Zapadosibirska laika

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58361 od waren
Zapadosibirska laika bolo vytvorené waren
Zdravim
<br/>Potreboval by som nejake postrehy od ludi co toto plemeno vyuzivaju.
<br/>Ako to je co sa tyka ovladatelnosti?ide to snimi bez problemov - daju sa odvolat z cerstvej stopy,od kusu,alebo,su to individualisti s vlastnou hlavou a,ked narazia na stopu,zver,idu podla seba povel,nepovel.Mal som zatial len raz moznost vidiet ich pracu na spolocnej,ale tam to nebolo nic slavne,pes bol samostatna jednotka co mal kazdeho v pazi a tiez strhol srnciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58365 od 857jrs
Odpoveď od 857jrs na tému Zapadosibirska laika
čau,no ja take jedno kurviča doma mam.každopadne si priprav pevne nervi,dokup ešte jedny turisticke topanky a možeš začat sa mu venovat.je to určite svojska povaha ale ma to vyhody.moj vysoku ani srnčiu neduri cez hory a doly ako sa to traduje medzi tymi čo ich poriadne nepoznaju,max,300m.preveri stopu a vracia sa,hlasi len na kontakt tak vieš že je pri zveri,ak narazi na poranenu zver alebo choru zver,mačky lišky tak je problem ho odvolat bežne hodinu vykrikovania a nadavok.diviaky su jeho chutovka len bacha na svine radi si za nim vybehnu.na čo ho naučiš to ti bude prednostne robit,čim viac tym lepšie.v hore sa ti určite nestrati moj sa vracia do 15min sem tam to trva aj dlhšie zaleži na čo narazi,ale princip je taky že robi kruhy okolo v určitej vzdialenosti okolo mna s tym že si pride skontrolovat kde som a ide znova.voditko mu nepristane ale je to nutnost.ak maš večšši revir a rad behaš,maš nervi na uzde a nechceš sluhu ale partnera tak potom je lajka idealna.vačšši revir som nemyslel preto že prebehne za zverou tri doliny to nie, neni to kopou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58388 od tagir
Odpoveď od tagir na tému Zapadosibirska laika
Dobrý deň. Mam dve zapadnosibirske lajki. 6 a 2 ročne. Nigde ne mal s nimi problem. Vycvik ľachki a jednoduchi. Ne streľajte na tu zver v pritomnosti lajki na ktoru vy ne chcete abi lajka poľovala. Stači nekolko krat zobrať lajku na postrežku do lesa ukazať jej crnču a povedať Ne možeš, a ona už zapamiata to. Lajka to je skupina poľovnich psov určenych na individualnu poľovačku, to nie je ďurič. S toho hľadiska lajku ne možno davať do pohonu. Ale možno aj lajku vycvečiť na ďuriča, no vtedi zabudnite na individualnu poľovačku. Ja možem odvolať svoich lajok ne len s čerstvej stopy ale aj od diviaka. Keď budete venovať im dene hodinku druhu, to naučite ich všetkemu. Lajki poslušny a ľachko ovladateľny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58389 od waren
Odpoveď od waren na tému Zapadosibirska laika
tak teraz by to chcelo este skusenosti,lebo po prvom opise som nadobudol pocit,ze laika nieje pes pre mna a zacal som sa obzerat po sliedicoch,ale po tomto opise som na vazkach.
<br/>ja potrebujem psa hlavne na idividualnu polovacku(posliedky) a ako kazdodeneho spolocnika v lese.ked bude treba aby reviroval okolo mna na vizualny kontakt,zahlasil najdenu zver a dal sa bez problemov ovladat - odvolat od zveri,zo stopy.a tiez aby vycvik nebol skuska mojich nervov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58390 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zapadosibirska laika
Ja nie som odborník na psov, ale na individual poľovačku a nájdenie zveri a ovládateľného psa na prechádzku revírom, resp. posliedku by som vzal farbiara. Videl som prácu farbiara pri posliedke aj dohľadávke a to ako oznamoval prítomnosť zveri a bol som nadšený. Ak ma opustí náš rodinný priate, asi sa vyberiem sa cestou jedného z plemena farbiarov. Ak keď stavač je naša srdcovka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58391 od 857jrs
Odpoveď od 857jrs na tému Zapadosibirska laika
čau,každy pes ma inu povahu tak nemožeš brat všetky skusenosti doslova.ja viem že ked budem kupovat dalšieho psa bude to zase lajka alebo karelak.polujem s nim indiv. aj na volno aj na voditku ,zaleži na čo konkretne poluješ,na lokalite a td. podla toho sa rozhodnem kedy ho pustim.ak maš tolko času že s nim možeš bit každy den von tak sa neboj že ho zoderieš skor naopak.mam s nim aj par dohladavok všetky uspešne od kanca,jelena,srnca,lišku ,holu vysoku nema problem.s tym vizualnym kontaktom na volno neviem ale vycvikom by to asi išlo.ak zver nebeži tak ju hlasi za behu malokedy skoro vobec.ked je na voditku tak to čo si chce ovonat si vačššinou ovonia ,na silu.zo stopy ho asi nestihneš odvolat su rychle :D ale zdravu zver neduri max ju vybrechne.mam snim pekne zažitky a berem ho všade,aj na vylety s rodinou,na stavbu a hlavne do hory.teraz ma chudak tažke časy bo marodim zo zlom.nohou už 7.mes.a šak skus a uvidiš myslim že neobanuješ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58392 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Zapadosibirska laika
waren - Podľa špecifikácie Tvojich priorít by bol pre Teba najvhodnejší sliedič ! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58393 od tagir
Odpoveď od tagir na tému Zapadosibirska laika
Dobrý deň. Lajki dobry farbiare. Dasa aj naučiť hlasiť na zhasnutu zver, ale to treba dlho na to učiť. Moja lajka vrati sa ku mne a vola sa sebou. Vinikajuca vlastnosť lajok na postreške sedia ticho na zver ne stekaju, a možu vyderžať v mrazivom počasie nekoľko hodin bez problemov. V lese dobre orientuju sa a nigde ne stratia sa. Na posledke chodia ticho. Nekolko krat podarilo mi prijsť s lajkou ku zveru na na 20-30 metrov. Ona sidela so mnou ticho a pozorovala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59877 od superslam
Odpoveď od superslam na tému Zapadosibirska laika
nejake skusenosti karelskym medvedim psom? myslim,ze u tych nieje problem ani s hlasim zhasnuje zveri ako u lajok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63355 od belman
Odpoveď od belman na tému Zapadosibirska laika
Zdravím,chcel by som sa informovať na možnosť používania lajok,karelskeho m. psa a iných plemien duričov nad 50cm k.v.v súčasnoti.Obmedzenie,presadzované hlavne&quot;kopovčiarmi&quot;,znemožňujúce legálne používanie duričov nad 50cm,vykonanie duričských skúšok a.p.vraj už neplatí?Nesledoval som momentálne túto tématiku,poradí niekto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63357 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Zapadosibirska laika
belman - Obmedzenie už neplatí !!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63358 od belman
Odpoveď od belman na tému Zapadosibirska laika
Ďakujem,to ma veľmi teší,že je o jeden legislatívny nezmysel menej!Poprosil by som ale konkrétnejšie,ak niekto vie-aká norma(právna a p.)to ruší?Nejako nestíham sa k tomu dopracovať....Dopredu díky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63362 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Zapadosibirska laika
belman - Tu to nájdeš medzi novinkami : www.kchspp.sk/index.php/informacie/novinky-

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63364 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Zapadosibirska laika
To zas nie je az tak uplna pravda, obmedzenie vyskou 50 cm sice neplati tak ako bolo v minulosti, ale platia obmedzenia pre niektore plemena. Nik neriesi aku maju vysku, ale proste nemozu absolvovat SD (napr polsky duric). Co sa tyka karelskeho a lajok, tie uz nie su obmedzene a mozu absolvovat SD.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63365 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Zapadosibirska laika
pytliak - Nepleť si hrušky s jablkami !;) Otázka bola či bolo zrušené obmedzenie &quot;do 50cm&quot; a to aj skutočne bolo zrušené !!! Nebola len upravená tabuľka s uvedením možností absolvovať skúšky pre jednotlivé plemená kde sa skutočne u Poľského duriča zrejme zabudlo dopísať &quot;DS&quot; !!! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63369 od belman
Odpoveď od belman na tému Zapadosibirska laika
K niečomu som sa už &quot;doštrachal&quot;aj ja,tiež som to pochopil tak,že obmedzenia už neplatia v podstate ani na toho poľského duriča-a je to fajn,konečne!Momentálne mám poľovnícku pauzu,ale svojho času som skoro 10rokov poľoval s karelákom(mi)a kolegovia s lajkami,u nás na okolí sme boli prvý priekopníci týchto plemien,tak preto môj záujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #63370 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Zapadosibirska laika
Citaj poriadne. Ja si jablka s hruskami nepletiem. Napisal som jasne, ze obmeduenia 50 cm uz neplatia. To bola prva cast a odpoved na otazku ci plati obmedzenie. Doplnok toho bolo, ze plati obmedzenie pre niektore plemena. A to plati, tych plemien je viac a &quot;nezabudlo&quot; sa na ne, su ucelovo a umyselne takto vyradene z absolvovania SD.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.060 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 743 návštevníkov a žiadni členovia on-line