Pes nema zaujem o diviaky

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56285 od SamueloS
Pes nema zaujem o diviaky bolo vytvorené SamueloS
Dobrý deň...mám asi 6 mesačného foxteriéra, ktorý nemá vôbec záujem o diviaky alebo svine. Od malička som ho vodil na miestne družstvo, kde voľne žije početná skupina vietnamských svíň. Považoval som to za super oboru a príležitosť, kde by sa psík mohol zoznamovať s touto zverou. Bral som to ako oboru s diviakmi, svina ako svina. Keď bol psík ešte menší, tak zájem mal, trhal sa z vodídtka, štekal, pišťal, chcel ich naháňat, hoci ja som ho radšej nepúšťal, aby mu ešte neublížili. V poslednom čase som ho už začal púšťať, ale záujem nikde. Zo začiatku ešte trošku za nimi pobehol, zabrechal a vrátil sa späť. Potom som ho musel huckať, zase pobehol zabrechal a opäť sa vrátil. Čím ďalej tým je to horšie, sviňa mu prebehne popred nos, on za ňou pobehne 10m a vráti sa. Ako keby sa bál alebo neviem čo? Na mačku je inak ostrý, pekne a vztrvalo hlási, ale do väčšej zvery sa mu akosi nechce. Poradte ako mám u neho vzbudiť záujem. Chystám sa do obory, ale už normálnej s diviakmi, tak uvidíme ako bude reagovať tam...Ďakuejm za každú radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56286 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Pes nema zaujem o diviaky
Daj psikovi s tymi svinami pokoj a nechaj ho dospiet, skor kym nieco presvihnes!!! Foxici zvyknu dozrievat neskor, 6- mesacny to je este stena, aj ked je to male plemeno. Tot moj nazor, foxterierkari a terierkari vyjadrite sa!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56300 od medard
Odpoveď od medard na tému Pes nema zaujem o diviaky
Skoro, priskoro z neho robíš diviačiara...8o Aj Teba tatko vláčil za babami, keď si mal 6 rokov?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56302 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Pes nema zaujem o diviaky
nevím čemu se divíš dnes to je přece normální všechno rychle a nejlépe hned pak se ještě na zkouškách přetahují kdo má mladšího psa, když pak vidím ty zlomený mladý psi tak bych je s velkou chutí kopal do řiti po všech disciplínách na všestrankách!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56303 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému Pes nema zaujem o diviaky
To máš jako se ženskou, když jí máš prvně v posteli, tak by jsi jí roztrhal, za to když si tam s ní po padesáté, tak si rád že po tobě nic nechce :D
<br/>Je to o psu, podle mého si chybu neudělal, také trénuju na prasata od půl roka. Chtělo by to pauzu a pak vyrazit znovu, naprosto nejlepší variantou je divočák postřelený na zadek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56304 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Pes nema zaujem o diviaky
Nenamáhaj psa v tomto veku,nechaj ho dozrieť,aspoň do 10mesiacov.Keby ani potom nejavil záujem,doporučil by som Ti skúsiť ísť k diviakovi so zacvičeným psom,aby sa od neho učil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56305 od papo
Odpoveď od papo na tému Pes nema zaujem o diviaky
mám podobnú skúsenosť, 8-9 mesačný fox mi nosil aport spomedzi diviakov v oplotku a vôbec na ne nereagoval. pritom na mačku ako britva! poviem ti, že som mal čierne myšlienky. dal som na radu kamaráta, skúseného jagošiara, nech sa len ďalej venujem ostrosti, že pes mi sám ukáže, kedy ho to začne zaujímať. pokiaľ si pamätám, začalo to približne v roku a pol. potom aj prítomnosť staršieho skúsenejšieho psa, ako ti radí yegi je veľmi dobrá rada!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56312 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Pes nema zaujem o diviaky
Psík by měl mít práci na diviakoch jako odměnu, spíš něž jak samozřejmost. V tomto věku bych já osobně spíš učil psa na zájem o stopu zvěře, vlečky se zajícem, králíkem, bažantem, holubem apod. Prostě práci nocem na stopě něčeho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56316 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Pes nema zaujem o diviaky
Počúvni Yegiho daj psíkovi čas.Zožeň si kúsok kože,lepšie raticu z diviaka a pohadzuj ako aport alebo potiahni kúsok,sprav stopu.
<br/>Ak bude psík od malička s mačkami privykne,tvoj je často pri svinkách,,ako píšeš,,môže ich považovať za časť svorky,to znamená nižšiu ostrosť na diviaky.Ak ho diviak v obore vypráši máš po psovi,záleží na povahe psa!Prajem veľa úspechov!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56324 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Pes nema zaujem o diviaky
Čo chceš prosím ťa od 6 mesačného psíka? Trénuj pomaličky ostrosť a budz kľudny. Raz za 3 mesiace zober psíka ku diviakovi a keď nebude robiť tak nebude, no a čo. Ono sa to raz zobudí, len tomu daj čas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 dňami #62203 od pmatta
Odpoveď od pmatta na tému Pes nema zaujem o diviaky
Psíka treba zoznámiť z pachom diviaka. Len čo sa naučí chodiť a žrať. Pre psa ako lovca prebudiť u neho pud. Pol ročného psa pustiť medzi diviaky je veľmi nezodpovedné. Vtedy sa u neho buduje sebadôvera a môže o ňu prísť. Tak za plotom pri oborke, aby videl skúseného psa ako vyštekáva diviaka. U foxov sa ani nedivím že nelovia. Bežne po poľovačkách vidieť ako sa plemeno upadá. Plemeno dopláca na svoj výzor. A klub proti tomu nič nerobí, veď aj načo hlavne že zarábame na množstve. Potom sa nečudujme, že tak inteligentné psíky za niekoľko rokov budú nepoužiteľné pri love.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 512 návštevníkov a žiadni členovia on-line