alpskybrakyr.cz nájdeš tam zaujímavé info.;):-p8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.110 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 692 návštevníkov a žiadni členovia on-line