Orientačné schopnosti jazvečíkov

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63308 od Lovec00
Orientačné schopnosti jazvečíkov bolo vytvorené Lovec00
Prajem príjemné prežívanie sviatkov, úspešné poľovačky a prosím o názor na vracanie sa jazvečíka po prvom pohone.Mám s týmto problém,pretože akonáhle moja HSJ/má 1,5 roka/ chytí stopu, jednako ide dosť ďaleko a keď prestane duriť,vráti sa tam odkiaľ odo mňa odišla a začne brechať,ale po mojej stope už nepôjde. Takže sa musím vrátiť, alebo dokonca ísť tam,kde ukončila durenie,lebo breše tam na mieste. Má s týmto niekto skúsenosť a dá sa to napraviť výcvikom, alebo je to ,,choroba,, jazvečíkov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63309 od abba1
Odpoveď od abba1 na tému Orientačné schopnosti jazvečíkov
Nie je to chyba jazvečíkov, ale neskúsených vodičov a názoru, že do revíru má ísť pes až po domácom výcviku t. j. po cca roku. Ak to nie je aj tvoj prípad, tak sa dopredu ospravedlňujem. Napíš ako si ho cvičil - vychovával a určite ti niekto poradí ako sa to dá napraviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63310 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému Orientačné schopnosti jazvečíkov
Dakujem za nazor, no nie som celkom začiatočník/polujem jubilejnych 35 rokov/ mal som niekoľkych psov,ale jazvečíka prvého. Mám momentálne kopova a predtým tiež,no a návrat a pokračovanie po mojej stope bolo a je akési prirodzené,takže som tomu nemusel venovať pozornosť. U tejto sučky ma to prekvapilo,tak preto som dal na forum tuto otázku.Tento kopovik čo mám teraz si robí svoju prácu,odbehne za zverou a po chvíli ma bez problémov nájde a pokračuje ďalej. Žiadny špecialny výcvik som nemusel robiť. Počul som ,že práve toto je u jazvečíkov trochu problém. Chcel som práve že vedieť ako mám postupovať vo výcviku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #63311 od abba1
Odpoveď od abba1 na tému Orientačné schopnosti jazvečíkov
Ja mám skúsenosti s kopovmi aj jazvečíkmi a nikdy som tento problém nemal. Všetky psy s touto chybou, ktoré som poznal začali chodiť do revíru neskoro a veľmi málo a potom durili veľmi ďaleko. Na vyliečenie, by som skúsil častejšie individulne vychádzky, nedržať sa ciest, chodníkov, ale chodiť po poraste s častými zmenami smeru, aby si ma chodila kontrolovať a až potom poľovačku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 3 mesiacmi #63312 od Lovec00
Odpoveď od Lovec00 na tému Orientačné schopnosti jazvečíkov
Tak ja to teda vyskušam,lebo v tom máš trochu pravdu,že mám istu časť revíru , v ktorej som najčastejšie,aj keď ja som so psami vonku skoro denne,pretože žijem skoro v lese a prvykrát sa chytala na stope už ako 4 mesačná /možno je to už neskoro/ ale je pravda,že som s nou nešiel vždy cez porast. No diky za radu,vyskušam túto metodu. Skúsim ešte to,že až začne duriť,tak počkam na tom mieste odkiaľ začala a tam ju počkám.Ked sa vráti budem pokračovať ďalej a tak to skúsim opakovať.Uvidíme.Diky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.042 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 375 návštevníkov a žiadni členovia on-line