Značenie psov - tetovanie, čip

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61247 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Možno bude tým, že som zo pár štencom od nás vybavoval exportný PP a ich nadobúdateľov poučil čo to je a čo s ním majú urobiť. Považoval som to za svoju chovateľskú povinnosť. Na moje vedomosti žiarliť nemusíš, ja na nich nebazírujem a kľudne sa z nich pouč.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61249 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Značenie psov - tetovanie, čip
tak to je odpověď hodná Dko:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61401 od tommekrupa
Odpoveď od tommekrupa na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Tak ma, prosím ťa, pouč z akého dôvodu ju vymazali z ČLP ??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61419 od Barbor
Odpoveď od Barbor na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Do pozornosti by som rada dala všetkým majiteľom psov , týka sa to povinného čipovania, kto by si toho chcel viacej prečítať www.kvlsr.sk nájdite si sekciu informácie pre chovateľov .. cestovanie do zahraničia ... informácie pre chovateľov spoločenských zvierat a pasy spoločenských zvierat
<br/>....
<br/>1. Zvieratá, ktoré nie sú predmetom premiestnenia
<br/>(zostávajú na území Slovenskej republiky)
<br/>Od 1.novembra 2011 musí vlastník zvieraťa na svoje náklady zabezpečiť identifikáciu a registráciu každého psa, mačky alebo fretky. To znamená, že každý pes, mačka, fretka musí byť nezameniteľne označený transpondérom - mikročipom spåňajúcim normu ISO11784 alebo čitateľným tetovaním. Tetovanie je platné iba v tom prípade, že je dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011 a je riadne čitateľné. Psi, ktorí sú tetovaní po 3. júli 2011 musia byť dodatočne označení transpondérom - mikročipom.
<br/> Na psy, mačky a fretky, ktoré sa narodili pred účinnosťou zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 39/2007 Z. z.“), t.j. pred 1.11.2011, sa vzťahuje dvojročné prechodné obdobie v súlade s § 54b ods. 5) zákona č. 39/2007 Z. z.. Počas plynutia prechodného obdobia, ktoré končí dňa 30. septembra 2013 musia byť psy, mačky alebo fretky označené transpondérom - mikročipom alebo tetovaním. Na psy, mačky alebo fretky, ktoré sa uvádzajú na trh, prevádzajú do vlastníctva alebo držby inej osoby sa toto prechodné obdobie nevzťahuje.
<br/>Aplikáciu transpondéra - mikročipu, môže vykonávať len veterinárny lekár, ktorý je aj zodpovedný za prevedenú aplikáciu. Zodpovednosťou veterinárneho lekára je si overiť funkčnosť transpondéru - mikročipu pred aplikáciou a po aplikácii na zvierati.
<br/>Údaje o identifikácii zvieraťa a vlastníka musia byť vedené v Centrálnom registri spoločenských zvierat (ďalej len „CRSZ“). Údaje do CRSZ zadáva veterinárny lekár, ktorý vykonal identifikáciu zvieraťa.
<br/>Spoločenské zviera, ktoré bolo identifikované transpondérom - mikročipom resp. tetovaním pred účinnosťou zákona č. 39/2007 Z. z. a nie je registrované v CRSZ resp. v SRZ, jeho registráciu do CRSZ vykoná veterinárny lekár pri najbližšej vakcinácii proti besnote spolu so zadaním údajov o vakcinácii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61449 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
lebo exportné papiere by jej nevydali, ak by v žiadosti o ne jej chovateľ neuviedol kam ju predáva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61450 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Značenie psov - tetovanie, čip
už tady bylo hodně odborníků ale na tebe žádný neměl a nebude mít :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61459 od tommekrupa
Odpoveď od tommekrupa na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Tak Pán dko prečítaj si môj príspevok ešte raz a povedz mi prosím ťa kde konkrétne som písal o tom že kraťaska má vybavený od predošlého majiteľa export pedigree ... Ja som len chcel poukázať nato, že pre účasť na skúškach poľovnej upotrebiteľnosti psov nie je nutné aby bol pes zapísaný v SPKP ale v plemennej knihe pod FCI ... nemal som vôbec za potreby sa tu doťahovať s nejakým vševedom... :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61469 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
.. ale potom ju nemáš, nie si jej majiteľom, ale iba držiteľom. Ahoj a pozdrav v tom vašom klube. FCI má rada v psom evidovaných pod sebou poriadok a exportné papiere jej na to slúžia, dali by sa prirovnať prevoznými papierom pre auto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61473 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
V podstate ide o to že pes s export pedigree a nezapísaný v SPKP je to isté ako keď kúpite auto, predošlí majiteľ ho odhlási a vy neprihlásite... toto sa však netýka spomínanej sučky NKS, lebo .. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61474 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
... a ja som sa len na jednu Leoného super radu opýtal čo poradí v prípade, ak ten pes má papiere označené ako export pedigree ?? A kľudne sa to opýtam i teba 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61476 od tommekrupa
Odpoveď od tommekrupa na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Ale šak si odpovedáš v každom svojom príspevku sám. Pes ktorý má papiere označené ako export pedigree je automaticky vyradený s príslušnej plemennej knihy krajiny z ktorej pochádza. Nato aby mohol absolvovať akce v rámci SPZ alebo SKJ musí byť zapísaný do SPKP. dkO nie som v klube chovateľov NKS, suku som neuchovňoval, s chovateľom od ktorého ju mám som sa dohodol že export pedigree nepotrebujem. Pre vlastnú potrebu som si spravil JSS, FSS, oblastnú výstavu. Nikde nebol problém. Iba u teba :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #61478 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Vďaka za upresnenie, dúfam, že teraz i Leaon pochopí, že tá jeho super rada je o ničom v prípadoch štandatných importov psov, keď má pes vystavený export pedigree. Inak o žiadnom klube chovateľov NKS som nepísal, to len ty si nadobudol taký dojem. Ahoj a pozdrav v tom vašom klube neštadtadných importov psov. Neštandartných z pohľadu FCI 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61917 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Kynologická rada SPZ na zasadnutí dňa 24.2.2012 ustanovila, že sa ruší povinné tetovanie psov plemien zastrešených v SPZ a ustanovuje sa spôsob zápisu šteniec do SPKP pri čipovaní psov.
<br/>Cely dokument je na adrese
<br/>www.polovnictvo.sk/index.php?site=4&id=399
<br/>
<br/>Tak kto toto vymyslel, ten určite v živote neodchoval jedine šteňa. (všetko sedi na Big BOSSA). Chovatel pobeží so šteniatkami dva krát k veterinarovi, najskôr začipovať a neskôr očkovať, no a pri rýchlosti práce na plemennej knihe budeme radi, ak preukazy o pôvode budeme mat v desiatom tyždni veku šteniat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61920 od papo
Odpoveď od papo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
nie je mi celkom jasné, ako je možné, že kynologická rada ešte vôbec existuje a že vôbec o niečom rozhoduje. možno som len zle kukal do stanov skj, ale na takéto veci nemajú kompetencie.. okrem toho, že poľovnícka organizácia nesmie združovať právnické osoby a okrem toho, že spz je podvodne zapísané ako PO....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61938 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Tetovanie už nie je povinné, ale je možné. To len ak nechceš tetovať potrebuješ nahlásiť kódy čipov pri zápise. Vždy záleží akého máš veterinára. Pri mojich skúsenostiach so SPKP by som sa bál čipovať štence skôr ako si prekontrolujem ich PP.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61956 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Značenie psov - tetovanie, čip
No ale to musis, najskor zacipovat, kody nalepit na prihlasku vrhu ku kazdemu stenatu, nechat potvrdit cipujucemu veterinarovi s opravnenim a potom odoslat na plemennu knihu. No a nasledne ti dojdu PP uz aj s napisanymi cislami cipov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61958 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
áno, a prihlášku si môžeš stiahnuť www.polovnictvo.sk/down.php?id=698[/]tu . Mne z textu Chovateľ je povinný poslať prihlášku do 60 dní od narodenia šteniec (vrátane začipovania šteniec) na adresu SPZ! , že našinec je stále považovaný v prvom rade za podvodníka, ktorého treba od rána do večera buzerovať. Ten predpis možno vymyslel tan, ktorého nazývaš &quot;Big Bossom&quot;, ale schválila ho Kynologická rada SPZ, tvorená zástupcami chovateľských klubov a asi aj oni sú povačšinou ľudia, ktorí neodchovali ani jediné šteňa a nedokážu (nechcú) si uvedomiť, že našim chovateľom vznikla nová prekážka. Alebo možno naopak, veľmi rýchlo si uvedomili, pre koho to prekážka nie je :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61964 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Ono problem prislel z EU, povinne cipovanie vypyva zo smernice EU a je transponovane do nasich poredpisov. A osobne si myslim, ze je aj na nieco dobre. Napr ja som sa nikdy nevedel zmierit s tym, ze tetovanie je pre steniatka utrpenim, v tomto smere cipovanie vitam a ja budem uz len cipovat. Tiez sa obmedia moznosti podvodov, aj ked slovacisko je tvor vynaliezavy, ale bude to trohu narocnejsie. Len mi vadi ten sposob realizovania co vymysleli, to je ta buzeracia a plnenie penazeniek veterinarov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61965 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Značenie psov - tetovanie, čip
Môže to byť takto vymyslené len skrz takú sprostosť akou je obava, že by im veterinár alebo chovateľ spätne nenahlásil kódy čipov. Pri povinnom tetovaní mali u veterinára záruku, že štence budú označené nimi prideleným tetovacím číslom. Riešením by mohol byť nákup čipov vo veľkom cez štátnu veterinárnu správu a ich distribúcia pre zapisované štence cez SPKP, ale potom by sa na tom nemohli priživiť súkromné firmy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 354 návštevníkov a žiadni členovia on-line