Írsky terier

pred 19 rokmi 1 mesiacom #300 od stano
Írsky terier bolo vytvorené stano
Chcem si zaobstarať šteňa. Uvažujem nad írskym terierom. Vyhovuje mi z viacerých hľadísk ale iba teoreticky.Pri praktickej práci v revíry som ho ešte nevidel. U mňa by bol využívaný najmä na lov diviakov, prípadne na nejakú dohľadávku.Má niekto praktické skúsenosti s týmto plemenom?Budem rád za každý názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #301 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Írsky terier
irishterrier.webpark.sk/ skus tuto adresu , su polovne vyuzivany ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #304 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Írsky terier
Ahoj Stano poznám pár ludí čo s irčanmi polujú na diviaky.Každý pes je taký ako si ho vycvičíš.Samozrejme musí mať ten pes aj nejaké tie vlohy na prácu v terene a pri diviakovy ostrosť a hlasitosť.Mám dobrú známu čo ich aj chová ch.s.TAVARI a ma snimi aj skúšky pol.upotrebitelnosti.Nezabúdaj že ak chceš mať so psom daného plemena aj d
<br/>uričské skúšky nesmie mať viacej v kohutiku ako 50cm.
<br/>Milko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #306 od stano
Odpoveď od stano na tému Írsky terier
Ahoj Milko, som si plne vedomy, že vyber plemena mi na 100%nezaručí že ten môj pes bude mať také vlastnosti ako sa od plemena očakáva.Viem že IT sa už dosť chova aj ako spoločenský pes.Preto mám obavy či už neboli potlačené jeho poľovnícke vlohy.V PZ kde poľujem mame kopovy a teriere /IT nemáme). Kopovy by som povedal, že sú dobre na div. zver tak na 70% (z našich kopovov), zvyšok o poľovanie nejavi záujem alebo iba veľmi vlažný. U terierov je to podobné akurát niektorých viac ako diviaky zaujímajú iný psi.Sú to vyslovení bitkári, ktorí majú na svedomí nejeden zbabraný pohon. Preto som chcel vedieť názor na prácu írskych terierov od niekoho kto ich má možnosť sledovať pri poľovačkách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #308 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Írsky terier
čau Stano ja polujem s foxikmi a som stým spokojný.Polujú pre moje potešenie,nemusím ich po polovačke hladať sú velmi dobre socializovaný a nehladaju tak naďaleko ako napr.kopovy.Pre mňa majú dobre využitie lebo snimi aj brlohujem.Pozri si sekciu psy mám tam nejaké fotky.Keď ťa bude ešte niečo zaujímať tak napíš.
<br/>milko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #311 od stano
Odpoveď od stano na tému Írsky terier
Ahoj Milko, pozrel som si fotky.Foxi su nádherné psi pokial sa im clovek dostatočne venuje.Videl som aj takych co ich bolo ťažko rozoznať od pastierskeho bundaša.Na posledných duričských skúškach sme ich mali troch.Dosť boli skúpi na hlas.V lese durili bez zvuku, v oplotku to uz bolo lepsie.Co za okrasu na chvostoch maju na fotkach tvoji foxici?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #313 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Írsky terier
Ahoj Stano,mám jedno šťastie že suka ktorá 5 rokov je super hlasitá aj na stope a to isté aj jej syn.Takže presne viem čo v tom lese robia,ale mám teraz doma aj ročného psa a tam je to bieda s hlasom.Brávam ho so starou sukou ale ani prinej keď duria nemukne.V oplôtku na diviaka tam hučí ako siréna.Ešte ho idem skúsiť na zajaca na vidénú čo to sním spraví.Aj umelom brlohu pekne hlási líšku a je aj tvrdý.Inak poslušnosť v pohode.To čo majú tie štence na chvostoch je páska aby sa im chvosty nekrútili lebo už sa nekupírujú.Napíš odkial si ja som z ba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #318 od stano
Odpoveď od stano na tému Írsky terier
Cau Milko! Ja som mal donedávna jagoša-suku.Pracovne som bol veľmi spokojný až na ten temperament.O psoch ani nehovoriac.Nestalo sa aby sa na poľovačke nepobil.Nakoniec na to doplatil pri kancovi. Preto rozmyšľam nad rozvažnejšim plemenom ktoré by bolo viac spoločenské.Chodievam s rodinou tiež k vode na rybačku a pokusy brať so sebou jagoša nikdy nevypálili dobre.Videl si nejakých írčanov pri práci v lese?Ako sa ti pozdávali? Ja ich prácu a povahu poznám iba z literatúry.V lese som ich pracovať nevidel.Som z SP(pre istotu Stropkov)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #321 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Írsky terier
Ahoj mal som dosť možností vidieť irčanov pracovať a nemýslím si že by to nebolo ono.Vedia dobre pracovať na stope a je u nich super poslušnosť ktorá vyplíva s ich povahy.Dokažu byť dobrý hlásiči pri zhasnutom kuse čo je ich prednosť.S odložením nemajú žiadne problémya ani pri výstrele.Je to len vecou vkusu.Videl som to robiť aj v oplôtku a tie roboty boly slušné.Veľa psov práve odišlo do psích lovíšť kvôli tvrdosti,narazia na kanca a tam už to je väčšinov pre psa ktorý ide na kontakt stratené.Ja osobne mám radšej menšie plemeno.Veľmi dobré skúsenosti mám aj s jazvečíkmi.Mal som možnosť ich pár cvičiť a aj som vlastnil toto plemeno.Škoda že si tak zdaleka.Keď sa rozhodneš pre írčana tak ti sprostredkujem kvalitu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #345 od stano
Odpoveď od stano na tému Írsky terier
Ahoj Milko! Jazvečika som mal už tiež.Jediný problém s ním bol keď napadlo viac snehu. A to je tiež jeden z faktorov prečo som sa rozhodol pre irčana. U nás väčšia časť spoločných poľovačiek sa koná na snehu.Keď vieš o nejakej dobrej chovnej stanici tak daj vedieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #374 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Írsky terier
Ahoj Stano,nedostal som sa sem lebo som bol zaneprázdnený brlohovaním.A večer ešte porobiť psov(srsť).Chovná stanica TAVARI je v SR najlepšia čo sa týka írčanov.Dnes som práve hovoril s majitelkov.Jej suka mala mať štence ale ostala prázdna.Má aj webovú stránku www.irishterrier.webpark.sk tak sa tam pozri.Aj pred chvílov mi volal kamoš že objavil živý brloh s líškami,ale necham ho nech vyrastú líščata a potom ich vykopeme.Budú vhodné na tréning keď vyrastú.Minulý rok som vybrlohoval so psami 36 kusov líščat.Ináč chovam tak do 10 kusov líšiek.Ak budeš chcieť tak pokecame.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #375 od stano
Odpoveď od stano na tému Írsky terier
Ahoj Milko! Stranku Tavari poznam a u majiteľky som mal zadané šteňa.Ale nič z toho lebo suka neostala kotna.Ine chov. stanice nepoznáš?Koľko chováš psov a akých?Máš aj chov. stanicu?Lišiek tam musite mať požehnane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #379 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Írsky terier
¡¡Cau Stano,momentálne už piaty rok sa venujem foxíkom.Mám dvoch psov a jednu sučku a aj suku weimarskeho stavača.Tú chcem predať keď urobí JS je to super zviera ale na mňa moc temperamentna inak super poslušnosť a ochota pracovvať.Tento rok mám naplnený samými skúškami na ktoré si chystám psov.FSMP,BL a aj medzinarodné,DS,FD.Je to taká moja zálubaa ešte sa pritrafí aj nejaký cudzí pes na výcvik.Čo mám doma foxa 14mes. tak sním.V oplôtku trénuje už od 4mesicov a aj v umelej nore.Ale pri durení nechce moc hlásiť ináč zver najde v lese bez problemov.CHovatelskú stanicu máme AKA-Slovakia.Ale aj tak stále rozmýšlam nad jazvečíkom,je to také zviera čo sa pre prácu v lese narodilo.Plánujem doniesť s Polska ale až o rok.V lete sa chystám aj do Košíc na výstavu psov ak to nebudeš mať ďaleko tak sa môžeme stretnúť.Na írčanov jedine Tavari majú výsledky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #381 od stano
Odpoveď od stano na tému Írsky terier
Čau Milko! Do Košic na výstavu by som chcel ísť aj ja.Dúfam že mi to vyjde a stretneme sa.Neviem aké máš skúsenosti s oplotkom ale z mojich skúsenosti by sa tam nemalo chodiť veľmi často.Pes to už berie ako rutinu a stráca záujem.Najmä v lese potom nevie čo sa od neho chce.Ináč je to veľmi dobrý tréning najmä keď je dobrý diviak.Pani z Tavari mi písala, že by mal byť nejaký vrh IT v B.B.Alebo potom by vedela sprostredkovať niečo z Čiech.Z dovozom zo zahraničia nemám žiadne skúsenosti takže do toho sa mi veľmi púšťať nechce.A je to aj dialka.Ešte tá B.B. by mohla byť no ešte uvidíme ako to všetko dopadne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #397 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Írsky terier
Anka Cwieceková si myslím ,že ti dobre poradí.Ale radšej možno počkaj na vrh od nej.Do oplôtku nechodím tak často možno raz za dva mesiace a v tréningu raz do 14dní podľa práce psa.A ja tie oplôtky ešte aj striedam takže tie psy si tak nenavíknú na jeden.Budúci týždeň sa chystám na sluky lebo doteraz som nemal čas,tak ti dám echo či som aspoň videl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #404 od stano
Odpoveď od stano na tému Írsky terier
Ahoj Milko! Ja som sa tiez este na sluky nedostal a do konca mesiaca mi to ani nehrozi - dane.Kolegovia co boli tak uz videli.Do Košic prideš iba pozrieť či aj vystavovať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #405 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Írsky terier
Ahoj Stano,do Košíc idem vystavovať.moj email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. keby si chcel aj niečo sukromné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #490 od jager
Odpoveď od jager na tému Írsky terier
Stano, nie je mi jasné prečo chceš IT, keď sám podávaš o jeho málopočetnom zastúopení na poľovačkách , tie najlepšie argumenty. Ak sa teda objavuje len sporadicky, tak ja sa pýtam prečo? Bojíš sa Slov Kopova? Viem prečo. Medzi poľovníkmi prevláda poznatok o tomto našom národnom plemene, že preženie aj tri tríby naraz. Ano je to tak vo väčšine prípadoch. Poľovník, ktorý sa rtozhodne držať hociaké plemeno, ale zostanme pri kopovoch, je povinný toto plemeno viesť tak a na to na čo ból vyšľachtený. To znamená, že meno si nekazí sám kopov, ale kinologická nevzdelanosť jeho majiteľa. Ak berieš z kotca kopova až v novembri, keď začínajú spol. poľ. tak sa nediv, že takýto kopov, ktorý vlastní obrovský fizycký fond,ti bude lietať ako odpojený vagon, lebo netuší kedy zase príde ten čas, kedy ho na 10mes. zase jeho gazda uvezni. Takto vedený kopov, pracuje neefektívne, lebo netuší čo sa od neho očakáva. Naopak kopov, ktorý je využívaný celý rok( nemusí to byť iba na durenie ) vie byť disciplínovaný poslušný a aj efektívny, samozrejme ak má jeho pán všetky predpoklady na to aby ho to naučil a takto ho aj viedol. Nehľadaj plemeno, ktoré bude bez tvojho kinologického nasadenia šampionom z výkonu. A ak si ochotný vzdelávať sa a vedomosti a skúsenosti zavádzať do poľovníckej praxe, tak prečo nie s naším kopovom. Ja sám nemám kopova, som vlastníkom Hann. farbiara a chráneného názvu chovnej stanice farbiarov : z PRALESA PU. Píšeš, že chceš psíka na duranie a aj na dohľadávanie. Z mojej 27 ročnej praxe viem, že sa musíš rozhodnúť. Alebo budeš mať dobrého psa na dohľadávku, alebo na durenie. Ak by si trval na svojom, nebude tvoj psík dobrý ani na farbu a ani nebude dobrí durič. Je to príliš náročné týmto spôsobom ti dobre poradiť a tak ti pomôcť. Šlo by to lepšie ak by si chcel, keby sme mohli o problematike hovoriť osobne. Zatiaľ &quot; Farbiarom a ostatným plemenám ZDAR!!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #546 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Írsky terier
Psík potrebuje veľa času a celé srdce ak to dostane stonásobne vám to vráti.
<br/>Vic krát som sa spoločných poľovačiek zúčastňoval len ako vodič.Psa som vpohone
<br/>usmerňoval a sledoval jeho správanie.Do dvoch rokov nieje zo psa nič-je vpuberte.
<br/>Vždy musím psíkovi aspoň naznačiť ,na čo sa poľuje.Stačí ak očuchá stopu diviaka či
<br/>bažanta,a podľa toho sa aj správa.Je nutné dôkladne premyslieť všetky pre a proti,
<br/>účel,umiestnenie , náklady i názor rodiných príslušníkov.Psík ktorý má rád svojho
<br/>gazdu všetko nahradí.
<br/>(preferujem jagošov)
<br/>Želám veľa úspechov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 3 dňami #606 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Írsky terier
To Milko: Nie len Tavari má výsledky. Sú tu aj iné stanice a po pracovnej stánke úspešneišie.
<br/>
<br/>Čo sa týka názorov tiba a jágera nesúhlasím. Každý pes sa dá vycvičiť a IT nepotrebuje viac času a námahy ako HF o jagdteriéroch ani nehovorím. Je to len o tom, že každé plemeno a každý pes potrebuje individuálny prístup a dostatok času. Zanedbaný kopov je rovnako na hovno ako zanedbaný IT, jazvečík atď.. Čo sa týka toho že IT je málopočetným plemenom na polovačkách, tak to súvisí skorej s tým, že je celkovo ich na Slovensku moc nie je. Pre mňa to v žiadnom prípade nič neznamená. Len pred pár rokmi ešte u nás o Border teriéroch nikto ani nechyroval a teraz sú pokladané za perfektné brloháre. Pohybujem sa pri psoch od narodenia a viem, že každý výsledok je odrazom skúseností a práce vloženej do konkrétneho psa. Pred asi 8 rokmi sme začínali s chovom Cairn teriéra. Prvú suku sme doniesli z Poľska a spravili sme jej FSMP. Bola to zrejme prvá suka s pracovnými skúškami v strednej Európe. Jej predkovi sa pracovne nevyužívali min. 100 rokov. Od tej doby sme odchovali viacero vrhov a niektoré šteniatka sa dostali do rúk polovníkom, ktorý s nimi úspešne robia a bol aj prípad, že polovník si po skúsenostiach zobral ešte jedno. Chcel som tým povedať, že sa nemusíš báť toho, že by nejaký pôvodne lovecký pes nemal vlohy. Je to iba o tom objaviť ich a podporovať. Myslím, že do vašich podmienok a v správnych rukách bude IT úplne v pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.127 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 374 návštevníkov a žiadni členovia on-line