Vycvik foxa

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55004 od SamueloS
Vycvik foxa bolo vytvorené SamueloS
ahojte...rad by som sa dozvedel nejake rady skusenych chovatelov, s cim by som mal zacinat vycvik mladeho foxteriera. Pred tromi tyzdnami mi nahle uhynul 5 rocny psik foxterier, ktoreho som mal bez PP. Asi o tyzden nas privita novy clen rodiny, ktory bude mat 2 mesiace, budem ho mat s PP, tak by som mu chcel venovat znacnu pozornost, aby som ho dobre pripravil na skusky. Vycvik by som planoval zacat asi ked bude mat 3 mesiace, to bude zalezat asi od jeho povahy a ako rychlo bude rast. Len neviem, co ho mam ucit prve. Je strasne vela povelov, tak by som chcel nejake tie rady ohladom postupnosti povelov. Ja by som asi zacal najprv sadni, potom lahni a chodza pri nohe. Neskor "ku mne", "zostan" a nakoniec nieco ako stopa,hladaj a stekaj. Viem, ze to nie je tyzdnova zalezitost, ale chcel by som sa radsej poradit co a ako, ako by som mal u neho vypestovat zle navyky. Nejake tie skusenosti mam uz od prveho psika, ale ten ma posluchal len na sadni a zostan, to mu islo fak dobre, ale teraz planujem postupit trosku dalej...za kazdu radu dakujem:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55005 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Vycvik foxa
Nechcem podcenovat tvoje schopnosti, ale z toho co si napisal a po skusenostiach ktore mam, ti dam dve rady...prva najdi si vo svojom okoli niekoho kto ma skusenosti s vycvikom psov, ale nie len teoreticke, ale aj vidis psikov ktore mu presli rukami a riad sa jeho radami, lebo sam to bez chyb nezvladnes. Neber to prosim zle, ale uz len to, ze chces zacat so sadni, lahni hovori vela...toto su povely, ktore sa psik nauci behom hodiny a potom sa to uz len upevnuje. Ale naco su ti tieto povely, dokonca aj chodza pri nohe, ak psik neovlada zakladnu vec a to privolanie? Ak nemas privolanie, nemas nic, lebo psika nevies ovladat...takze ho nemozes nikde pustit bez toho aby si netrpol, ci pride ci nahodou ho nieco nezrazi, nezabehne, neublizi dakomu. Takze druha rada, zacni s privolanim...nauc ho na meno a ruka v ruke s tym privolanie.
<br/>Nech sa vam spolu dari :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55008 od SamueloS
Odpoveď od SamueloS na tému Vycvik foxa
je na tom kusisko pravdy...hlavne je to, aby vedel prist ku mne na povel a nie ked sa mu bude chciet...s predoslym psikom to bol hlavny problem, ze nie vzdy posluchol, aby ku mne prisiel a najhorsie to bolo, ak som ho pustil z klietky a on utekal a ja som mu uz mohol rozkazovat, potom posluchol, az ked sa vybehal a unavil...budem sa snazit odstranit tuto chybu a nejako ho skrotit, chcem, aby bol plne ovladatelny, aby posluchal a nedal prednost inemu psovi alebo hocicomu inemu, ked mu kazem, aby prisiel ku mne...dakujem za radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55012 od robo18
Odpoveď od robo18 na tému Vycvik foxa
ahoj samuelo.odkial si?a z akej chov stanice mňbudes mat psika?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55013 od SamueloS
Odpoveď od SamueloS na tému Vycvik foxa
tak ja som z Vyšného Hrušova, co asi nebudes poznat, ale je to okres Humenné...psika sa nam podarilo zohnat zo Skalice od pana Bielika, neviem ako sa vola tato chovna stanica, ale existuje uz 40 rokov a jeden pan mi povedal, ze majitel tej stanice je akysi poradca pre chov hrubostrstehoi foxteriera a ze je to velmi dobry vyber...uvidime, ci tomu aj tak bude, ale dufam, ze psik sa podari

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55118 od SamueloS
Odpoveď od SamueloS na tému Vycvik foxa
nevedel by mi niekto nahodou poradit, ako mam mojmu foxterierovi spevnit chvost, aby ho mal rovno...chvost je skrateny zhruba na 10 cm, ale stale ho prehyba nad chcrbat a neviem, ci sa mu zrovna v dospelosti sam od seba alebo zostane takto zohnuty...steniatko ma zatial 2 mesiace...videl som zopar obrazkov psikov so spevnenym chvostom, ale neviem cim to mali omotane, ci sa to da kupit a ako na to...ak by mal niekto skusenosti s niecim takym, tak by som bol velmi vdacny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55122 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Vycvik foxa
pri štenatach 2 paličky od magnumu (nanuku) a omotať kobercovou páskou a hotovo. Pri váčšom chvoste 2 drievka a omotať páskou. Poradil mi to jeden chovateľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 týždnami #55336 od baxo
Odpoveď od baxo na tému Vycvik foxa
SamueloS, napíš mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., pošlem Ti manuál na foxa overený na Slovensku. Príjemny deň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #56777 od eviitka
Odpoveď od eviitka na tému Vycvik foxa
Dobry den,chcela by som vas poprosit o pomoc-kamaratka si kupila hladkosrstu foxterierku, o ktoru sa ale nevie postarat a touto cestou jej hlada novy domov.Ja som ju mala v docasnej opatere pol roka a preto sa tiez angazujem v hladani. Fenka ma rok a stvrt, fotky su na internete,
<br/>pokec.azet.sk/eviitka/fotoalbumy?i9=9d1b...icka?i9=9d1b6fff8456
<br/>Byva v BA,je uzasna,povaha terierska,do mrtva by aportovala.V pripade zaujmu volajte na t.c. 0908979111-Ivona Vajdova,majitelka.Ja osobne by som bola najradsej,keby si ju vzal niekto,kto by vedel dalej rozvijat jej vlohy a venoval sa jej. prosim,opytajte sa znamych, ci by sa jej niekto neujal.Kamoska ju uz da hocikomu,co mna osobne vekmi mrzi
<br/>dakujem.
<br/>eva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57104 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Vycvik foxa
nemate niekto kontakt na umely brloh v obci alzbetin dvor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57119 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Vycvik foxa
máte ;) . Ale určite pochopíš, že to tu nebudem zverejňovať. Daj maila.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57124 od SamueloS
Odpoveď od SamueloS na tému Vycvik foxa
psik nam uz trosku podrastol a preto by som ho chcel zacat ucit ako norovat...pred domom mame asi 4 betonove rury v rade a tam rad chodi. Pustam mu tam obcas aj macku, pekne a vytrvalo hlasi. Kedze ma uz 7 mesiacov, tak som chcel skusit ako sa bude spravat v normalnej nore a priviedol som ho k jednej, kde bolo vidno cerstve stopy, vyhrabana hlina a nanosene seno pred vchodom, takze sa tam asi chystal zimovat jazvec. Pes len tak chodil, onuchaval, ale neodvazil sa vojst dnu. Nechal som ho tak, na prvy krat netreba prehanat, zobral som ho inokedy a a uz tam pchal aj hlavu, ale nevosiel. Bol akysi nervozny, vrcal a brechal skor na mna ked som ho povzbudzoval, akoby chcel, aby som isiel s nim. Myslite, ze ho mam k diere obcas priviest a raz sa tam odvazi, len mu treba dat cas alebo ako ho mam na to cvicit. Prosim poradte. Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57176 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Vycvik foxa
Ak Ti môžem poradiť,určite s ním budeš chcieť urobiť brlohárske skúšky.V tom prípade Ti odporúčam vynechať prirodzený brloh,pokým nebudeš mať absolvované BL.A jazveca tiež vynechaj,aspon do skúšok.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57276 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Vycvik foxa
moja emailova adresa je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. nevies ci je to v tychto casoch otvorene a ci maju lisky,vopred ti dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57277 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Vycvik foxa
Umelé brlohy sú už v týchto časoch zazimované, už sa na nich netrénuje. Začína sa na jar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57294 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Vycvik foxa
Nevadi bolo by dobre aj na jar len by som potreboval kontakt, pocul som o umelom brlohu v obci Miloslavov čast Alžbetin dvor tam by sme mohli absolvovat aj skusky.Psik patri pz ma ho na starosti moj kamoš je to jagdterier suka este mlada.Kurt keby si bol tak dobry dal kontakt moju emailovu adresu som ti napísal v mojom predoslom prispevku.Diki este raz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57300 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Vycvik foxa
K dispozícii su umelé brlohy v Alžbetinom dvore, okres Senec a v Báhoni, okres Pezinok. Nieje problém sa dohodnúť na jeden, či druhý brloh. Závisí od aktuálneho stavu líšok. Odkial ste?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #57304 od lubi
Odpoveď od lubi na tému Vycvik foxa
som z DS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.119 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 938 návštevníkov a žiadni členovia on-line